Pomalý rozjezd, pak převaha. Junioři doma vyhráli

V pátek 27. listopadu večer hráli písečtí junioři doma s týmem Kralup nad Vltavou. První půlka zápasu nebyla ideální, pak se juniorka rozjela. O pátečním večeru doma porazila Kralupy nad Vltavou 6:1!
Liga juniorů 2021/2022, 20. kolo, pá 26.11.2021, Písek, Zimní stadion
Kralupy nad Vltavou
6:1
1:1, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Hrakholski (Hála), 27. Pitel (Pešek, Hollar), 27. Hollar, 39. Hrakholski (Dubský, Hála), 39. Kouba (Pitel, Pešek), 42. Kouba (Pitel) – 1. Sulík (Typolt). Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, Deja. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.
Písek: Kadlec (45. Císař) – Dohnal, Kulvejt, Hail, Kurfürst, Kouba – Pešek, Pitel, Mikeska, Lechnýř, Kreuzman, Hrakholski, Sládek, Ryba, Hála, Hollar, Dubský
Kralupy nad Vltavou: Němec – Šimůnek, Kratochvíl, Hron, Vrbka – Šilhavý, Vorlíček, Hamršmíd, Hanousek, Typolt, Cihelka, Stupka, Náhončík, Kočí, Sulík

Vyrovnaná první třetina nabídla dvě gólové situace, ale jinak se dá říci, že příliš hokejoví krásy nenabídla. Kralupy trestaly hned na začátku píseckou lehkovážnost. Hodně ospalý start domácího týmu zúročil Jakub Sulík, který využil nedůrazu písecké obrany a tváří v tvář brankáři Kadlecovi otevřel skóre povedou bekhendovou střelou mezi betony. Vyrovnání přišlo v šesté minutě, když Daniel Hála dobře zavezl puk do pásma, natáhl na sebe obránce a z levé strany poslal pas před branku. Kotouč se trochu se štěstím dostal mezi kruhy, odkud ho Yahor Hrakholski napálil k pravé tyči.

Druhá třetina se stala jasnou záležitostí pro domácí Krále. I když až do půlky této dvacetiminutovky to byla hodně nezáživná podívaná. Ve 26. minutě poprvé poslal Písek do vedení dorážkou z brankové čáry Richard Pitel. O deset sekund poději zavěsil nad lapačku Tomáš Hollar a nastartoval brankostroj. Ve 39. minutě Yahor Hrakholski z vůbec první přesilovky zápasu zvýšil vedení a chvíli po něm zapsal další úspěch Písku obránce David Kouba střelou na lapačku jinak výborně chytajícího Němce.

Zápas je u konce. Ve třetí třetině přidali Králové ještě jednu branku, kterou zapsal do statistik David Kouba pohotovou střelou z levého kruhu. Hosté z Kralup se rozhodně nemají zač stydět. I s prořídlou sestavou u Otavy bojovali až do konce.