Starší dorost proti Hradci naplno bodoval

V pátek dělilo starší dorostence od tříbodové výhry pouhých sedmnáct vteřin, budějovický celek se ale v závěru utkání postaral o malý zázrak a výsledkem byl nakonec bod pouze jeden. O den později si však svěřenci trenérů Heindla a Hejla chuť spravili a ve čtvrtém kole se dočkali první plnohodnotné výhry. V domácím zápase k Hradcem Králové si Písečtí postupně vypracovali tříbrankový náskok, hosté ale v dalších průběhu dokázali dvěma góly ztenčit na nejtěsnější rozdíl. Závěr sobotního střetnutí si ale domácí pohlídali a ním také celkové vítězství. Ranou do odkryté klece totiž pečetil v posledních vteřinách výhru svého týmu Filip Vlček.
Extraliga staršího dorostu, 4. kolo, so 11.9.2010
Hradec Králové
4:2
2:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 17. Záhora (Bernad), 20. Pícha (F. Vlček), 24. Pícha (Vlk), 60. F. Vlček (Ciboch) - 31. Nedvídek (Frk, Pravda), 53. Nedvídek (Pravda). Rozhodčí: Mandrysz - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Písek: Havelka - Jirků, Bernad, Pícha, Turek, Lejsek, Kubec - F. Vlček, Ciboch, Reiniš - Záhora, Chalupský, Vlk - Křivanec, F. Paukner, Matiášek - Janásek, Hanus.
Hradec Králové: Pavelka - Červený, Konečný, Novotný, Kováč, Kopsa, Suk, Pilař - Gabriel, Ropický, O. Vlček - Šimončič, Havlík, Procházka - Vencl, Pravda, Frk - Dostálek, Bartoň, Nedvídek.

K první střele k utkání se odhodlal hned v úvodních momentech písecký Záhora, Pavelkovi ale lehká střela nečinila větší potíže a puk schoval v lapačce. Ani hosté nezůstali při tvoření šancí dlouho pozadu a když od modré vyslal ostrou střelu Kopsa, měl Havelka co dělat, aby udržel dorážku Šimončiče před brankovou čarou.

V jedenácté minutě se po pěkně provedené individuální akci dostal až před Pavelku Filip Paukner, tísněn Kopsou ale nedokázal ideálně zakončit. Písek měl po faulu na domácího útočníka možnost jednoduché početní výhody a ve třetině soupeře si vytvořil patřičný tlak, ani v tomto případě se ale skóre nezměnilo.

Teprve v sedmnácté minutě doznalo skóre utkání prvním změn. Bernad vyslal povedenou přihrávkou Martina Záhoru do samostatného průniku a nepříliš důraznou střelu si Pavelka srazil lapačkou do vlastní branky.

Prosadit se Písečtí dokázali v první části ještě jednou, a to v poslední minutě úvodního dějství. V útočné třetině posunul Vlček puk na Miroslava Píchu a obránce Písku si okořenil svůj výlet do útočného pásma gólem, když přesnou ranou po ledě k tyči propašoval puk do branky.

Na začátku prostřední části mohli hosté z první šance snížit, když se v nájezdu ocitl Šimončič, tváří v tvář Havelkovi ale neuspět nedokázal a z celé akce vyšel jako úspěšnější brankář Písku. Nedáš – dostaneš. I tak by se dalo stručně charakterizovat dění na ledě, které následovalo po nevyužité šanci na hostující straně. Neproměněný průnik Hradce totiž zastínil ranou od modré Miroslav Pícha a Písek rázem vedl o tři branky. I přes nepříznivý vývoj se hosté snažili dál. Kolem písecké klece se nebezpečně obtočil Gabriel a po výjezdu zpoza branky se snažil uklidit puk k bližší tyči, pozorný Havelka však zasáhl včas.

Snížení se nakonec Hradečtí dočkali krátce po polovině utkání. Z Frkovy střely nejvýrazněji těžil dobře postavený Lukáš Nedvídek, který se ocitl před píseckou brankou zcela sám a nikým nekrytý dorazil puk za záda ležícího Havelky. Hradec vstřelenou brankou vycítil šanci a bezprostředně po proměněné šanci mohli během chvíle udeřit podruhé, se zakončením Pravdy si ovšem domácí brankář poradil.

Do závěrečné části vstoupili aktivněji hostující hráči a usilovná snaha nakonec přinesla své ovoce. Necelých osm minut před koncem třetí třetiny stáhnul druhou brankou v utkání na nejtěsnější rozdíl opět David Nedvídek a hradecká šance na body povyrostla.

Necelé tři minuty před koncem třetího dějství se provinil faulem domácí Vlček a po následném vysunutí Pavelky z brány hosté zkoušeli srovnat v šesti proti čtyřem hráčům domácím. Havelka v důležitých chvílích svůj tým podržel a když v samotném závěru trefil prázdnou klec Filip Vlček, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Písek porazil na vlastním ledě Hradec Králové 4:2.

Roman Heindl, trenér Písku: Samozřejmě jsme rádi, že jsme získali tři body. Myslím, že už včera v Budějovicích jsme potvrdili, že naše hra může vést k úspěchu, pokud hráči dodržují, co mají a přenesou do hry prvky nacvičené z tréninku. Soupeř předvedl nátlakovou hru, která na nás platila a měli jsme problémy s rozehrávkou a často také před vlastní brankou, kde si Hradec nejednou vytvářel tlak. Naštěstí nás v důležitých chvílích podržel gólman a zápas jsme tak dokázali dotáhnout do vítězného konce.