Písek podruhé doma s nulou a třemi body

Mužstvo IHC Písek ve středečním 17. kole druhé ligy nedopustilo žádné překvapení, když ve s.n.o.p. areně přivítalo předposlední celek tabulky z Roudnice. Tým domácích hned od začátku režíroval průběh zápasu a nedovolil Roudnickým ani jednu radost, té se naopak čtyřikrát dostalo Písku. Prvně rozjásal diváky Hovora, podruhé Ježek, potřetí Martinka a počtvrté Vondřich, přičemž pro jedenadvacetiletého beka Ondřeje Martinku to byla jeho první branka za Písek i premiérová v mužské kategorii! Písek také podruhé doma udržel čisté konto, které si do svých statistik připíše Filip Kubiš.
2.liga ČR, 17. kolo, st 26.11.2008, Zimní stadion Písek
Roudnice
4:0
2:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Hovora (Kalečík, Slavík), 10. Ježek (Míka), 28. Martinka (Burkoň), 39. Vondřich (Mošovský, Martinka). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 280.
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Martinka, Procházka P., Bílek, Procházka F. - Míka, Nikodém, Ježek, Pitel, Hovora, Slavík, Mošovský, Vondřich, Novák, Bican, Novotný
Roudnice: Štěrba - Novák, Zenk, Kohoutek, Woš, Kaplan, Kala, Brožovský, Novák, Sailer, Krastenics, Závada, Jeschke, Szakal, Žemlička, Zuziak
Pátý Písek a devatenáctou Roudnici v tabulce před zápasem dělilo propastných devatenáct bodů a po zásluze se tento bodový rozestup po středečním kole ještě zvětší. Písečtí totiž beze zbytku splnili roli favorita a soupeřovy naděje na případný zisk zchladili hned v úvodu utkání.

Domácí se dostali do vedení v sedmé minutě, kdy skóroval po perfektně provedené kličce Radek Hovora. Na druhý gól v síti brankáře hostí Štěrby čekali diváci jen další dvě minuty. Kapitán Roudnice Zuziak se provinil faulem a v následné přesilovce zvýšil na dvojbrankové vedení písecký Ondřej Ježek. Ve zbytku třetiny měli výhodu dvou přesilovek naopak hosté, ale nedařilo se jim pořádně se udržet v pásmu dobře bránícího Písku.

Druhá třetina se odbývala v podobném duchu jako ta první, převaha svěřenců trenéra Rybáčka pokračovala, jen na gól se čekalo „až“ do osmé minuty. Nejprve ubránil Písek devadesátivteřinové dvojnásobné oslabení a hned poté udeřil. Burkoň našel pozapomenutého navrátilce z trestné lavice Martinku a Štěrba si s nájezdem píseckého beka neporadil. Branka v oslabení snad navedla domácí k dalšímu provinění a nebyl to špatný pokus, protože Štěrba musel čelit další vyložené, tentokrát již neproměněné šanci domácích. V závěru třetiny přidal čtvrtý gól v další přesilovce po kombinaci celého útoku Jiří Vondřich.

Pět třetin v řadě skončilo v Písku v poměru 2:0 pro domácí, třetí třetina s Roudnicí však přinesla konec této zajímavé šňůry. Písečtí do hry pustili všechny hráče a pokračovali tak na kompletní čtyři formace, což přineslo mírné uvolnění tlaku na hostující defenzivu. Přesilovek či šancí na zvýšení či zkorigování bylo dost, leč oba gólmani byli proti jakýmkoli změnám stavu. Hrálo se většinou před Štěrbou, ale ten pozorným výkonem udržel v největších šancích Mošovského a Vondřicha na uzdě a uchránil svůj tým od většího debaklu.

Jan Rybáček: „Podobná utkání, kdy se počítá s vítězstvím, jsou vždycky nejhorší. My to zvládli slušně a v zápase si vytvořili několik solidních situací. Do třetí třetiny jsme pustili všechny hráče, takže jsme točili čtyři formace. Jsem rád, že to dneska povedlo dozadu s nulou, máme tři body a za to chci hráčům poděkovat. Pokud bude tato šňura pokračovat dál, vůbec se nebudeme zlobit.“