Archiv

so 28.10.2023

Proti Letcům se Písek gólově neprosadil

Další těžký soupeř stál v cestě píseckému týmu. Jihočeši odehráli dvě třetiny velmi podprůměrně, ale i přes to bylo skóre po čtyřiceti minutách 2:0 pro Letňany. Zlepšený výkon v závěrečné části bohužel na vyrovnání nestačil. Skvělou práci ale odvedli brankáři na obou barikádách. Písecký Kříž zneškodnil několik nebezpečných střel. Gólman Letňan úspěšně deptal všechny písecké střelce a připisuje si tak čisté konto.

Aktuální zprávy
út 28.2.2023

JABLONEC NEPŘIJEDE, ZÁPAS ZRUŠEN!

Hosté z Jablonec hlásí marodku ve svém týmu a ke středečnímu zápasu, na který jsme se všichni těšili, bohužel nedorazí. Zápas by měl být kontumován ve prospěch Písku, což znamená jediné. Jsme v předkole play-off!

pá 19.8.2022

Písecká stopa na Hlinka Gretzky Cupu: Organizace výborná. Prostě Kanada, říká kouč brankářů Pipek

Prestižní turnaj Hlinka Gretzky Cup měl letos písecké zastoupení v realizačním týmu nároďáku U18. Trenér brankářů Václav Pipek, který se o gólmany této kategorie stará, popsal pro klubový web své poznatky a zkušenosti ze zápasů v Kanadě.

ne 20.2.2022

Lukáš Bednařík: Čtyři góly? Naposled v přípravce. Zápas jsme nezabalili

Ve 40. kole bral Písek bod na ledě Klatov, které válčí o účast v druholigovém play-off. V bláznivém zápase Písek o dva góly vedl, pak zase o tři prohrával, nakonec v posledních minutách a vteřinách vybojoval alespoň bod, když padl 7:6 v prodloužení. Zápas zhodnotil autor čtyř gólů - útočník Lukáš Bednařík.

st 9.2.2022

Statečný výkon v Příbrami na body nestačil

V Příbrami Králové prohráli 5:2, ale rozhodně se nemají zač stydět. Písek trápil favorita až do konce a díky skvělému brankáři Richardu Křížovi proháněl druhý tým tabulky. Bohužel, bez bodů. Po slabší první třetině prohrávali Jihočeši 2:0. Ve druhé a třetí periodě se svěřenci kouče Filipiho zvedli a zásluhou Lukáše Bednaříka a Jana Sýbka srovnali. Závěr ale patřil Baníku, který přetavil zkušenosti ve dva rozhodující góly. V závěru domácí přidali pojistku při písecké power-play.

so 11.12.2021

Vypjatý duel s Chebem skončil hořkou porážkou

Dvaadvacáté kolo třetí nejvyšší české soutěže poslalo hokejisty Chebu na led předposledního Písku. Králové otevřeli brankový účet v šesté minutě, ale čtyři minuty před koncem nastal zlom a Cheb se rychle ujal jednobrankového vedení. V prostřední části Písek okamžitě vyrovnal, ale opět v samotném závěru se hokejisté Chebu prosadili. Ve třetí třetině padlo sedm branek, ale bohužel pro Písek jich více vstřelil Stadion Cheb, který si dokráčel pro vítězství 7:5.

so 4.12.2021

Krále čeká zkouška ve Slaném

První prosincový víkend připravil pro písecké hokejisty venkovní zápas na zimním stadionu ve Slaném. Tam má domovské zázemí celek Řisut. Půjde o střetnutí dvou tabulkových sousedů. Řisuty jsou aktuálně poslední, čtyři body před nimi je Písek.

Preview k zápasu
pá 29.10.2021

Králové pokračují v sérii venkovních zápasů, jedou k odvetě na led Klatov

V poslední říjnové sobotě čeká naše hokejisty, kteří jsou na předposledním místě boj o další body na ledě čtvrtých Klatov. Dvanácté kolo by mohlo přinést zajímavou podívanou, protože oba týmy mají o co hrát. Klatovští již tři kola za s sebou vyhráli a před domácím publikem by chtěli prodloužit sérii výher. Na druhé straně stojí Králové. Ti v posledních třech kolech nezískali žádný bod, i když v posledních dvou zápasech předvedli solidní výkon, na body bohužel nedosáhli. Úvodní buly je naplánováno na 17 30 hod.

út 5.10.2021

Středeční derby kvůli marodce zrušeno

Viróza v A-týmu bohužel včera dostihla i další hráče. Sobotní zápas s Klatovy jsme ještě i se čtyřmi beky zvládli, teď už ale v kabině zbyla jen hrstka zdravých hokejistů. Soupeři i svazu jsme vše oznámili. Zápas je přeložen na středu 13. října. Omlouváme se fanouškům, hráčům přejeme, ať jsou brzo fit. Sobotní domácí zápas s Řisuty zatím v rozpisu zůstává.

po 4.10.2021

Tomáš Nouza sportovním manažerem

Hokejista TOMÁŠ NOUZA se stává sportovním manažerem a konzultantem vedení A-týmu IHC Králové Písek. Zdravotní stav ho bohužel zatím nepustí do plné přípravy s mužstvem. I s novým členem vedení dospělého týmu se budete moci potkat na úterním setkání s fanoušky, které se koná v 18 hodin v zasedací místnosti zimního stadionu. Otázky můžete pokládat osobně na místě nebo na mailu dotazy.ihc.@email.cz

st 29.9.2021

Divokou přestřelku s Havlíčkovým Brodem rozhodla závěrečná třetina

Utkání mezi Pískem a Havlíčkovým Brodem přineslo tradičně hodně branek. Celkem dvanáctkrát museli brankáři lovit kotouč ze sítě. Bohužel pro Krále vyrovnaný duel rozhodla třetí třetina, ve které Havlíčkův Brod skóroval celkem pětkrát a došel si tak pro vysoké vítězství 8:4. Na straně hostů exceloval především Tomáš Mlynář, který si v utkání připsal čtyři kanadské body. Jihočeši mají tak po čtyřech odehraných kolech na kontě pouze jediné vítězství.

út 21.9.2021

Králové poprvé doma! K Otavě přijede houževnatá Příbram

Ligový ročník 2021/2022 již naplno odstartoval a čeká nás druhé kolo třetí nejvyšší české soutěže. Ve druhém kole na sebe narazí Písek a Příbram. Písečtí hokejisté první utkání na ledě Chebu nezvládli, kdežto Příbram si poradila s Klatovy. Utkání startuje ve středu 22.9. v tradičních 18:00.

pá 13.11.2020

Týden hokeje bude letos on-line!

Epidemiologická situace letos na podzim nedovolí uspořádat tradiční akci Týden hokeje na ledě mezi mantinely píseckého zimního stadionu. Nemusíte ale smutnit! Připraven je bohatý on-line program s velmi zajímavými hosty.

čt 1.10.2020

Jihočeské derby je tady! Králové zavítají ha horkou táborskou půdu

Derby mezi Pískem a Táborem je více než pouhý ligový zápas. Každé klání mezi těmito dvěma celky přináší více rychlosti, bruslivosti a bojovnosti, která je navíc umocněna emocemi fanoušků a samotných hráčů. Velmi dobře známe, že nikdo nikomu nechce věnovat ani milimetr ledové plochy. Kohouti odehráli v probíhající sezóně tři utkání, ze kterých vyšli dvakrát jako vítěz. Králové z Písku mají na svém kontě 2 zápasy a dva body. Jihočeské derby je naplánováno na sobotu, úvodní buly bude vhozeno v tradičních 18:00.

út 8.9.2020

Návrat k Otavě. Písek posílí Lukáš Volf

Druholigový Písek posílí pětadvacetiletý útočník Lukáš Volf, písecký odchovanec, který vloni nastupoval v Chance lize za Vsetín. Hráč zkušenostmi z druhé nejvyšší soutěže naskakoval i v extralize za Mladou Boleslav. K týmu se připojí hned, jak začne písecký celek po karanténě trénovat.