Vypjatý duel s Chebem skončil hořkou porážkou

Dvaadvacáté kolo třetí nejvyšší české soutěže poslalo hokejisty Chebu na led předposledního Písku. Králové otevřeli brankový účet v šesté minutě, ale čtyři minuty před koncem nastal zlom a Cheb se rychle ujal jednobrankového vedení. V prostřední části Písek okamžitě vyrovnal, ale opět v samotném závěru se hokejisté Chebu prosadili. Ve třetí třetině padlo sedm branek, ale bohužel pro Písek jich více vstřelil Stadion Cheb, který si dokráčel pro vítězství 7:5.
2. liga - skupina Jih, 22. kolo, so 11.12.2021
Cheb
5:7
1:2, 1:1, 3:4
Branky a nahrávky: 7. Sýbek (Šuhaj, Volf L.), 21. Dudáček (Sýbek, Šuhaj), 48. Januška (Volf L.), 51. Sýbek (Volf L., Šuhaj), 60. Turek (Matějček, Volf L.) – 17. Holub (Strýček, Kořán), 18. Novotný (Prošek), 40. Novotný (Křemen, Klejna), 43. Vašíček (Leština, Vápeník), 43. Troška (Kořán, Holub), 49. Trapl (Troška, Holub), 59. Trapl. Rozhodčí: Němec – Rubáš, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 205. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7.
Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Popela, Dudáček, Dvořák, Dosek, Novák, Turek – Čížek, Volf L., Bednařík, Rod, Brož, Januška, Matějček, Sýbek (C), Šuhaj, Volf J.
Cheb: Kašpar (Horák) – Leština (A), Vápeník, Strýček (C), Vasiliev, Klejna, Kořán, Stejskal (A), Šik – Holub, Prošek, Novotný, Fečo, Křemen, Troška, Trapl, Hafijanič, Rozhon, Vašíček, Hradecký, Krutina

Utkání začalo drobným oťukáváním na obou stranách a v šesté minutě přišel první úder domácích hokejistů, když Šuhaj poslal puk na Jana Sýbka, který bez problému zakončil. Druhou branku Písku mohl zaznamenat Matějček, ale jeho bekhendový pokus skončil na tyčce. Slovo si tak vzal Cheb, který během jedné minuty skóroval dvakrát. Nejprve se prosadil David Holub, který dostal přesnou přihrávku od kapitána Stýčka. Z následné akce se prosadil David Novotný, jehož pumelice se odrazila od tyčky za záda brankáře Kříže.

Písečtí hokejisté si do druhé třetiny přinesli přesilovou hru, kterou okamžitě patřičně využili! Šuhaj poslal puk na pravou stranu Sýbkovi, který vybídnul v předbrankovém prostoru Daniela Dudáčka, který už pouze kotouč doklepl do sítě. Do nebezpečné příležitosti se dostal písecký Januška, ale jeho rána se pouze projela po brankové čáře. Na druhé straně to zkoušel Křemen, ale na brankáře Písku si nepřišel. To ho však nemuselo mrzet, neboť z následné akce se prosadil opět David Novotný, který přesně vypálil z mezikruží.

Krátce po zahájení závěrečné dvacetiminutovky nastal pro domácí hororový scénář, neboť Cheb opět dvakrát po sobě rychle skóroval. Leština poslal do úniku Jaroslava Vašíčka, který si z píseckého gólmana udělal dobrý den. Následně se na listinu střelců zapsal i David Troška. Písek se nevzdal a bojoval dál, což přineslo třetí gól domácích, o který se postaral František Januška, jehož střelecký pokus vymetl levý horní růžek. Písek však srazila okamžitá odpověď Chebu, když Martin Trapl střelou z první rozvlnil síť. Deset minut před koncem hrálo mužstvo od Otavy dvojnásobnou přesilovou hru, kterou využil Jan Sýbek. Necelé dvě minuty před koncem klání to Písek zkoušel v šesti, ale neúspěšně, neboť do prázdné brány poslal puk ze středního pásma Martin Trapl. Písek padesát vteřin před třetí sirénou stáhl náskok Chebu, když byl v brankovišti hostů nejvíce aktivní obránce Jan Turek.