Články o mládeži

Vybrat sezónu

sobota 3.6.2017 | Kateřina Němcová

Na zimním stadionu v Písku bylo živo. Hostil dva turnaje v minihokeji

Po dlouhé době bylo na píseckém zimním stadionu opět pořádně živo. Svatostánek jihočeského klubu IHC totiž v sobotu 3. června hostil hned dva turnaje v minihokeji. Již v dopoledních hodinách se publiku představily čtyři týmy ročníku 2008, z nichž si nejlépe počínal výběr HC Sparta Praha. Domácí mladíčci pak díky své velké snaze a bojovnosti obsadili po rozhodujícím souboji s Milevsekm 3. místo. Sympatický výkon posléze podali i jejich o rok starší kolegové, jimž patřil led od 13. hodiny odpolední. Ani oni však na medailové pozice nakonec nedosáhli, když se v konkurenci dalších šesti družstev umístili na předposledním místě. Jejich skupinu pro změnu opanovali hráči hokejové školy Young-talents. Každý z turnajů pak samozřejmě uzavřelo slavnostní vyhlášení konečného pořadí, během něhož si nejlépe umístěné celky po zásluze převzaly poháry a medaile.  celý text

středa 22.3.2017 | Pavel Kovanda

Mladší dorostenci v derby rozstříleli Vajgar a slaví prvenství ve skupině o udržení!

Mladší dorostence čekalo poslední utkání sezóny 2016/2017 proti Jindřichovu Hradci a už před zápasem bylo jasné, že prvenství v nadstavbové skupině E už nikdo neohrozí. Do zápasu vstoupil lépe Písek, který vedl 4:0, ale vedení se nebezpečně tenčilo. Vypadalo to, že ve třetí třetině se strhne boj o každý kousek ledu. Písek však dokázal v závěrečné části vstřelit deset branek a se sezónou se rozloučili ve velkém stylu.   celý text

neděle 19.3.2017 | Pavel Kovanda

Mladší dorostenci si hravě poradili s Kobrou

Mladší dorostence čekal od 10:00 duel proti HC Kobra Praha. V tomto utkání byl domácí celek jasně lepší a zaslouženě slaví vítězství 5:0. Po první třetině byl stav utkání 3:0. Zbytek zápasu si dokázal Písek pohlídat a v posledních minutách přidal ještě dvě branky.   celý text

čtvrtek 16.3.2017 | Pavel Kovanda

Mladší dorostenci v odvetném utkání padli v Mladé Boleslavi

Mladší dorostence čekal další odvetný zápas nadstavbové skupiny E, ve kterém zavítali do Mladé Boleslavi a pokoušeli se napravit zaváhání z minulého střetnutí, kde Písek v závěrečné části pětkrát inkasoval a přišel o výhru. V dnešním utkání kralovali domácí, kteří vsítili sedm branek a jasně zvítězili. Za Písek se prosadil Vokoun, Řehoř a Novotný.  celý text

neděle 12.3.2017 | Pavel Kovanda

Mladší dorostenci přetlačili Třebíč a slaví těsnou výhru

V odvetném utkání nadstavbové skupiny E zavítali mladší dorostenci do Třebíče, kde je čekal nelehký souboj o důležité body do tabulky. Po dvou periodách byl stav nerozhodný 2:2, ale ve třetí třetině svým třetím gólem pečetil výhru Písku František Januška, který podtrhl svůj dnešní skvělý výkon.  celý text

neděle 26.2.2017 | Kateřina Němcová

Mladší dorost má za sebou další přetahovanou o výhru, Krkonoše v Písku nakonec těsně padly

Po minulém nezdaru se zálohou mladoboleslavských Bruslařů si mladší dorostenci Písku mínili v utkání proti Krkonoším náležitě spravit chuť. Šesté kolo bojů o udržení pro ně však rovněž znamenalo pořádně těžkou šichtu. Ačkoliv měli mladí Jihočeši jednoznačně navrch co se pohledných kombinací a zanechaného dojmu ze vstřelených branek týče, efektivtiou a hlavně počtem jim jejich soupeř naprosto stačil. Přestože v jejím průběhu padla naprostá většina přesných zásahů, nebyla první dvacetiminutovka ani zdaleka tou, která o konečném výsledku celého zápasu rozhodla. Písečtí v jejím úvodu nejprve dvakrát ztráceli, vzniklé manko ale dokázali pokaždé smazat. A nejen to. V jejím závěru se dokonce těšili z příjemného vedení, o které nicméně v následujících dvou třetinách znovu přišli. Svůj triumf 5:4 si pojistili až trefou v čtyřiačtyřicáté minutě, po níž už svého soka dokázali držet zkrátka. Vydařené klání za sebou mají především František Januška a Matěj Novotný, kteří nasbírali shodně po třech bodech.   celý text