S favoritem držel Písek krok, ale body nemá

Zlepšený výkon. Písek trápil favorita do posledních minut, nakonec se musel sklonit po porážce 3:5. Dvě trefy zapsal Lukáš Prášek, jednu Lukáš Bednařík.
2. liga - Západní konference 22/23, 3. kolo, st 28.9.2022, Zimní stadion Písek
Letňany
3:5
1:1, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 7. Bednařík, 34. Prášek (Dudáček, Novák), 54. Prášek (Matiášek, Volf) – 7. Hozák (Lytvynov), 22. Hozák (Řepík, Kastner), 27. Kropáček, 45. Lytvynov (Řepík, Hozák), 51. Uhlík (Wojnar, Arnošt). Rozhodčí: Hacaperka – Kučera, Kettner . Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 290.
Písek: Kříž (Novák D.) – Novák F., Dudáček, Radoš (A), Kurfürst, Turek, Hanus – Macháček, Hrakholski, Hollar, Brož, Prášek, Březina (A), Volf (C), Andrle, Novotný, Pouzar, Matiášek, Bednařík
Letňany: Brázdil (Zeithaml) – Kolařík, Havelka, Čížek, Chalupa, Fiala, Lytvynov – Arnošt (A), Wojnar, Vacín, Kellerstein, Pejchal K., Kastner (A), Labuzík, Řepík, Pejchal T., Kropáček, Švec, Uhlík, Poul, Hozák (C)

Skóre se měnilo v sedmé minutě hned dvakrát. Jako první udeřili Letci, když se z pravého kruhu přesně trefil kapitán mužstva Jiří Hozák. Králové ale okamžitě odpověděli zásluhou Lukáše Bednaříka, který se hbitě obtočil okolo Brázdilovo svatyně a kotouč pouze zasunul za brankovou čáru. V první periodě se už skóre neměnilo, ale blizoučko brance byl šikovný Arnošt, který se dostal do samostatného úniku. Písecký brankář ho ale přečetl a nekapituloval.

Do druhé části nevstoupilo mužstvo od řeky Otavy dobře. Krátce po zahájení se totiž již podruhé v klání prosadil Jiří Hozák, jehož jedovatá střela uštkla Kříže v brance. Písečtí mohli následně udeřit v přesilovce, avšak prosadil se opět celek z hlavního města. Hanus byl obrán o puk u střídačky a Vojtěch Kropáček utekl všem a v souboji s píseckým gólmanem uspěl. Písečtí ale nadále bojovali a povedlo se jim vstřelit kontaktní branku, o kterou se postaral Lukáš Prášek, jenž rovněž uspěl v souboji jeden na jednoho.

I úvod poslední periody patřil Letňanům. Po čtyřech odehraných minutách překonal Kříže českobudějovický odchovanec Ivan Lytvynov. Tempo píseckých hokejistů uvadlo a těžil opět z toho celek z Prahy. Konkrétně Jiří Uhlík byl dalším mužem, jenž se zapsal na střeleckou listinu. Králové ještě vstali z mrtvých a chtěli to Letňanům co nejvíce znepříjemnit. Matiášek našel na milimetr přesně najíždějícího Lukáše Práška, který pouze nastavil hůl a lehce doklepl touš za záda Brázdila. Letňany si ale pohlídaly zbytek utkání a odvážejí si z královského města všechny tři body.