Důležité tři body! Králové před vlastním publikem deklasovali Havlíčkův Brod!

Písecká družina musela v dnešním utkání oželet například útočníka Lukáše Volfa či brankáře Richarda Kříže. Přesto se podařilo svěřencům trenéra Filipiho předvést dechberoucí výkon a porazit houževnaté Bruslaře z Havlíčkova Brodu. Velikou pochvalu si zaslouží mladý brankář českobudějovické juniorky Dominik Ludvík, který si připsal první start v píseckém dresu. Ludvík vytáhl několik klíčových zákroků a dokázal třikrát vyřešit situaci jeden na jednoho
2. liga - skupina Jih, 32. kolo, st 19.1.2022, Písek, Zimní stadion
Havl. Brod
6:2
1:0, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 7. Novotný (Januška), 26. Čížek (Šuhaj, Sýbek), 40. Dudáček (Sýbek, Čížek), 43. Bednařík (Turek), 47. Sýbek (Čížek, Novák), 51. Sýbek (Dudáček, Čížek) – 23. Tecl (Čermák, Nepokoj), 50. Petržilka (Kliment, Mlynář). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Jakub Maňák, Jakub Teršíp. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 225. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Písek: D. Ludvík (Buchta) – Dudáček, Kurfürst, Dosek, Tampier, Hail, Novák, Turek – Volf J., Novotný, Šuhaj, Hrakholski, Čížek, Januška, Bednařík, Brož, Pitel, Sýbek (C)
Havl. Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Kliment (A), Čermák, Nepokoj, Kabelka, Benák, Klodner – Petržilka, Mlynář, Voříšek – Tecl, T. Ludvík, Kuchta (C) – Kalač, Čejka, Bulín – Vacík

Již po šesti minutách hry padla úvodní branka utkání. Kotouč se v útočném pásmu Bruslařů odrazil od hostujícího útočníka příhodně na hůl Janušky, který spolu s Matějem Novotným vyrazili do protiútoku. Januška poslal kotouč na svého spoluhráče, kterému se povedlo překonat brankáře Nedvěda. Celek z Vysočiny měl dvě příležitosti k vyrovnání, ale proti byl nový muž v píseckém brankovišti Ludvík, který vychytal Čermáka a posléze si poradil i s Kuchtou, který jel na bránu zcela sám.

Hostům se zkraje druhé třetiny podařilo vyrovnat, když přesilovou hru využil Marek Tecl střelou mezi nohy brankáře Ludvíka. Jihočeši ale během chvíle odpověděli! Šuhaj nabral v obranném pásmu rychlost a dostal se do úprku spolu s Jakubem Čížkem, kdy druhý jmenovaný celou akci zakončil gólem. Bruslaři se ale nevzdali a pokoušeli se dobýt Ludvíkovu tvrz. Druhý samostatný únik Kuchty ale ani tentokrát nebyl úspěšný a zuby si vylámal i zkušený Luboš Voříšek. Již to vypadalo, že i po třetině druhé budou domácí držet těsné vedení, ale proti byl obránce Daniel Dudáček, který si udělal výlet až do prostoru před brankou, kam přišla přesná přihrávka od Sýbka.

Po dvou odehraných minutách třetího dějství vypálil z mezikruží přesně Lukáš Bednařík. Králové ve spanilé jízdě pokračovali a pátou branku vstřelil kapitán Písku Jan Sýbek. Pohlednou individuální akci předvedl mladík Jakub Petržilka, který obešel dva obránce a chladnokrevně zavěsil. Poslední slovo měli ale domácí a Jan Sýbek upravil na konečných 6:2.