Písečtí doma potřebují bodovat konečně naplno, odolá s.n.o.p. Aréna útoku Sršňů?

Písečtí hokejisté mají za sebou zápasy se všemi soupeři ze skupiny Střed. Dnešním dvanáctým kolem odstartuje šňůra odvet, v Písku se tak postupně představí šestice týmů, s níž se svěřenci trenérů Rybáčka a Malého střetli venku.
Stejně jako v úvodním kole narazí Písečtí na celek HC Sršni Kutná Hora. Opět to pro ně jistě nebude tak lehký zápas, jak se možná při pohledu na tabulku zdá. Poslední dvě domácí utkání zužovala hráče od Otavy koncovka a proti oponentům ze spodní části tabulky získali pouhý bod. Ani druhá strana není ale růžová a domácí jdou do utkání určitě v roli favorita, protože Sršni se po slušném začátku propadli až k samému dnu, když v posledních sedmi utkáních odcházeli vždy poraženi.
Napraví si Písečtí reputaci po posledním domácím vystoupení s Benešovem? Sobotní duel s posledním celkem je k tomu velkou příležitostí.
Po tragických výsledcích v přípravě se překvapivě v Kutné Hoře začalo počátkem sezóny blýskat na lepší časy. Prvním, kdo letošního nováčka otestoval na jeho ledě, byli právě Písečtí. První třetina tehdy skončila jasně pro hosty 2:0, v dalším průběhu se však nevyvíjelo utkání podle první fáze a zpočátku zakřiknutý nováček dokázal dvěma brankami překvapivě srovnat. Petr Kica přece jenom stihl před druhou přestávkou vstřelit, jak se později ukázalo, důležitou třetí branku. Poslední třetina skončila po brance na každé straně remízou, čímž přece jenom putovaly všechny body od druholigového nováčka na jih Čech. Nutno dodat, že zápas s tímto soupeřem připravil písecký tým o jednoho z nejzkušenějších hráčů – první šedesátiminutovku sezóny nedohrál pro zlomený kotník Tomáš Květoň, který je doposud mezi zraněnými.

První bodový zisk si Kutnohorští připsali ve třetím kole, kdy dokázali v prodloužení porazit Pelhřimov. Ani v dalším utkání tomu nebylo jinak a Kutná Hora dokázala vydolovat body také v Jindřichově Hradci, kde Kutnohorští po velké zásluze zkušeného brankáře Barty zvítězili 3:1. Po čtyřech kolech mohli být Sršni spokojení, pak ale přišla krize – v dalších sedmi utkáních nedokázali svěřenci Milana Topola získat jediný bod a s pěti body se pohybují na úplném dně druholigové tabulky ztrácející dva body na předposlední Jindřichův Hradec.

Nejlepším střelcem Kutné Hory je prozatím posila z Havlíčkova Brodu Petr Chytráček, který má na svém kontě čtyři branky a se dvěmi asistencemi se pohybuje také v tabulce produktivity na prvním místě. Stejný počet bodů má i další ex-rebel Michal Kraučuk (3+3) společně se starým známým z píseckého angažmá Jaroslavem Polákem, taktéž (3+3).