Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     23.10.2010       Petr Košatka, foto Stanislav Souček

Starší dorost poprvé doma padnul, všechny body ukořistil Hradec Králové

Starší dorostenci poprvé v sezóně na vlastním ledě prohráli. Katem domácí neporazitelnosti se stal Hradec Králové, který třikrát udeřil v početní převaze a celkově v Písku zvítězil 5:2.
18.kolo, sobota 23.10.2010, 13:00
(1:1, 0:3, 1:1)

Komentář

Na první zásah v utkání se nemuselo dlouho čekat. Písečtí totiž vytěžili úvodní gól hned z první příležitosti. Vlk předložil puk Miroslavu Píchovi na modrou čáru a urostlý obránce zamířil švihem přesně do pravého horního růžku hradecké branky. Hosté odpověděli náporem a také Havelka se musel v úvodních momentech utkání ohánět. Svůj tým však podržel.

Z začátku osmé minuty se poprvé vylučovalo a k menšímu trestu usedl domácí Reiniš. Využití Hradeckých bylo bleskurychlé. K dopravená kotouče do brány stačilo hostům pouhých sedm vteřin a na konci ukázkově sehrané kombinace překonal domácího brankáře Lukáš Pravda. O pár chvil později to před píseckou brankou opět vřelo. Ke střele z kruhu se odhodlal Frk a prudké zakončení se opřelo tyčku písecké klece.

Hráčům Písku mohl navrátit ztracené vedení Filip Paukner, který měl před sebou ležícího Dohnala, hostující brankář však v klíčovém momentu vytáhnul puk z brankové čáry a za remízového stavu se tak pokračovalo i nadále. Písek si v úvodní části celkem čtyřikrát vyzkoušel hru v početní převaze, ani jeden z Píseckých ale nedokázal při nerovnocenném počtu hráčů dobře naladěného Dohnala pokořit.

Druhou třetinu dostartovali lépe hráči Hradce a obrat skóre dokonal v šesté minutě druhého dějství kapitán Marek Červený. Hostující obránce se vydal na útočný výlet a když byl krátce za modrou čárou, vyslal přesnou střelu švihem, která zaplula přesně do pravého horního růžku písecké branky.

Hostům se dařilo v přesilovkách. V první části udeřili při výhodě jednoho hráče jedenkrát, v prostřední třetině potrestali vyloučení na písecké straně hned dvakrát. V prvním případě propašoval puk do branky z mezikruží Marek Frk. Čtvrtou branku hradeckých hokejistů pak přinesla ostrá střela Marka Červeného od modré čáry, která zamířila přesně mezi betony gólmana Havelky.

Čtvrtá branka v domácí brance si vynutila změnu mezi tyčemi. Z domácí branky se poroučel Martin Havelka a jeho místo zaujal David Havelec. Těžký start připravil píseckému náhradníkovi hostující Gabriel, který se sólovým průnikem dostal až před branku soupeře, ve vyložené šanci ale ztroskotal.

Ve třetí třetiny měli o něco více ze hry domácí a v tlaku podpořeném přesilovkou se Píseckým podařilo snížit. Střelu Záhory vyrazil Dohnal pouze před sebe a pro Filipa Pauknera nebylo složité dopravit puk do odkryté klece. Stejný hráč modrožlutých zahrozil před hradeckou brankou vzápětí ještě jednou, když poměrně hladce prostoupil hostující obranou, v koncovce ale mířil příliš vysoko.

Necelých šest minut před koncem závěrečné třetiny mohli domácí pohnout s nepříznivým výsledkem při dvojnásobné početní převaze, Hradec ale se třemi hráči dobře bránil a nejtěžší chvíle v utkání zvládnul bez inkasované branky. Definitivní rozhodnutí pak přišlo v poslední minutě zápasu, kdy ujel podél pravého mantinelu Marek Frk a nasměroval puk do opuštěné klece.