V Klatovech Písek ukořistil další tři body!

Na klatovském ledě se Písečtí představili téměř po roce. Tentokrát ale nešlo o vyřazovací souboj, nýbrž o čtyřiatřicáté kolo základní části. Po dobrém nástupu hosté dvakrát během úvodní části vedli, ani jednou ale nezabránili tomu, aby Klatovy dorovnaly skóre. Ve druhé třetině však Písečtí odskočili na rozdíl dvou branek a domácí tým hledal další odpovědi jen marně. Caldrův výběr už si totiž v závěrečné dvacetiminutovce vedení pohlídal, přičemž díky dalšímu gólu Ježka ještě Písečtí zvýraznili svůj náskok. Nejaktivnějším hráčem Písku byl Radek Hovora, který zaznamenal dvě branky. V tabulce patří Písku čtyři kola před koncem základní části třetí příčka, ztráta na druhé Milevsko se ztenčila na pouhý bod.
2.liga ČR, 34. kolo, ne 22.2.2009
Klatovy
2:5
2:2, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Švík (Straka M., Hobl), 13. Fiala (Kocman) - 4. Hovora (Bláha), 8. Burkoň (Míka, Ježek), 30. Hovora (Bláha, Burkoň), 35. Kica (Míka, Svoboda), 49. Ježek (Svoboda, Burkoň). Rozhodčí: Florian - Gerát, Sentenský. Vyloučení: 6:9, navíc Švík (KLT) - 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
Klatovy: Jež (25. Tvrdík) - Kepl, Švík, Fiala, špaček, Geltner, Setikovský, Kocman, Straka M., Plánička, Klaus, Kuželík, Pavlis, Holub, Hauer, Maxa, Straka J., Dorňák, Tureček, Hobl.
Písek: Pinkas - Svoboda, Burkoň, Procházka P., Kalečík, Bílek, Mazanec, Procházka F. - Ježek, Míka, Kica - Hovora, Bláha, Slavík - Mošovský, Vondřich, Kudrna - Gába, Novotný, Nikodém.
Hosté z Písku začali svižněji a klatovský tým se dostal v úvodu utkání pod tlak. Ten byl korunován ve 4. minutě brankou Hovory po asistenci Procházky. O minutu později domácí tým srovnal. Střelu Michala Straky dorazil za záda Pinkase Jan Švík. Následnou přesilovku domácích hosté ubránili a v 8. minutě udeřili podruhé. Míka s Ježkem připravili pozici pro Tomáše Burkoně a ten dostal Písek znova do vedení. Po neúspěšných šancích na obou stranách se ke slovu dostali opět domácí. Při přesilové hře se prosadil Václav Fiala po nahrávce Kocmana. Šance v této svižně hrající třetině byli k vidění na obou stranách, ale jak domácí Jež, tak hostující Pinkas čarovali.

Druhou část začali přesilovkou domácí. Pinkas vychytal Turečka, následně Švíka a skóre se neměnilo. Co se měnilo, byl klatovský gólman Jež v 25. minutě utkání, který si zákrokem přivodil zranění. Do branky se postavil Tvrdík a ve hře se pokračovalo. Dvakrát mohli domácí skórovat, ale Dorňákova střela byla nepřesná a Setikovský orazítkoval břevno Pinkasovy svatyně. V polovině utkání opět trestali hosté. Chybná rozehrávku domácího obránce sice skončila v rohu, kde se k puku dostal Bláha a našel před brankou nikým nepokrytého Hovoru. 2:3. Další branku přidal Písek v 35. minutě. Kica dorazil střelu Míky a hosté vedli o dva góly. Domácí se do konce druhé části nemohli oklepat z dvougólového vedení soupeře a Tvrdík měl plné ruce práce.

V úvodu třetí části se nejprve na obou stranách vylučovalo, ale skóre se měnilo až v 49. minutě. V přesilové hře se od modré trefil hostující Ježek. Třígólový náskok si hosté do konce utkání s přehledem pohlídali a odvezli si z klatovského ledu tři body.

Vladimír Caldr, trenér Písku: „Jistě je to pro nás důležitá výhra a důležité tři body. Hra ale nebyla moc srovnaná, bylo to takové z obou stran rozhárané utkání. V první třetině se hodně hrálo nahoru – dolu, což potvrdil i výsledek po dvaceti minutách, kdy to bylo 2:2. Rozhodující zřejmě bylo, když se soupeři zranil gólman a do hry šel jeho náhradník. My totiž využili toho, že nebyl rozchytaný a odskočili do vedení o dvě branky. Ve třetí třetině už jsme si utkání kontrolovali a dotáhli zápas do vítězného konce.“