Archiv

Aktuální zprávy
čt 19.5.2022

Novinky z A-týmu na startu letní přípravy

Na prahu přípravy před novou druholigovou sezonou dochází k několika změnám kolem A-týmu Králů z Písku. Jeho vedení přechází zpět pod zapsaný spolek IHC Králové Písek, jehož předsedou je Mgr. Lukáš Tramba a místopředsedy Petr Kozel Ph.D. a Dušan Benák.

čt 24.2.2022

Statečný vzdor u Jordánu na body nestačil. Písek padl o gól

S šesti juniory v sestavě odehrál Písek poslední derby se ctí, u Jordánu dokonce sahal po bodech. Zkušenější kohouti nakonec vyhráli o gól. Dvě branky dali Jakub Čížek a Lukáš Volf, jednu Jan Sýbek. Králové se dostali dvakrát do vedení, ale domácí kohouti v prostřední třetině zaslouženě otočili skóre. Když se dostali na dvoubrankový rozdíl, zdálo se, že s Pískem je zle. Svěřenci trenéra Filipiho ale zápas nezabalili a zvládli domácím snižovat. Povedlo se jim to dvakrát i ve třetí třetině. Vyrovnávací branku už ale nedali, i když si zkoušeli pomoci power-play. Ke smůle Písku doma s vyhrály Řisuty proti Chebu, takže v posledním kole čeká doma Krále řež právě s Buldoky o to, kdo se vyhne bojům o záchranu. Písek má náskok 3 body, ale horší vzájemné zápasy.

pá 18.2.2022

Královská družina vyrazí do Klatov!

V sobotu čeká na svěřence trenéra Filipiho další silný soupeř, který se aktuálně nachází na páté pozici. Jihočeši ale na Klatovy v této sezóně umí, a tak se dá očekávat další nabitý duel plný gólů. Utkání začíná v 17:30.

st 16.2.2022

Písek do posledních minut trápil Havlíčkův Brod. Bruslaři nakonec ukořistili všechny tři body

Královská družina vstoupila do utkání proti Havlíčkovu Brodu skvěle. Po první periodě drželi Králové jednobrankový náskok, avšak v průběhu druhé třetiny se podařilo domácím borcům vyrovnat. Počátek závěrečné dvacetiminutovky se ale Písku nepovedl a celek z Vysočiny si vybudoval vedení 4:2. Svěřencům kouče Filipiho se ale povedlo duel zdramatizovat a rázem byl stav utkání nerozhodný 4:4. Tři minutky před třetí sirénou přišel krutý úder od Kuchty, a tak to Písek zkoušel v šesti. Power-play ale úspěchem neskončila a výše jmenovaný hokejista pečetil výhru svého týmu gólem do prázdné brány. Za Písek se dvakrát prosadili kapitán Jan Sýbek a neomylný střelec Jakub Čížek.

st 9.2.2022

Statečný výkon v Příbrami na body nestačil

V Příbrami Králové prohráli 5:2, ale rozhodně se nemají zač stydět. Písek trápil favorita až do konce a díky skvělému brankáři Richardu Křížovi proháněl druhý tým tabulky. Bohužel, bez bodů. Po slabší první třetině prohrávali Jihočeši 2:0. Ve druhé a třetí periodě se svěřenci kouče Filipiho zvedli a zásluhou Lukáše Bednaříka a Jana Sýbka srovnali. Závěr ale patřil Baníku, který přetavil zkušenosti ve dva rozhodující góly. V závěru domácí přidali pojistku při písecké power-play.

so 5.2.2022

Písek porazil šestý Cheb!

Důležité tři body vyválčila družina trenéra Filipiho, která před vlastním publikem porazila Cheb poměrem 6:1. Hostům se podařilo vyrovnat na 1:1, avšak poté se trefovalo pouze mužstvo od zlatonosné řeky Otavy. Dva góly vstřelil Jakub Čížek a Martin Matějček. Po jedné brance mají Daniel Dudáček a František Januška.

Preview k zápasu
pá 28.1.2022

Po kruté prohře čeká na Krále důležitý mač v Řisutech

Středeční porážku budou žluto-modří hokejisté ještě dlouho vstřebávat, ale je potřeba se připravit na mnohem důležitější souboj. Tuto sobotu totiž odcestuje družina trenéra Filipiho do Řisut, kde je budou čekat nepříjemní Buldoci. Důležitý zápas o body vypukne v 18:00.

st 26.1.2022

Jihočeské derby skončilo pro Krále fiaskem

Na tento duel nebudou svěřenci trenéra Filipiho rádi vzpomínat. Lídr tabulky z Tábora si v Písku otevřel střelnici a cifra vstřelených branek se zastavila až na třináctce. Kohouti jasně potvrdili roli favorita a domácí hokejisté byli jen smutnými přihlížeči. Branku útěchy vstřelil Jakub Čížek.

út 25.1.2022

Králové do zbroje! Poslední domácí derby letošní sezóny je tady!

Středeční večer ozdobí další třaskavé derby, kdy tentokráte zavítá do Písku první tým tabulky Tábor. Kohouti vedou s přehledem skupinu Jih a je jasné, že do utkání půjdou jakožto favorité, ale vzpomeňme si na poslední vzájemnou konfrontaci u Jordána, kde svěřenci trenéra Filipiho sahali až do závěru po bodech. Písečtí navíc v posledních zápasech předvádějí solidní výkony, a tak budou mít hokejisté od řeky Otavy na čem stavět. Úvodní vhazování je naplánováno na šestou hodinu večerní.

st 19.1.2022

Důležité tři body! Králové před vlastním publikem deklasovali Havlíčkův Brod!

Písecká družina musela v dnešním utkání oželet například útočníka Lukáše Volfa či brankáře Richarda Kříže. Přesto se podařilo svěřencům trenéra Filipiho předvést dechberoucí výkon a porazit houževnaté Bruslaře z Havlíčkova Brodu. Velikou pochvalu si zaslouží mladý brankář českobudějovické juniorky Dominik Ludvík, který si připsal první start v píseckém dresu. Ludvík vytáhl několik klíčových zákroků a dokázal třikrát vyřešit situaci jeden na jednoho

čt 13.1.2022

Králové vyrazí bojovat na led třetího týmu tabulky!

Na písecké hokejisty čeká po náročném duelu s Příbramí další těžký boj, a to s pražskou Kobrou, která se aktuálně nachází na třetí příčce se tří bodovou ztrátou právě na druhou Příbram. Svěřenci trenéra Filipiho ve středečním zápase po dvou třetinách nad Příbramí vedli, avšak Baník ve třetí třetině zabral a dokráčel si pro solidní vítězství 5:2. Kobra ve středu překvapivě přišla o body, když prohrála o jednu branku s Řisuty, se kterými Písek svádí boj o předposlední příčku.

so 8.1.2022

Důležitý zápas s Řisuty Králové zvládli!

Veledůležitý mač dopadl pro písecké hokejisty dobře. Celek od řeky Otavy si s posledním týmem tabulky poradil a nasbíral cenné tři body. Nejzajímavější byla prostřední třetina, která přinesla čtyři písecké góly v rozmezí čtyř minut. V závěrečné třetině se povedlo Buldokům snížit, ale svěřenci trenéra Filipiho dokázali vedení uhájit. Ve střelecké formě je i nadále Jakub Čížek, který nasázel hattrick. Prosadili se ještě Vojtěch Šuhaj a Lukáš Volf.

st 5.1.2022

Písek předvedl nevídanou bitvu v Táboře! Těsné vedení však Králové neuhájili

Pikantní souboj dvou odvěkých rivalů rozzářil středeční večer, neboť byla k vidění velmi vyrovnaná partie, kterou by před začátkem klání jen tak někdo netipoval. Písku se start nepovedl, když Tábor po necelých čtyřech minutách vedl 2:0, ale Králové se nevzdali a po prvních dvaceti minutách byl stav nerozhodný 3:3. Prostřední dějství patřilo hostům, kteří se dostali do vedení 5:3, avšak dvacet vteřin před koncem druhé periody stáhl náskok Písku Šulek. Těsný náskok si ale svěřenci trenéra Filipiho neuhlídali a Tábor si dokráčel pro vítězství 7:5. V brance Písku exceloval Richard Kříž, který lapil několik gólových příležitostí.

út 4.1.2022

Králové zabojují v Táboře

Druhý zápas v novém roce zavede písecké hokejisty na led suverénního lídra skupiny Jih a odvěkého rivala z Tábora. Kohouti se zatím hřejí na čele tabulky a nevypadá to, že by je z něj nejbližší pronásledovatelé měli brzy sesadit. Písek má opačné starosti na druhém konci skupiny.

ne 2.1.2022

Písek míří za zkouškou do Chebu

Souboj tabulkových sousedů. Tak bude vypadat i další měření sil Písku a Chebu, mezi kterými je ale zatím poměrně znatelný bodový rozdíl. Hokejisté Chebu se pohybují v klidném pásmu, ale mimo pozice play-off, na které si ještě před pár týdny možná i pomýšleli. Písečtí hokejisté svádějí souboj s Řisuty o to, komu zůstane pomyslný Černý Petr na posledním místě.