Kubiš čaroval, Kica rozhodl a Procházku šili

Tři důležité postavy středečního zápasu – zraněný bek Filip Procházka, o to důležitější, že beků má nyní Písek jako šafránu, Filip Kubiš, písecký gólman a zlý sen benátských střelců, a Petr Kica, po krásné individuální akci střelec vítězného gólu. Ti všichni se s námi podělili o své dojmy z vítězného zápasu nad suverénními Benátkami.

Filip Procházka

Já jsem šel pro puk a chtěl jsem ho odpálit a tak jsem se pokrčil. Hráč přede mnou si chtěl lehnout do střely a jak padal, tak mi seknul bruslí do nohy. Naneštěstí do míst kde končí kalhoty a tak mám teď nad kolenem osm stehů. Doktor říkal, že je to na dva týdny, uvidíme, jak dlouho se to bude hojit. Jinak kluci bojovali, hráli jsme na pět beků a kluci to pak dohráli na čtyři, všichni měli chuť od hry a klapalo jim to.

Filip Kubiš

Nejsem naštvaný, že nemám nulu, to zase ne. Samozřejmě mi to mrzí, že jsem o ní přišel takovouhle chvilku před koncem, ale jsem rád, že jsme vyhráli. To je pak už úplně jedno, jestli s nulou nebo ne. S tím, že vychytám nulu, počítám před každým zápasem, vždycky se snažím nedostat žádný gól. Samozřejmě, že to vždycky nevyjde.

Měli jsme asi nejtěžšího soupeře a jsem rád, že jsme ho porazili. Dobře jsme bránili, vstřelili jsme dvě branky a uklidnili jsme se. Poctivě jsme si hlídali náskok. Hlavně jsme se snažili nedělat chyby v obraně, ale řekl bych, že jsme celkově hráli o hodně líp než jindy. Dneska jsme navíc měli málo obránců a ti čtyři zbylí toho určitě museli mít hodně, ale předvedli výborný výkon. Ono se říká, že když má tým hodně zraněných, tak se ještě víc semkne a většinou se hůř poráží, než když hraje kompletní. V takové situaci jsme byli i my a skutečně se to potvrdilo.

Ta obdržená branka byla smolná. Někdo vystřelil od modré a ta střela trefila klubko hráčů přede mnou. Já tu střelu vůbec neviděl, teď mi říkal „Křižák“, že se to odrazilo od něho, já jsem po tom odrazu skočil, střelci to bohužel sjelo a projelo to pode mnou. Možná kdyby vystřelil normálně, tak mi trefil, ale takhle to byl bohužel gól.

Petr Kica

Začalo to výbornou práci Ondry Mikesky, vypíchl kotouč a dostal mi do situace jeden na jednoho. Obránce pak udělal chybu, že šel do puku, mě to tam naštěstí kolem něj prošlo a pak už to bylo jednoduchý, už jsem nepřemýšlel a snažil jsem se to dát do protipohybu gólmana. Myslím, že nám pomohla změna formací, ve hře je nový impulz a všichni se snaží o něco víc plnit to, co mají.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy