Dokud to půjde, tak hrajem!

Jeden vyhrál a přesto s ostatními na ledě neslavil, druhý prohrál a neradoval se už vůbec. Ondřej Mikeska i Libor Barta, dva z nejzkušenějších a nejstarších hráčů druhé ligy. Písecký Mikeska byl za nešťastný zákrok potrestán pěti minutami a odchodem do šatny, kutnohorský brankář Barta byl zas „obtěžkán“ čtyřmi kousky. Že je ten hokej ještě baví! Stojí jim to vůbec za to? „Hrát v takovéhle partě, to je přece radost,“ vytahuje jasný argument Ondřej Mikeska. A ještě o čtyři roky starší Barta dodává: „Motivace do zápasů? Tak ta mi ani teď vůbec nechybí!“

Zápas Písek – Kutná Hora 4:1

Libor Barta: První třetinu jsme hráli docela dobře, hráli jsme to, co jsme měli naordinováno od trenéra, ale ve druhé třetině jsme to všechno totálně zvorali, protože jsme přestali hrát takticky. Začali jsme hrát hokej a útočili jsme, a to na takové mančafty, jako je Písek, nejde. Ty jsou dost zkušené nato, aby proměnily námi nabídnuté šance. Ještě jsme to Písku usnadnili zbytečnými fauly.

Ondřej Mikeska: Byl jsem vyloučen na pět plus do konce zápasu, ale to skutečně neodpovídá. Byl to běžný zákrok, normálně jsem se ohnal a bohužel ten hráč měl asi tak 150 centimetrů a já ho trefil do obličeje tak, že mu tekla krev. Ale důležitější je výsledek a vyhráli jsme, takže si nestěžuji.

Hokejové trápení Kutné Hory

Libor Barta: Samozřejmě jsem tušil, že v Kutné Hoře to nebude lehké. Ale myslel jsem, že když se tým dá jakžtakž do kupy a ještě se k tomu přikoupí nějací zkušenější hráči, že to bude v pořádku. Bohužel jak je vidět, tak to nestačí a trenér se může zbláznit a něco říkal pořád dokola, ale když nebudeme dělat to, co říká, tak nebudou ani body.

Předávání zkušeností

Libor Barta: Ale jo, radím jak můžu. Ale jsou hráči, do kterých něco budete tlouct, ale oni mají již v sobě něco zafixováno a já na ně můžu z brány křičet, co chci, a stejně je to jedno. Snažím se hráče koordinovat, ale když je hráč zapálený do hry, tak nevnímá a nic neslyší.

Pokračování v kariéře

Libor Barta: Já si myslím, že budu hrát tak dlouho, jak to zdraví dovolí. Pokud tedy ovšem někde bude ještě vůbec zájem o moje služby. Z mé strany není problém. Motivovat se, to ani dnes pro mě není těžší než dřív, snažím se být profík. Někdy se musím přinutit víc, někdy míň, ale jsem profík.

Ondřej Mikeska: Už jsem myslel, že po loňské sezóně to v Písku zabalím. Ale byl jsem přemluven vedením klubu, ať to tu ještě zkusím. Tedy nebylo zas tak těžké mě přemlouvat, cítím se tu totiž moc dobře, parta kolem Milana Kořánka, Karla Mošovského a dalších by mi chyběla. Navíc i ti mladí kluci, co tu hrají, to skvěle doplňují. Jsem hráčem Příbrami, ale v Písku jsem na hostování až do konce sezóny.

Libor Barta: V Kutné Hoře se mi, i když jsme poslední, líbí. Ve městě jsem byl tedy zatím jenom jednou. Bohužel nemám víc času, protože trénujeme večer a člověk má přes den nějakou práci, takže do města nestíhám přijet třeba hned po obědě, abych si město mohl projít. Samozřejmě, je to ale krásné město a já doufám, že si ten čas najdu. Třeba bude čas potom, co úspěšně zvládneme tuhle sezónu.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy