Hokejový most Kadaň - Písek: Za týmovou dřinu sklidili Písečtí nečekanou dvoubodovou odměnu

Fandové píseckého hokeje mohli tentokrát prostřednictvím tradičního "mostu" sledovat průběh sobotního střetnutí Kadaň - Písek. A na jeho konci mohli být veselí - jejich mužstvo přiložilo hojivou náplast na domácí zklamání s Benátkami a po kvalitním výkonu ukořistilo na kadaňském stadionu dva body. O zasloužené výhře Jihočechů rozhodla jediná minuta prodloužení a v ní přesilovkový zásah bývalého veleúspěšného reprezentanta Libora Procházky.
Dres píseckého týmu na sebe poprvé navlékli mladý českobudějovický obránce Lukáš Kříž, kladenský centr Michal Lukáč i avizovaný navrátilec Vladislav Kubeš. Posledně jmenovaný se také hned chopil role kapitána. Sestava Písku je tedy následovná: Mazanec - Procházka, Kříž, Boháč, Semrád, Klement, Doudera, Drtil - Kubeš, M. Heřman, Pitule - Ferebauer, Vaniš, R. Heřman - Sedláček, Lukáč, Polodna - Slavík, Vlček, Marek. Ohromnou pikantérií střetnutí je bratrský souboj kadaňského obránce Martina Mazance a jeho sourozence v písecké brance Marka Mazance.

Po první třetině letí do Písku poměrně příznivá zpráva. Příznivá v tom, že se hráči IHC postavili ke svým hokejovým povinnostem čelem, hrají s příkladným nasazením a jsou domácímu týmu více než vyrovnaným soupeřem. Oba gólmani si zatím drží čisté konto a zhruba třo stovky diváků čekají na to, na kterou stranu se skóre poprvé překlopí.

Do poslední dvacetiminutovky si hokejisté z jihu Čech přenesou jednobrankový náskok a nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Do prostředního dějství měli sice nešťastný nástup a už po necelé minutě překonal Mazance střelou z úhlu Hafenrichter, hosté však nepolevili ve svém úsilí a zbytek třetiny se ocitl v jejich režii.
Jejich plány na vyrovnání mohly sice vzít za své poté, co Sedláček vyfasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl, ale všechno bylo nakonec jinak. V oslabení se dostala za záda kadaňských obránců dvojice Martin Heřman - Ferebauer, druhý jmenovaný postupoval sám na Hanuljaka a nedal mu nejmenší šanci zasáhnout - 1:1.
Zbytek dlouhého oslabení Písečtí přečkali bez úhony a další minuty se odehrály v jejich režii. Odměnou se jim stala situace ze 37. minuty, kdy po vyhraném buly Vlčka pohotově vypálil Slavík a trefil levý horní růžek nejlépe, jak mohl - 1:2. Téměř vzápětí měl další tutovku na holi Martin Heřman, gólman Hanuljak ale jeho samostatný únik reflexivně zlikvidoval.

Ve třetí části byli Jihočeši nuceni odolávat hned třem přesilovkám soupeře. První dvě oslabení odehráli na podtrženou jedničku, při nešťastném vyloučení Doudery už se uměli Kadaňští prosadit a kapitán Severočechů Pavlas vyrovnal na 2:2.

Na tomto stavu se ve zbytku třetí části už nic nezměnilo a zápas se překlopil do prodloužení. To však příliš dlouhé trvání nemělo. Už po necelé minutě hry napřáhl v přetrvávající početní převaze z velkého úhlu obránce Procházka a na jeho dělovku Hanuljak zareagoval pozdě - 2:3.