Starší dorost poprvé doma padnul, všechny body ukořistil Hradec Králové

Starší dorostenci poprvé v sezóně na vlastním ledě prohráli. Katem domácí neporazitelnosti se stal Hradec Králové, který třikrát udeřil v početní převaze a celkově v Písku zvítězil 5:2.
Extraliga staršího dorostu, 18. kolo, so 23.10.2010
Hradec Králové
2:5
1:1, 0:3, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Pícha (Vlk), 50. F. Paukner (Záhora) - 8. Pravda (Červený), 26. Červený (Frk, Vlček), 29. Frk (Červený), 35. Červený (Kopsa, Pravda), 60. Frk. Rozhodčí: Mandrysz - Ingriš, Vavruška. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Diváci: 80. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Písek: Havelka (35. Havelec) - Jirků, Pícha, Lejsek, Turek, Švanda, Janásek, Flegl, Bernad - J. Paukner, Záhora, Ciboch, Vlk, Hanus, F. Paukner, Chalupský, Šmejkal, Reiniš.
Hradec Králové: Dohnal - Kopsa, Kováč, Dostálek, Pilař, Novotný, Červený, Souček - Gabriel, Ropický, Půlpán, Ouzký, Pravda, Frk, Vlček, Bartoň, Nedvídek.

Na první zásah v utkání se nemuselo dlouho čekat. Písečtí totiž vytěžili úvodní gól hned z první příležitosti. Vlk předložil puk Miroslavu Píchovi na modrou čáru a urostlý obránce zamířil švihem přesně do pravého horního růžku hradecké branky. Hosté odpověděli náporem a také Havelka se musel v úvodních momentech utkání ohánět. Svůj tým však podržel.

Z začátku osmé minuty se poprvé vylučovalo a k menšímu trestu usedl domácí Reiniš. Využití Hradeckých bylo bleskurychlé. K dopravená kotouče do brány stačilo hostům pouhých sedm vteřin a na konci ukázkově sehrané kombinace překonal domácího brankáře Lukáš Pravda. O pár chvil později to před píseckou brankou opět vřelo. Ke střele z kruhu se odhodlal Frk a prudké zakončení se opřelo tyčku písecké klece.

Hráčům Písku mohl navrátit ztracené vedení Filip Paukner, který měl před sebou ležícího Dohnala, hostující brankář však v klíčovém momentu vytáhnul puk z brankové čáry a za remízového stavu se tak pokračovalo i nadále. Písek si v úvodní části celkem čtyřikrát vyzkoušel hru v početní převaze, ani jeden z Píseckých ale nedokázal při nerovnocenném počtu hráčů dobře naladěného Dohnala pokořit.

Druhou třetinu dostartovali lépe hráči Hradce a obrat skóre dokonal v šesté minutě druhého dějství kapitán Marek Červený. Hostující obránce se vydal na útočný výlet a když byl krátce za modrou čárou, vyslal přesnou střelu švihem, která zaplula přesně do pravého horního růžku písecké branky.

Hostům se dařilo v přesilovkách. V první části udeřili při výhodě jednoho hráče jedenkrát, v prostřední třetině potrestali vyloučení na písecké straně hned dvakrát. V prvním případě propašoval puk do branky z mezikruží Marek Frk. Čtvrtou branku hradeckých hokejistů pak přinesla ostrá střela Marka Červeného od modré čáry, která zamířila přesně mezi betony gólmana Havelky.

Čtvrtá branka v domácí brance si vynutila změnu mezi tyčemi. Z domácí branky se poroučel Martin Havelka a jeho místo zaujal David Havelec. Těžký start připravil píseckému náhradníkovi hostující Gabriel, který se sólovým průnikem dostal až před branku soupeře, ve vyložené šanci ale ztroskotal.

Ve třetí třetiny měli o něco více ze hry domácí a v tlaku podpořeném přesilovkou se Píseckým podařilo snížit. Střelu Záhory vyrazil Dohnal pouze před sebe a pro Filipa Pauknera nebylo složité dopravit puk do odkryté klece. Stejný hráč modrožlutých zahrozil před hradeckou brankou vzápětí ještě jednou, když poměrně hladce prostoupil hostující obranou, v koncovce ale mířil příliš vysoko.

Necelých šest minut před koncem závěrečné třetiny mohli domácí pohnout s nepříznivým výsledkem při dvojnásobné početní převaze, Hradec ale se třemi hráči dobře bránil a nejtěžší chvíle v utkání zvládnul bez inkasované branky. Definitivní rozhodnutí pak přišlo v poslední minutě zápasu, kdy ujel podél pravého mantinelu Marek Frk a nasměroval puk do opuštěné klece.