Hattrick kapitána Bláhy, čisté konto Pinkase a čtvrté vítězství v řadě!

Písečtí hokejisté si připisují další výhru, která se tentokrát zrodila poměrně lehce. Jihočeši se sice dlouho trápili v koncovce a nemohli brankově vyjádřit svou převahu, v poslední dvacetiminutovce ale prolomili smůlu a po třech přesných trefám nakonec dotáhli zápas s Trutnovem do vítězství 4:0. Velkou měrou se na celém výsledku podílel Milan Bláha, který nastřílel do Brožovi klece tři branky a na čtvrtý gól přihrál Novákovi. Dobrý výkon podtržený čistým kontem předvedl také gólman IHC Michal Pinkas, který sice neměl tolik práce jako jeho oponent, nicméně dokázal ostřejší šance Trutnova pokrýt. Druhá liga pokračuje pro písecký tým následující sobotu, kdy Jihočeši zamíří na led do Slaného, kde se utkají s Buldoky z Řisut.
2.liga ČR, 4. kolo, so 27.9.2008, Zimní stadion Písek
Trutnov
4:0
0:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 32. Bláha (Míka), 41. Bláha (Míka, Novotný), 51. Novák (Bláha), 54. Bláha (Svoboda, Míka). Rozhodčí: Dundr - Frodl, Nepomucký. Vyloučení: 7:10, navíc Brož (T) - 10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.
Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Martinka, Procházka P., Bílek, Procházka F., Míka, Bláha, Stropnický, Mošovský, Hovora, Slavík, Ježek, Vondřich, Novák, Gába, Novotný, Nikodém
Trutnov: Brož (54. Škop) - Chaloupka, Jaroměřský, Hornyš, Tomáš, Rejzek, Marša, Kučera, Nakládal, Divíšek, Potůček, Andres, Havlíček, Polák, Horák, Ropický, Králíček, Chytráček
Začátku utkání patřila hodně opatrná hra, kdy se povětšinou hrálo ve středním pásmu. Poprvé mohl Pinkase ohrozit až v šesté minutě hostující Chaloupka od modré čáry, jeho tvrdý projektil ale skončil ve skrumáži před domácí brankou. O minutu později se poprvé v utkání vylučovalo a písecký Slavík odešel za podražení k menšímu trestu. Jihočeši oslabení přečkali takřka bez problému, jelikož Trutnovští téměř nic nevymysleli a všechna jejich snažení obvykle končila píseckým osvobozením. Krátce poté, co se vrátil Slavík na led, vylučovalo se také na druhé straně. Jaroměřský za svou hrubost odešel pykat a Písečtí tak hráli svoji první přesilovku v utkání.

V početní převaze Písku Jihočeši zahnali svého soupeře před jeho branku a dlouho okupovali jeho klec. Zřejmě největší příležitost ke skórování si vyprodukoval na začátku dvanácté minuty Hovora, odkrytou branku již překonaného Brože ale minul. Tlak, jenž vzplanul v početní výhodě Písku, pokračoval také po jejím skončení. Slibně rozjetá akce domácího kádru byla ale zastavena hvizdem rozhodčího a pískal se offside. Následný závar před Brožovou brankou přinutil hostující obránce, aby nasměrovali kotouč na zakázané uvolnění. Převahu Jihočechů poté ještě zvýraznila další přesilová hra. V ní hráči Písku ostřelovali branku Trutnova sebevíc, ni to ale neměnilo na průběžném bezbrankovém stavu.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky to byli hosté z Trutnova, kdo mohl jít do vedení – Andres se ocitl v obrovské šanci sám před Pinkasem, jeho zakončení se ale nevešlo do odkryté části branky. Na začátku třiadvacáté minuty byl potrestán dvěma minuta za podražení domácí Novák a hosté tak hráli svoji druhou přesilovku v utkání. Ani ta ale nepatřila k nejpovedenějším a Trutnovští se ani jednou nedostali do zakončení. Další průběh druhé třetiny proplétala vyloučení a takřka nepřetržitý souboj obou týmů ve sníženém počtu hráčů.

Krátce po polovině utkání přišla první branka Písku. Ta vyplynula z obrovského tlaku před brankou hostů, které využil, kapitán Písku, Milan Bláha – 1:0. Trutnov si vytvořil šanci necelých pět minut před druhou přestávkou, Pinkas ale jasně ukázal, že nebude lehké ho překonat a nadále držel svůj tým v brankovém náskoku. Ten mohl v posledních vteřinách druhé části zvětšit písecký Míka, v nájezdu na Brože ale trefil pouze připravenou hruď gólmana hostů.

Prakticky ihned na začátku poslední fáze zápasu Písečtí odskočili do dvojbrankového vedení. Bláha se ocitl v nájezdu, který perfektně zužitkoval kličkou do bekhendu a pohodlně zvýšil – 2:0. Na další branku se čekalo rovných deset minut. V jednapadesáté minutě, po přihrávce Bláhy, přidal třetí branku Písku Novák – 3:0. Po vstřelené brance se stali Jihočeši pány ledu a vytvořili si před Brožovou svatyní závar, který vygradoval čtvrtým gólem domácích – Bláha střelou příklepem dovršil svůj hattrick a svou bodovou sbírku z utkání rozšířil na čtyřbodovou – 4:0. Po tomto gólu neunesl Brož emoce a po signalizovaném desetiminutovém trestu se raději nechal vystřídat. Jeho nástupce Škop byl až do konce utkání bezchybný a nepovolil již ani jednou domácích hráčům skórovat. Písečtí porazili ve čtvrtém kole Trutnov 4:0 a v tabulce se vyhoupli na průběžné třetí místo v tabulce.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Myslím si, že jsme byli od první třetiny lepší než soupeř, ale největší problém spočíval v tom, že jsme šance neproměnili. S výsledkem jsem spokojený, se hrou v určitých fázích také. Občas se ale příliš soustředíme na útočnou činnost, vzadu necháme hru otevřenou a na poslední chvíli to doháníme, což je trochu problém. Celkově jsem ale spokojený, čtvrtý zápas - čtvrté vítězství, to je velice dobré pro psychiku mužstva a pro nás je to povzbuzení do další práce.“