Potřetí Písečtí již nezávahali, Sršně porazili

Také sobotní utkání s posledním týmem tabulky z Kutné Hory připomínalo ze začátku poslední dvě domácí utkání, ve kterých Písečtí "darovali" body slabším soupeřům. V deváté minutě překvapivě otevřel skóre hostující Bláha, čtyři minuty nato navíc zahrozil na tyčku Kubišovy branky od modré Havlíček. Tentokrát se ale dokázali Jihočeši sebrat a ještě před odchodem na první přestávku vyrovnal Hovora. Druhá třetina už patřila jedině domácím střelcům a po trefách Davida Míky, Mikesky a Burkoně do branky gólmanského matadora Libora Barty utekli Písečtí do tříbrankového vedení. Bezzubí hosté nedokázali odpovědět a po odvedeném výkonu brali zaslouženě body hráči Písku.
Chrudimští doma zaváhali s Kolínem a píseckému mužstvu nyní chybí pouze dva body na druhou příčku.
2.liga ČR sk. STŘED, 12. kolo, so 10.11.2007, Zimní stadion Písek
Kutná Hora
4:1
1:1, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 20. Hovora (Vondřich), 26. Míka (Filipi, Kříž), 28. Mikeska (Vondřich), 35. Burkoň (Míka) - 9. Bláha. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Šmíd.Vyloučení: 3:10, navíc Mikeska 5 minut a do konce. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0.
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kříž, F. Procházka, Kalečík, Vokatý, Veselý - Pošmourný, Míka, Řehoř - Kica, Filipi, Kašpar - Nikodem, Hovora, Vondřich - Mošovský, Mikeska, Novák
Kutná Hora: Barta - Jančařík, Králíček, Havlíček, Hemský, Polák, Marša, Janata, Chytráček, Muras, Socha, Kosejk, Vaněk, Martinec, Mizera, Andrle, Bláha, Kadlec.
Úvod utkání patřil domácím, kteří očividně nechtěli dopustit opakování týden staré blamáže s Benešovem, a zatlačili soupeře do třetiny. Velkou překážkou k otevření skóre jim však zpočátku znovu byla koncovka, navíc umocněná zákroky zkušeného gólmana Libora Barty. Ten měl v 6. minutě při přesilovce Písku i trochu štěstí, když mu sice Vondřichova střela prošla výstrojí, ale čtyřicetiletý gólman s mrštností mladíka stačil holí vyškrábnout puk mimo tyče své branky.

Hosté se prvně osmělili až v 8. minutě a hned v úvodu 9. minuty předvedli domácím, jak se střílí góly. Robert Bláha, čerstvá posila Kutnohorských z Chrudimi, nerušeně vyjel zpoza branky a bekhendem překonal Kubiše. Poslal tak hosty z Kutné Hory do překvapivého vedení, které zakrátko mohli Sršni dokonce potvrdit v přesilovce, ale střela obránce Havlíčka se jen otřela o levou tyčku Kubišovy branky. Písečtí se přece jenom dokázali oklepat a konečně protrhnout střelecké trápení, které trvalo v domácích zápasech již 80 minut. V poslední minutě první třetiny srovnal dorážkou Vondřichovy střely Radek Hovora.

Ve druhé dvacetiminutovce dokázali domácí střelci vyjádřit rozdíl mezi třetím a posledním celkem tabulky přesvědčivěji. Překonali totiž Bartu hned třikrát. Hodně k tomu přispěl přísný metr rozhodčího Šindlera, díky němuž měly oba celky několik početních výhod.

Nakonec vítěznou branku Písečtí vstřelili v šestadvacáté minutě, úspěch slavila spolupráce Filipiho se zakončujícím Davidem Míkou. Po následném faulu Kosejka využil přesilovku Ondřej Mikeska, který po závaru před brankou dorazil kotouč za Bartova záda. Od té chvíle bylo utkání plně v domácí režii, navíc zásluhou Tomáše Burkoně mužstvo trenérů Rybáčka a Malého zaslouženě navýšilo už na 4:1. Barta si spravil chuť alespoň na konci třetiny v souboji s Řehořem, který neuspěl ve vyložené pozici.

Písečtí si v posledním dějství utkání především hlídali tříbrankový náskok a nepouštěli soupeřovy útoky do nebezpečných pozic. Naopak sami dokázali zahrozit, ale Barta už měl v krámě zavřeno a všechny písecké střely s přehledem pochytal. Jeho spoluhráči se sice oproti druhé třetině zlepšili, ale k závěrečnému tlaku se neměli, a tak Sršni odjeli z Písku s prázdnou. Domácí si tak po předchozích dvou domácích zápasech napravili reputaci a zaslouženě vyhráli.