Překvapení se nekonalo, Tábor opanoval i třetí vzájemný duel

Dvacáté kolo třetí české nejvyšší soutěže přineslo utkání mezi Pískem a Táborem. Kohouti v tomto klaní jasně potvrdili roli favorita, když už po dvaceti minutách hry hovořilo skóre jasně pro Tábor, který si dokráčel pro vysoké vítězství 7:3. Za písecké Krále se prosadili Čížek, Matějček a kapitán Sýbek
2. liga - skupina Jih, 20. kolo, st 1.12.2021
Tábor
3:7
1:6, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Čížek (Šuhaj, Sýbek), 22. Matějček (Čížek), 23. Sýbek (Šuhaj, Volf) – 2. Seidl (Šulek, Černý), 7. Černý (Matušík), 13. Endál (Černý, Matušík), 15. Hasman (Endál, Hubata), 18. Endál (Hasman, Kříž), 20. Šulek (Černý, Matušík), 31. Hasman (Dančišin). Rozhodčí: Kohoutek – Roupec, Viskot. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 335. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 3:6, 3:7.
Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Kulvejt, Dudáček, Dvořák, Novák, Popela, Turek – Čížek, Volf L., Bednařík, Novotný, Brož, Matějček, Januška, Volf J., Šuhaj, Sýbek (C)
Tábor: Kolář (Dvořák) – Havelka, Pařízek, Hajič, Radoš, Černý (A), Hubata, Kříž – Matušík, Prášek, Hasman, Zíb, Dančišin, Šulek, Chocholoušek, Endál (A), Siedl (A), Zayml

Vše podstatné se odehrálo v první třetině, ve které padlo neuvěřitelných sedm branek. Zkraje klání se prosadil Radek Seidl, který obešel domácího obránce a přesně zavěsil. Po pěti minutách přišel další přesný úder, o který se postaral obránce Kamil Černý. Kohouti pokračovali v náporu a na listinu střelců se zapsali i Lukáš Endál a Josef Hasman. Táborité byli při chuti a další gól vstřelil opět Lukáš Endál, kterého přesnou přihrávkou na pravém křídle našel Hasman. Písečtí po této obdržené brance okamžitě odpověděli přesným zásahem, o který se postaral Jakub Čížek, jehož našel přesným pasem Šuhaj. Dvacet vteřin před první sirénou rozjásal hostující fanoušky Ondřej Šulek.

Do druhé části vkročil lépe aktivněji hrající Písek, který ihned po minutě hry skóroval zásluhou Martina Matějčka. O pár okamžiků déle si vzal slovo šikovný Šuhaj, který se prodral do útočného pásma, obešel několik obránců a naservíroval puk přímo na hůl Jana Sýbka, na kterého čekala už jednoduchá práce. Po úvodním náporu domácích se hra opět přestěhovala před branku Písku. Do slibné příležitosti se dostal Matušík, ale před odkrytou klecí zpanikařil a kotouč nezasáhl. Následovně vznikla mela v píseckém brankovišti, ale naštěstí pro Krále puk vyletěl pryč z brankové čáry. V polovině zápasu udeřil Tábor při vlastním oslabení, když Dančišin přihrál Josefu Hasmanovi, který si s Křížem hravě poradil.

Ve třetí periodě žádná další branka nepadla a utkání se z povinnosti dohrávalo. Místo hokejového umění byla k vidění ostrá hra do těla a rovněž mnoho nepřesností v podobě ofsajdů a zakázaných uvolnění. Husité si připisují na konto devátou výhrou v řadě a navyšují svůj náskok na čele tabulky.