Archiv

Ohlasy k zápasu
čt 31.3.2005

Písecké dozvuky první ligy…

Jen největší optimisté věřili před zápasem s Vajgarem v záchranu. Zápas však dopadl jak dopadl a optimisté až tak někdy dnes odpoledne opatrně vylézají z děr, v kterých se skrývali před výsměchem ostatních. Písek propadl jako prosýpacími hodinami, a nezbývá jen doufat, že zas nadejde čas, kdy někdo přijde a přesýpací hodiny otočí. Zápas s Vajgarem poslal Písek do druhé ligy, přinášíme bezprostřední pocity několika aktérů - Miroslava Šperla, Romana Špilera a kapitána vítězů Jaroslava Kocara.

út 29.3.2005

V Hradci se zázrak nekonal, Písek padá do hlubin II. ligy, začíná se zas od začátku

Druhá prohra 1:2 od tradičního rivala z Jindřichova Hradce znamená sestup píseckého hokeje do druhé ligy! Písecký fanoušek měl dost času na to, aby postupně vstřebával fakt, že tým spadne a tak vyvrcholení v Hradci již tolik nebolelo. Tým předvedl opět výkon, za který se netleská. Gól již v prvních sekundách naznačil, kdo že chce do první ligy víc a kdo bude pánem na ledě. Poté Písek chtě nechtě ovládl led, protože Vajgar nepochopitelně přestal hrát a zmohl se na hru, s jakou by v první lize neměl nejmenší šanci. Písek dokázal z útlumu domácích vytěžit jeden gól, v přesilovce se trefil Milan Filipi. Gól však hosty nevybudil, dál hráli svoji celosezónní neproduktivní hru a čekali, kdy se domácí probudí ze strachu z postupu do první ligy. Ti začali nabírat na obrátkách od poloviny druhé třetiny a jen vynikající brankář Špiler držel Písek nad Vajgarem. Na začátku třetí třetiny udeřil Šperger a rozhodl o všem.

Rozhovory

Mrzí mě, v jaké situaci Písek je, tvrdí Stanislav Neckář

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Cíl letošní sezony je v jihočeské metropoli splněn. Parta okolo trenéra Josefa Jandače vybojovala postup do extraligy. Nemalou zásluhu na tomto úspěchu měl i písecký odchovanec Stanislav Neckář, který kromě českobudějovických oslav stačí v současné době sledovat i nelichotivou situaci v klubu IHC Písek. “Chtěl jsem pomoci i v Písku, ale bohužel to nejde mít v jedné soutěži starty za dva celky zároveň,“ tvrdí mistr světa z Vídně 1996.

Preview k zápasu
po 28.3.2005

Pád do druhé ligy možná, ale Vajgar se porazit musí!

Trochu jako Sysifos si musí připadat Písečtí. I oni musí jako on odvést stoprocentní výkon, válet svůj kámen, porazit Jindřichův Hradec. Ale nikdo jim nezaručí to, že kamen nespadne z kopce dolů, že výhra bude stačit. Pokud Opava nezmobilizuje své síly a nebude chtít v baráži alespoň jednou vyhrát, může být zítřejší i čtvrteční výhra nad Prostějovem nanic. Písek by měl nastoupit v podobné sestavě jako proti Opavě, žádná další zranění nejsou hlášena. Není žádný větší hokejový soupeř než Jindřichův Hradec, domácí porážka hodně bolela. Žádá si odplatu. Ovšem tu hokejovou, častým střetům fanoušků se minule díky výbornému výkonu písecké ochranky podařilo zabránit. Spolu s hradeckým spolupracovníkem jsme pro Vás připravili velmi komplexní historii vajgarského hokeje, snad pomůže k vzájemnému poznání a respektu. V úterý však na ledě jakákoliv úcta stranou, Písek musí Vajgar bezpodmínečně vypustit!

Rozhovory
so 26.3.2005

Už to nezáleží jenom na nás…

Jde ještě zachránit zpackanou sezónu? Fanoušci už moc nevěří. Na zápas s Opavou jich přišlo třikrát míň než proti Brodu a Vajgaru. Předtím mohli vidět dvě prohry, teď paradoxně Písek vyhrál. Ale moc se neradoval. Když v zápase s Vajgarem vstřelil Polák vedoucí gól, přejel radostí celé hřiště a jako s prvním se obejmul s brankářem Svobodou. Nyní jen zvednutá ruka, poplácání, spíše úšklebek než úsměv. I mnozí diváci se ironicky posmívali, teď jim to střílí, když už o nic nejde… Písek vyhrál, jestli mu teď něco nechybí, tak pokora, respekt k soupeři a hlavně vnitřní sžírající odhodlání, ještě to všechno, všecičko zachránit. „My už nemáme co ztratit,“ ví bojovník Jirka Jelen.

Rozhovory

Co bude dál? Nevím, nikdo neví...

Opava se loučí. Po několika tučných letech na hokejovém výsluní přišla krize, která už určitě vyústí pádem do druhé ligy. A nemusí zůstat jen u toho. Na otázku, co bude s opavským hokejem dál, krčil každý Slezan na píseckém zimním stadionu rameny. Písek byl tradiční soupeř, vzájemné zápasy nepobraly obvykle moc krásy ani gólů, nicméně vždy byly velmi vypjaté a bojovné. Minimálně na jednu sezónu se oba soupeři teď rozejdou, zápas byl rozlučkou, atmosféra před hrstkou diváků byla mrazivá. Zkrátka střetnutí dvou týmů, zaskočených silou soupeřů z druhé ligy. Písek vyhrál, ani on však příliš nejásal. Jako by s Opavou soucítil, vždyť kdo ví, nečeká-li ho podobný osud.

Mládežnický hokej - zápasy

Junioři skončili čtvrtí. Je to úspěch?

Vloni písecká juniorka prohrála až v samém závěru sezóny boj o extraligu s Mladou Boleslaví. I před letošním ročníkem se trenéři Bedřich Malý a Jiří Houdek netajili ambicemi na příčky nejvyšší. Přípravné zápasy toho příliš nenapověděly, protože výkony týmu značně kolísaly. Doufalo se, že s příchodem ligy se vše stabilizuje. A jak to dopadlo? To se můžete dočíst právě zde…

pá 25.3.2005

Výhra nad Opavou drží Písek nad vodou

Sedmé kolo baráže přineslo na konto IHC Písek druhou tříbodovou výhru a opět na úkor Opavy. Zápas jasně ukázal momentální rozpoložení obou týmů. Písek musel vyhrát, chtěl-li si udržet naději na záchranu a častěji se pouštěl do útoku. Po několika nepovedených zápasech však postrádal zdravou drzost a sebevědomí, a tak hlavně odevzdaný výkon Opavských byl hlavní příčinou domácí výhry. Za Písek nastoupil hned od začátku brankář Roman Špiler a vedl si velmi dobře, ani více zaměstnaný opavský Šlupina se zahanbit nenechal. Dařilo se první formaci, dala tři branky, Filipi v přesilovce, Zika po krásné kličce Šlupinovi, Neckář ranou od modré. Poprvé v baráži skóroval i nadějný junior Kica, jehož golfák jen cinkl vně Šlupinových tyčí. Písek tak je stále ve hře, výhra snad týmu pomůže před dlouho očekávaným - a rozhodujícím - zápasem v Jindřichově Hradci.

čt 24.3.2005

Písku, prosím, probuď se!

Skutečně Velký pátek pro písecký hokej. Již dnes může být s definitivní platností jasno, že se Písek neudrží v první lize a stihne ho pád do hokejového podpalubí. Tam už téměř jistě míří soupeř - Slezan Opava, který zatím v baráži nevybojoval ani bod. Písek však nyní třikrát za sebou prohrál, z jednoho favoritů baráže je outsider. Již téměř nikdo nevěří v zázrak. Ale i ty se dějí, zvláště o Velikonocích. Písku bojuj, šance ještě stále žije, vždyť ty prostě do první ligy patříš!

st 23.3.2005

Písek po další prohře ztrácí kontakt...

Písečtí hokejisté se dostávají do stavu klinické smrti. Po vysoké porážce v Havlíčkově Brodě jim zbývá již jen pramalá naděje k tomu, aby uhájili svoji letošní prvoligovou příslušnost. K druhé barážové prohře s Rebely se začalo schylovat od samého začátku zápasu, neuplynula ani jeho desátá minuta a domácí tým vedl zásluhou Sobotky, Finka a Zmrhala 3:0. Zaskočení hosté se nezmohli během dvou třetin na odpověď, naopak Fink i Sobotka vstřelili svůj druhý gól a výsledku utkání bylo rozhodnuto. Hrůzostrašný stav 0:5 alespoň zkorigoval 10 minut před koncem Martin Šimek, bohužel tento písecký úspěch zůstal v zápase osamocen... Touto prohrou si Písečtí ještě více ztížili boj o druhou postupovou příčku, první drží již pevně Prostějov. Bude velmi těžké dvojici J. Hradec - H. Brod přeskočit. Přesto tři výhry ve zbývajících třech zápasech by ještě pořadím zamíchaly. Doplněn komentář trenéra Písku Jindřicha Setikovského.

Písek si už dovolit klopýtnout nemůže

Ve středu startují odvety barážových zápasů, v nichž se Písečtí dosud nepříliš vyznamenali, a tak mají svým protivníkům co oprácet. Prvním z nich, který si pomyslnou oplatu zaslouží nejvíc, je tým Havlíčkova Brodu, který jako jediný Písek v 60 minutách porazil. Písečtí pojedou za Rebely s vědomím toho, že pro zachování naděje na učinkování v první lize i příští rok musí v havlíčkobrodské Kotlině minimálně bodovat, tak doufejme, že se jim to podaří. Na našich stránkách opět budete mít možnost sledovat změny stavu ze zápasu.

po 21.3.2005

Písek má další bod, soupeř ale opět dva

Dramatické utkání se od začátku vyvíjelo pro Písecké příznivě, v 15. minutě se dokonce ujali na ledě vedoucího týmu barážové skupiny vedení. Kořánkovu přihrávku přetavil v úvodní branku Martin Šimek (na obr.). Znovu se ale opakoval scénář z posledního utkání Písku s Vajgarem, kdy svěřenci trenérů Setikovského a Šperla polevili v závěrečné třetině a přišli o vedení. Domácí otočili během 4 minut dvěma brankami skóre, radost ze čtvrté výhry v řadě jim ale zkazil 19 vteřin před koncem při power-play a dvojnásobné přesilovce Písku Jaroslav Polák. Ve druhé minutě prodloužení rozhodl o dvou bodech pro domácí Prostějov Piecha z trestného střílení nařízeného za podražení.

Přistříhne Písek Jestřábům křidélka?

Písek ztrácí, dnes musí vše napravit. Tak zní jednoznačné heslo pro dnešní zápas v Prostějově. Ten je v čele barážové tabulky, nechat mu další body by již téměř znamenalo účast tohoto týmu v dalším ročníku první ligy. A to není v zájmu Píseckých. Ti již jednou venku vyhráli, doma se však nedaří. V zápase půjde o hodně. Vy můžete spolu s námi sledovat změny stavu, existenční zápas začíná v 18,00.

Rozhovory

Vyhrajem a dokážem všem, že na to máme!

Mnoho hráčů se letos vystřídalo v Písku. Nové posily většinou brzy ztratily lesk novosti a brzy okaraly a poslaly se o zimák dál. Petr Chvojka zůstal. A svými výkony dokazuje, že oprávněně. V zápase proti Hradci zaujal hlavně precizním bráněním při oslabení, nebál se ale i rozehrávky a důrazného napadání hluboko za červenou čárou. Přesto ale i on jednou zaváhal, to když spolu s Lupačem nechal na začátku zápasu ujet při vlastní přesilovce Špergera. „Doufám, že se probudí naši střelci,“ posílá do kabiny vzkaz mladý obránce.

Rozhovory
ne 20.3.2005

Náš cíl byl bod a teď máme dva!

Dežaví zažil písecký hokejový fanoušek. Jeho tým opět prohrál, opět nešťastně, opět byl lepší, opět nedával branky, opět dostal zbytečné góly a zase se nadávalo na rozhodčí. Jen slavící soupeř byl jiný. Havlobrod vystřídal Jindřichův Hradec. Derby mezi Pískem a Vajgarem bývají hlavně díky nevraživosti obou fanouškovských táborů hodně vypjaté, šéf písecké ochranky již několik týdnů dopředu plánoval bojové akce právě na sobotní zápas. Každopádně na ledě proběhlo vše v mezích regulí, žádné nehokejové okamžiky se nekonaly. V článku najdete vyjádření k zápasu střelce první branky soupeře Zdeňka Špergera a trenéra Jaroslava Pařízka (na obr.).