Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     2.11.2012       Pavel Šácha

Písečtí hokejisté se v sobotu vypraví do Kadaně
i s navrátilcem Vladislavem Kubešem

Písek – První hokejoví liga pokračuje o nadcházejícím víkendu zápasy osmnáctého kola. Písecký soubor, bloudící na temném dně tabulky, se tentokrát vypraví hledat mihotavý plamínek naděje na sever Čech. Cílem jeho sobotní cesty se stane stadion SK Kadaň.
Písecké mužstvo pojede do královského města na severu skládat reparát a hledat lék na hrozivý start do sezony. Ve hře je ale mnohem víc, než jen samotný výsledek. Herní projev týmu, touha poprat se o každou píď ledu i aktuální psychické rozpoložení – to všechno by mělo projít generální opravou.
V sestavě píseckého týmu dojde k několika vynuceným i nevynuceným změnám. Tou nejpodstatnější zprávou je návrat zkušeného forvarda Vladislava Kubeše do klubu, kde strávil spoustu velmi úspěšných sezon. Vyhlášený bojovník, který právě ve středu oslavil čtyřiatřicáté narozeniny, bude u Otavy působit na hostování do konce sezony z kádru královéhradeckých Královských Lvů. Pro písecké hokejové fandy je comeback jejich oblíbence do řad IHC jistě výbornou zprávou.
Po delší době zaviněné zraněním se do sestavy vrátí také útočník Jiří Ferebauer. Do kolonky citelných ztrát se naopak v nejbližších zápasech zapíše jméno kapitána Zdeňka Špergera, kterého vyřadí ze hry zranění ruky.

Kadaňský celek procházel ještě před nedávnem podobně hlubokou krizí jako písecký tým a hleděl všem soupeřům na záda. Ospalý start do sezony stál nakonec místo na lavičce dosavadního kouče Michala Jägera. Ještě za dozoru jeho asistentů se reprezentanti královského města nabudili domácí kanonádou se Šumperkem (7:1) a z dalších sedmi střetnutí – už pod vedením exslávistického trenéra Jiřího Čelanského – vytěžili výtečných dvanáct bodů. Jediné dvě porážky jim v tomto období přichystali na svých stadionech ústřední favorité soutěže z Ústí nad Labem (5:2) a Mladé Boleslavi (2:1). Také posledně jmenovaný lídr tabulky měl ale s kadaňskými bojovníky hodně práce, což výsledek zápasu jasně potvrzuje.
Aktuálně devátým Severočechům hodně prospěl čerstvý pohyb na enormně vytížené trase Chomutov – Kadaň. Zajímavé je, nejvýraznější podíl na vzestupu hráčů SK má rostoucí enkláva jihočeských hokejistů v bílo-žluto-černých barvách. Týmové produktivitě vládne dokonce odchovanec Písku, útočník Nikola Gajovský. Vedle dalších kvalitních hráčů z kádru chomutovských Pirátů přibyli do Kadaně i jiní dva Jihočeši, bojovný forvard Zdeněk Ondřej a obránce Petr Macháček. Už od začátku sezony obléká dres sobotního soupeře Písku další odchovanec klubu od Otavy, obránce Martin Mazanec.

Dodejme ještě, že v prvním vzájemném střetnutí této sezony podlehli písečtí hokejisté Kadani 2:4.