Trenér Benátek:Hrajem abychom postoupili

Benátky plují jako kánoe po rozbouřené Jizeře, to písecké hokejové tempo mnohdy připomene otavské voraře. Nicméně ve středu se role obrátily. Písek mocně zabíral a Benátky se celkem brzy začaly nořit pod vodu. Nezabránil tomu ani impulzivní trenér Luděk Škaloud, ani kliďák Martin Barek, brankář v hostujícím dresu. Kontaktní gól nestačil, Benátky jako by chtěly jen zvolat, my se ještě vrátíme, a pak se potopily. Co si o zápase myslí právě dva neúspěšní kormidelníci od Jizery?

Trenér Luděk Škaloud

Překvapilo Vás klopýtnutí s Pískem?
Překvapivá prohra to není, protože s Pískem jsme letos odehráli zatím tři utkání a z toho dvě jsme prohráli o gól, takže všechna tato utkání byla maximálně vyrovnaná a před zápasem jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř… S Pískem je to pokaždé těsné. Navíc vlivem řízení rozhodčího bylo utkání hodně rozkouskované, při stavu pět na pět se hrálo málo.

Čím to že to včera nevyšlo?
Dostali jsme dva góly v oslabení, po blbých, nic neřešících faulech a soupeř nás za to potrestal. V power–play jsme pak sice dali gól na dva jedna, ale bohužel kontaktní gól jsme měli dát mnohem dřív, pak jsme to honili, ale nedohonili jsme to.

Jak moc je těžké udržet nejlépe promazaný stroj Benátek stále v pohodovém chodu?
Tak jednoduché to není. Ale my jsme zatím maximálně spokojení, jde to samo. Ale je asi pravda, že ta první třetina nebyla z naší strany stoprocentní, zvláště co se týče nasazení a úsilí.

Proč kádr Benátek opustil bývalý „Písečák“ Mácha a odešel na hostování do Příbrami?
Mácha odešel na vlastní přání. On měl pocit, že je málo využívaný, chtěl hrát víc. My jsme chtěli, aby zůstal, ale stejně odešel asi na konec ledna nebo na konec sezóny na hostování do Příbrami.

A teď vážně. Opravdu chcete postoupit do první ligy?
Tak proto to hrajeme, ne…

Brankář Martin Barek

Jak jste skrz drátěnou masku viděl zápas v Písku?
Víme, že Písek je kvalitní mančaft, takže jsem čekali, že budou chtít vyhrát a skutečně nás docela tlačili. Oba dva góly jsme dostali po vlastních chybách a to rozhodlo zápas.

Vaši spoluhráči ten začátek možná malinko podcenili, nejste za ten laxní úvod na ně trochu naštvaný?
Naštvaný na ně nejsem, ale je pravda, že ten začátek nám prohrál celý zápas, takže určitě nebyl dobrej. Jeli jsme do Písku ve středu, cesta dlouhá, chtěli jsme bodovat.

Písek na Benátky docela umí, nemáte z Písku trochu komplex?
Já bych neřekl, že se nám s ním nedaří tradičně, většinou jsou to vyrovnaný zápasy a rozhodujou maličkosti, utkání končí o gól, o dva…

Není trochu nuda být brankářem v Benátkách?
Ale tak teď k nám ty mančafty jezdí bránit, takže pro gólmana je to ještě těší, tam stojím, musím se soustředit, stojím tam dlouho a pak vyložená šance a musím ji chytit, je to těžší, než kdybych byl pod palbou.

No ale neštve Vás, že se nemůžete moc předvést, že to tým odehraje někdy za Vás?
Dobře, ale je vidět hlavně gólman, který vyhrává. Gólman může čarovat ve špatném mančaftu a tým stejně většinou prohrává. A přeci za všechno mluví hlavně výsledky.

Chtějí Benátky postoupit do první ligy?
Já bych… (vytáčí se) Jde o to, skončit co nejlíp v základní části a pak přejít první kolo. Play-off to je úplně jiná soutěž. Přejít první kolo a pak už je to těžký, je to loterie, každý bude chtít uspět.

Máte velký náskok, jedna prohra vám asi vrásky nedělá…
Tady nejde o náskok, krize může přijít na každý mančaft, takže teď musíme vytěžit z toho, že to teď jde, co nejvíc.
Fotka na titulní stránce z webu www.hokejbenatky.cz.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy