Písek znovu prohrál. Body z Otavy vylovil David Servis

Po slibném začátku domácího celku přebrali od druhé třetiny otěže zápasu hokejisté David Servisu. Hráči z Českých Budějovic nakonec žluto-modrým nasázeli šest branek a odváží si důležitou výhru, která je vrací do hry o play-off. Písek dostal v první třetině do vedení Jan Sýbek. Servismani pak vývoj zcela obrátili a když se Písek trefil podruhé, bylo to už 2:5 pro hosty.
2. liga ČR sk. STŘED, 31. kolo, st 1.2.2017, Zimní stadion Písek
David Servis ČB
2:6
1:1, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 7. Sýbek (Dvořák), 47. Šuhaj (Sýbek) – 20. Hanzal (Matějka, Marek), 39. Škopek (Chaloupka, Marek), 39. Zich (Sumerauer, Bárta), 41. Marek (Hanzal, Matějka), 43. Žáček (Vylíčil, Suchánek), 52. Zich. Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. Diváci: 264. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
Písek: Pipek (40.Hauser) – Hřebíček, Hanus, Červinský, Koutenský, Dvořák, Kozák – Urbanec, Suchan, Koupal, Šuhaj, Sýbek, Pašek, Kepka, Rod, Drda, Jiřinec.
David Servis ČB: Spáčil (Bubeníček) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Babchuck, Žáček, Pessr – Čanda, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Fleischman, Zayml, Matějka.

Domácí celek začal skvěle, když v sedmé minutě otevřel skóre dělovkou kapitán Sýbek. Na ní mu nabil Dvořák. O minutu později měli hosté velkou příležitost na vyrovnání, ale skvělým zákrokem včas zachránil celou situaci Pipek. Po dalších šesti minutách se do šance dostal Šuhaj s Paškem, který ještě nahrával a celou akci tím zahodil. Dvacet vteřin před koncem úvodní sirény se hostující dočkali vyrovnání. Šanci vymyslel Matějka, který nahrál přesně na hokejku Hanzala a jeho dorážka skončila za ležícím Pipkem.

Na začátku druhé třetiny se mohli hosté dostat do vedení, ale Marek blafákem nepřekonal domácího brankáře. Další velkou možnost zahodil Sumerauer, který sám před odkrytou brankou gól nedal. David Servis udeřil na konci druhé části. V rozmezí dvaceti-tří vteřin vstřelili dvě branky. Nejprve přesilovku pět na tři využil Škopek. Z následné klasické přesilovky šikovnou tečí před domácí brankou přidal další gól Zich. Po čtyřiceti minutách šel střídat Pipek a nahradil ho Hauser.

Hosté se znovu prosadili na začátku poslední třetiny. Marek dostal nahrávku a nedal žádnou šanci nerozchytanému Hauserovi. Ve 43. minutě skóre upravil Žáček, který bezmocného brankáře prostřelil mezi betony. Domácí výběr se po několika nevyužitých šancích dostal ke snížení. Dorážku využil Šuhaj a překonal ležícího Spáčila na brankovišti. Poslední trefu si připsali hosté. Druhý zásah v duelu si připsal Zich. Vystřelil střelu od modré. Brankář Písku ji zřejmě neviděl moc dobře a ta skončila za jeho zády. Další branka už nepadla a hokejisté z Českých Budějovic si připsali důležitou výhru a také další bodíky.