V Hradci se zázrak nekonal, Písek padá do hlubin II. ligy, začíná se zas od začátku

Druhá prohra 1:2 od tradičního rivala z Jindřichova Hradce znamená sestup píseckého hokeje do druhé ligy! Písecký fanoušek měl dost času na to, aby postupně vstřebával fakt, že tým spadne a tak vyvrcholení v Hradci již tolik nebolelo. Tým předvedl opět výkon, za který se netleská. Gól již v prvních sekundách naznačil, kdo že chce do první ligy víc a kdo bude pánem na ledě. Poté Písek chtě nechtě ovládl led, protože Vajgar nepochopitelně přestal hrát a zmohl se na hru, s jakou by v první lize neměl nejmenší šanci. Písek dokázal z útlumu domácích vytěžit jeden gól, v přesilovce se trefil Milan Filipi. Gól však hosty nevybudil, dál hráli svoji celosezónní neproduktivní hru a čekali, kdy se domácí probudí ze strachu z postupu do první ligy. Ti začali nabírat na obrátkách od poloviny druhé třetiny a jen vynikající brankář Špiler držel Písek nad Vajgarem. Na začátku třetí třetiny udeřil Šperger a rozhodl o všem.
1.liga ČR, baráž, út 29.3.2005
Jindřichův Hradec
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky: 1. Mertl (Mrkvička), 43. Šperger (Mrkvička) - Filipi (Jelen, Mainer).
Rozhodčí: Chlaň – Havlín, Kureš.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 3280.
Jindřichův Hradec: Kučera – Domin, Kolda, Vachulka, Mucha, Klimeš, Vašíček – Šperger, Mertl, Mrkvička – Květoň, Kupec, Kocar – Mikš, Ištvánik, Ulman – od 24. min. navíc Vrba.
Písek: Špiler - Mainer, Lupač, Procházka, Veselý, Burkoň, Neckář, Kubeš - Jelen, Filipi, Zika - Kica, Kašpar(21. Polák), Kořánek - Lála, Šimek, Řehoř.
Vstup do zápasu měl Vajgar přímo raketový. Už po 20 vteřinách našel před brankou Mrkvička najetého Tomáše Mertla a ten střelou mezi Špilerovy betony otevřel skóre zápasu – 1:0. Gól dal domácím vítr do plachet a ve 2. minutě znovu zasahoval Špiler, tentokrát likvidoval střelu Mikše. Ve 3. minutě poprvé zahrozil Písek, střelou Lukáše Ziky, kterou Kučera vyrazil ramenem nad. V 6. minutě měli domácí veliké štěstí, poté co hosté ujeli do přečíslení 2 na 1, ale na brankové čáře zachránil domácí od inkasované branky obránce Klimeš. To Kica vystiihl rozehrávku soupeře, spolu s Kašparem si však rady s přečíslením nevěděli. V 10. minutě střílel od modré Mucha, který trefil Špilera do hrudníku. V 11. minutě se poprvé vylučovalo. Za katr šel Neckář a domácím se naskytla výhoda, jednoho muže navíc. Při výhodě přihrál Šperger od pravé tyče před branku Dominovi a Špiler neuvěřitelně jeho přesné zakončení vyrazil ramenem. Ve 12. minutě se protáhl před branku Ulman, nedokázal však přesně zakončit. Vzápětí stříleli Vachulka s Květoněm, ale s jejich střelami si Špiler poradil. Přesilovku tedy domácí nevyužili. V 15. minutě chyboval v obraném pásmu Domin, namazal Filipimu, tan hledal ze druhé vlny najetého Ziku, písecký kanonýr však mířil pouze doprostřed branky a tam byl připravený Kučera. V 16. minutě hrál Vajgar znovu přesilovou hru, ale v té se hosté ubránili. V 18. minutě nahodil puk na Špilera Kocar, písecký gólman puk neudržel a ten se doklouzal až k tyči. Brankový sudí světlo, ale nerozsvítil. V 19. minutě byl vyloučen Šperger, za sekání. Domácí oslabení ustáli a udrželi po první třetině těsný stav 1:0.

Druhou část začali lépe hosté. Po návratu Špergera z trestné lavice, usedl znovu za katr domácí hráč. Tentokrát Michal Klimeš. Domácí dlouho odolávali, až 11 vteřin před koncem našel u levé tyče Jelen Milana Filipiho a ten nad betonem Kučery vyrovnal – 1:1. Domácí hráli chvíli zakřiknutě, dělali hodně chyb v rozehrávce. Přesto ve 25. minutě měl Špiler co dělat, aby zastavil průnik Ištvánika. V 28. minutě střílel Kupec od modré a Špiler se zaskočit nenechal. V 31. minutě se tlačil před Špilera Šperger, ale nedokázal pořádně zakončit. Ve 34. minutě byl vyloučen Mainer a při přesilovce měli cí hráči před Špilerem doslova střelnici. Od modré napřahoval několikrát Vachulka, jeho střely vyrážel Špiler jen s největší námahou. Další ránu vyslal Šperger a Špiler znovu čaroval. O minutu později ujel znovu Šperger a v pádu těsně minul pravou tyč. Ve 39. minutě hrál Vajgar v pořadí již čtvrtou přesilovku, ale tu nevyužil. Druhá třetina byla vyrovnaná, více vyložených šancí však měli přeci jenom domácí.

Třetí třetina začala opatrně, bylo však jasné, že musejí hrát hosté. Ale stal se pravý opak. Ve 43. minutě Domin nenápadně prostrčil puk na Mrkvičku, který se protáhl po levém křídle do útočného pásma a přihrál vzduchem před branku. Tam si najel matador Zdeněk Šperger, který ze vzduchu sklepl puk za Špilerova záda a stadion se otřásal v základech - 2:1. Ve 48. minutě střílel Kocar, ale Špiler se zaskočit nenechal. Ve 49. minutě zůstal ležet u domácí branky po souboji s Petrem Kicou Tomáš Ulman, který si ze souboje odnesl zlomené žebro. V 50. minutě neuvěřitelně vychytal Kučera Kořánka, který se před ním ocitl úplně osamocený. V 54. minutě minul těsně před Špilerem Mertl. Vzápětí střílel od modré Mucha a Špiler předvedl hezký semafor. Zbytek utkání si už domácí pohlídali a diváci začali pomalu slavit. Po posledním hvizdu naskákali na led a začali mohutné oslavy.

Miroslav Šperl (trenér Písku) :
V první třetině si domácí vytvářeli tlak pouze v přesilovkách, jinak byla hra vyrovnaná, ze začátku druhé třetiny jsme měli i chvilku navrch, celkově to zase byla vyrovnaná část. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali hrubou chybu a přes houževnatost domácích nebyli naši útočníci schopni se prosadit. Hráči pak chtěli rozhodnout individuálně, málo jsme stříleli, druhá a třetí lajna se v podstatě k dostřelu branky ani nedostala. Po celou baráž máme se střelbou problémy, dáváme minimum gólů. Myslím, že jsme dali jen jednoho nebo dva góly ve hře pět proti pěti, jinak samé branky v přesilovkách. Ve třetí třetině po tom obdrženém gólu již nebylo co řešit. Do šancí jsme se nedostávali, střel bylo minimum. Řada našich hráčů nepřistoupila k baráži tak, jak by měla.