V souboji dvou posledních týmů se radoval Havířov

Liga juniorů si na dvanácté kolo připravila souboj dvou týmů hrajících na úplném dně tabulky. Utkání dopadlo lépe pro celek z východu republiky, který hlavně díky skvělé druhé třetině uspěl poměrem 6:3. Na straně Písku pálili ostrými Hlaváček, Zátopek a Šipla.
Liga juniorů 22/23, 12. kolo, pá 28.10.2022
Havířov
3:6
0:1, 2:4, 1:1
Branky a nahrávky: 37. Hlaváček (Cháb), 40. Šipla (Sládek, Zátopek), 47. Zátopek (Sládek, Kaiser) – 11. Plevka (MIddleton), 23. Plevka (Urbančík, Bílek), 24. Kolat (Middleton, Plevka), 25. Urbančík, 40. Pohl (Lipka, Urbančík), 42. Kolat (Urbančík, Bílek). Rozhodčí: Glanc – Pěkný, Mortl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0 Diváci: 95.
Písek: Jansa (24. Tesař) – Čančura, Polák, Velíšek, Dohnal, Šipla – Zátopek, Fencl, Strnad, Dubský, Řehoř, Mikeska, Šindelář, Kaiser, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Lechnýř (A), Cháb (C)
Havířov: Smolka (Maňásek) – Brančík, Wlodara, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Kosina, Lazár – David, Siekierka, Jelének, Plevka, Mikula, Middleton, Lajoš, Kolat, Makovec (A), Urbančík (C), Lipka, Pohl

Ihned v samotném úvodu klání byl vidět nejproduktivnější hráč Havířova Plevka, který se dostal do dvou velkých příležitostí. Dvakrát ale ztroskotal na píseckém brankáři. Úvodní branka padla v polovině třetiny, kdy se z rychlého brejku prosadil právě Jakub Plevka. Králové mohli po čtyřech minutách vyrovnat, když byl písecký Mikeska faulován a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Trestného střílení se ujal Řehoř, jehož projektil se zastavil o tyčku.

Úvod druhé třetiny byl pro písecké jak z hororu. Havířovští hokejisté totiž během necelých tří minut třikrát skórovali. Nejprve se přesně trefil Jakub Plevka, jenž se dostal do samostatného úprku. Poté se prosadil Dominik Kolata. Tato inkasovaná branka stála Jansu místo v brankovišti a nahradil ho Tesař, který ihned z první střely inkasoval, když ho propálil Jakub Urbančík. Písečtí se ale v závěru prostřední části zvedli a podařilo se jim snížit zásluhou Tomáše Hlaváčka, jehož projektil od modré se zastavil až v síti. V poslední minutě se prosadil i obránce Tobias Šipla a hned bylo na písecké střídačce o něco veseleji. Sebevědomí ale domácím srazil vteřinu před druhou sirénou Přemysl Pohl, který zakončoval rychlou útočnou akci svého týmu.

Ve třetí periodě se ihned prosadil opět Havířov. Jmenovitě Dominik Kolata. Jiskřičku naděje vykřesal domácím Jan Zátopek, který překonal skvěle chytajícího brankáře Smolku, ale havířovský muž pod maskou už poté nekapituloval a znamenitě pomohl svému týmu ke tříbodovému zisku.