Druhá liga pokračuje čtvrtým kolem, Písecké prověří nováček z Trutnova!

Písecké mužstvo čeká, po výhře v prodloužení na ledě Tábora, další kolo. s.n.o.p. aréna přivítá druholigového nováčka – HC Trutnov. Pro Trutnov odkoupil od Kroměříže licenci na letošní ročník druhé ligy prvoligový klub z nedalekého Vrchlabí a stanovil jasné cíle. Hrát kvalitní hokej a pokud možno nahlédnout do play-off. Spolupráce mezi oběma kluby fungovala již loni, kdy společně působily v soutěžích mládeže a žáků pod názvem HC Krkonoše. Původně klub angažoval na post trenéra Jiřího Šejbu, známá hokejová osobnost z Pardubic ale dala přednost nabídce od extraligové Mladé Boleslavi. Prázdné místo na střídačce nakonec obsadil měsíc před začátkem druholigových bojů Ivan Houda. Sobotní utkání čtvrtého kola startuje v 17:30.
Stejně jako Písečtí, také Trutnov má za sebou úvodní tři zápasy. V prvním kole čekala nováčka nelehká zkouška – horký led Tábora se trutnovskému celku nepodařilo dobýt pět obdržených branek jasně určilo za vítěze domácí mužstvo (1:5). Ve druhém utkání Trutnov zabojoval, ani tentokrát to ale na body nestačilo. Po prohrané první třetině (1:5) sice v prostřední části Trutnovští snížili na 4:5, závěrečnou část si ale Sokolov pohlídal a soupeř Písku nakonec podlehl na jeho ledě 5:8. Středeční souboj s Buldoky z Řisut se však poměrně vydařil a nováček druhé ligy v něm bral hned dva body, když nájezdem rozhodl o konečné dělbě bodů Divíšek.
Nejlepším střelcem Trutnova je prozatím se dvěma góly starý známý Jaroslav Polák, jenž v Písku také působil. Statistickou tabulku vede se třemi body Petr Hruška (1 gól, 2 asistence), pro kterého ale působení v Trutnově končí a dále bude prozatím působit ve prvoligovém Vrchlabí. O jeden bod méně má obránce, jenž je zároveň kapitánem, Pavel Hornyš (1 gól, 1 asistence). Jedničkou v brance je Miroslav Brož, v nepříliš povedeném utkání dostal po sedmnácti minutách příležitost také náhradním Pavel Škop.

Pravděpodobná sestava Trutnova: Brož - Jaroměřský, Matějíček, Filip, Hornyš, Rejzek, Marša, Drtina - Nakládal, Divíšek, Mikšovský - Andres, Havlíček, Polák - Horák, Potůček, Králíček - Chytráček, Ropický, Knebl.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy