V 17. kole Písek přivítá vedoucí Benátky

Po Chrudimi přijede do Písku další elitní tým naší skupiny - HC Benátky nad Jizerou. První celek tabulky zatím ztratil pouhých sedm bodů, pokaždé na kluzištích soupeřů. O další tři by je chtěli už ve středu připravit právě Písečtí, kteří se v minulém kole propadli na čtvrtou pozici a navíc přišli o Marka Vokatého. Ten pro druhý trest do konce utkání nebude moci nastoupit, čímž trenérům Rybáčkovi a Malému zbývá jen pět bojeschopných beků. Přesto jistě nebudou chtít Písečtí podruhé za sebou doma prohrát a nechat podruhé v sezoně Benátkám všechny body. Zda se jim to podaří, se můžete přijít podívat na utkání začínající ve s.n.o.p. areně v 17,30 hod.
Hokejový klub z Benátek nad Jizerou patří již několik let ke špičce druhé ligy. V loňské sezoně se umístnil v tabulce druhý za suverénním Vrchlabím, v následném play-off došly Benátky až do třetího kola, kde po pětizápasové bitvě o přímý postup do první ligy kapitulovaly s Mostem. Předtím pokořily ve třech zápasech Kobru Praha i Klášterec, přemožitele Písku.

Také před začátkem letošního ročníku patřili Středečeši k největším favoritům soutěže, v jejím dosavadním průběhu to svými výkony zatím jen potvrzují. Dá se až říct, že převzali suverenitu po Vrchlabí, které stejně jako Most letos užívá první ligy.

V úvodních šestnácti kolech totiž ztratili benátečtí hokejisté pouhých sedm bodů, jeden bod ztratili v Milevsku, všechny nechali ve Velkém Meziříčí a Chrudimi. Doma jsou zatím stoprocentní, i proto s náskokem čtyř bodů před Chrudimí kralují naší skupině. Také skóre 84:31 svědčí o mimořádné formě našeho dnešního soupeře. Na IHC již dokázali Středočeši uhrát náskok třinácti bodů.

Pro Písek jsou ale Benátky mužstvem, s kterým body nezískává lehce – z loňských dvanácti možných bodů získal náš tým pouhé dva za výhru v prodloužení 8:7, také v prvním letošním měření sil byli úspěšnější hokejisté od Jizery – vyhráli v poměru 3:0.

Největší předností Benátek v dosavadním průběhu je produktivní útok, který navíc podporují i obránci – ti dohromady nastříleli již šestnáct branek a notně tak přispěli k bezkonkurenčním 84 trefám. Kvalitní však je i defenzíva v čele s jedničkou mezi tyčemi branky Martinem Barkem, která naopak inkasovala nejméně gólů (31). Nejproduktivnějším mužem týmu je zatím Martin Kocman (12+11), na paty mu nejvíce šlape Martin Mařík (8+13). Pilíři obrany jsou také produktivní Karel Nedbal (6+8), letošní posila Benátek z Kolína, a Jiří Svoboda (4+5), ten zamířil do Benátek z Vrchlabí.

Středočeši vyměnili o letní pauze trenéra, Ladislava Koldu odchozího do Mostu nahradil Luděk Škaloud. Tomu zatím jeho noví svěřenci dělají jen radost. Náladu mu asi kazí jen dlouhodobější zranění střelce Lukáše Zajíčka, minulý zápas navíc nedohrál ani další útočník Petr Weiss.

Sestava Benátek v posledním zápase s Benešovem (5:1):
Barek (Peikrt) - Beránek, Klaban, Nedbal, Gajda, Klouček, Svoboda, Ton, Tondr - Kristek, Drak, Jakeš, Skořepa, Malý, Mařík, Kučera, Kadeřábek, Stehno, Kocman, Weiss.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy