Statečný vzdor u Jordánu na body nestačil. Písek padl o gól

S šesti juniory v sestavě odehrál Písek poslední derby se ctí, u Jordánu dokonce sahal po bodech. Zkušenější kohouti nakonec vyhráli o gól. Dvě branky dali Jakub Čížek a Lukáš Volf, jednu Jan Sýbek. Králové se dostali dvakrát do vedení, ale domácí kohouti v prostřední třetině zaslouženě otočili skóre. Když se dostali na dvoubrankový rozdíl, zdálo se, že s Pískem je zle. Svěřenci trenéra Filipiho ale zápas nezabalili a zvládli domácím snižovat. Povedlo se jim to dvakrát i ve třetí třetině. Vyrovnávací branku už ale nedali, i když si zkoušeli pomoci power-play. Ke smůle Písku doma s vyhrály Řisuty proti Chebu, takže v posledním kole čeká doma Krále řež právě s Buldoky o to, kdo se vyhne bojům o záchranu. Písek má náskok 3 body, ale horší vzájemné zápasy.
2. liga - skupina Jih, 41. kolo, st 23.2.2022, Tábor, Zimní stadion
Tábor
6:5
1:1, 4:2, 1:2
Branky a nahrávky: 14. Matušík (Černý, Seidl), 24. Hasman (Dančišin), 29. Černý (Rousek), 30. Šulek (Matiášek), 40. Matušík (Rousek), 45. Endál (Hasman) – 12. Čížek, 24. Volf (Sýbek, Novák), 39. Volf (Sýbek, Novák), 41. Sýbek (Kouba, Čížek), 51. Čížek (Matějček). Rozhodčí: Battěk – Hradil, Dědek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1216.
Tábor: Kolář (Novák) – Havelka, Pařízek, Hajič, Černý, Radoš, Kříž, Čížek, Hubata – Šulek, Zayml, Prášek, Matušík, Dančišin, Matiášek, Endál, Seidl, Zíb,
Písek: Ludvík (Kříž) – Hail, Tampier, Dosek, Kurfürst, Novák, Dudáček, Kouba – Volf, Hrakholski, Brož, Čížek, Matějček, Pitel, Volf, Januška, Bednařík, Sýbek.