Králové vyrazí bojovat na led třetího týmu tabulky!

Na písecké hokejisty čeká po náročném duelu s Příbramí další těžký boj, a to s pražskou Kobrou, která se aktuálně nachází na třetí příčce se tří bodovou ztrátou právě na druhou Příbram. Svěřenci trenéra Filipiho ve středečním zápase po dvou třetinách nad Příbramí vedli, avšak Baník ve třetí třetině zabral a dokráčel si pro solidní vítězství 5:2. Kobra ve středu překvapivě přišla o body, když prohrála o jednu branku s Řisuty, se kterými Písek svádí boj o předposlední příčku.

IHC Králové Písek

Králové zažívají slibný vstup do roku 2022, když předvedli několik výjimečných výkonů. Po bodech sahali i na domácí půdě proti Příbrami. Písečtí hokejisté ale v závěrečné části čtyřikrát inkasovali a sen o bodech se v rámci několika minut rozplynul. Aktuálně se hokejisté Písku nacházejí na předposlední pozici s pouhým dvoubodovým náskokem na poslední Řisuty, které jak bylo zmíněno v úvodu překvapivě porazily Kobru. Lídrem žluto-modrých hokejistů je kapitán Jan Sýbek, který zvládl posbírat již 45 bodů. Sekunduje mu talentovaný Vojtěch Šuhaj, který má na kontě 38 kanadských bodů. V dobré formě je i jednička v brankovišti, Richard Kříž, který dokáže svůj tým v klíčových momentech podržet.

HC Kobra Praha

Pražané se přetahují s Příbramí o druhou pozici, aktuálně má navrch středočeský klub, který dokázal v posledním kole porazit Písek. Kobra nezvládla středeční souboj s Řisuty, a především díky brankáři Stahlovi celek z Řisut zvítězil o jednu branku. Lídrem klubu a postrachem všech defenzív je Kamil Bříška, který zvládl za třicet zápasů nasbírat neuvěřitelných 62 bodů a o devět bodů vede celkovou produktivitu soutěže. V brankovišti Kobry září Lukáš Sochůrek, který inkasuje v průměru tři branky na utkání.

Poslední vzájemné utkání

Naposledy zavítala v polovině prosince pražská Kobra do Písku. Kobra potvrdila roli favorita a dokráčela si pro jasné vítězství 7:2.