O prohře s Kobrou rozhodla druhá třetina

V utkání s pražskou Kobrou rozhodovala produktivita. Písek sice herně za zkušenějším soupeřem příliš nezaostával, v důležitých hokejových činnostech ale Pražané prokázali kvalitu. Písek v zápase prohrával 0:2, pak snížil Tomáš Rod mladší. Pět inkasovaných gólů ve druhé třetině ale rozhodlo o vysoké porážce. Snížení na 2:7 z hole Martina Matějčka bylo už jen kosmetické.
2. liga - skupina Jih, 24. kolo, so 18.12.2021, Písek, Zimní stadion
Kobra Praha
2:7
1:2, 0:5, 1:0
Branky a nahrávky: 16. Rod (Dvořák, Popela), 52. Matějček (Volf) – 3. Novák (Ryzák), 9. Zídek (Heldák, Havrda), 22. Janda (Havrda), 29. Zídek, 31. Štastný (Bříška), 35. Novák (Havrda, Petrov), 37. Ryzák (Bříška, Šteiner). Rozhodčí: Kosnar – Bělohlav, Tuháček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7.
Písek: Maleček (41.Kříž) – Tampier, Kouba, Dudáček, Dosek, Dvořák, Popela, Filip Novák, Turek – Matějček, Novotný, Sýbek "C", Bednařík, Rod, Lukáš Volf, Brož, Jakub Volf, Januška, Šuhaj. Trenér: Milan Filipi
Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Ženíšek, Duda, Holý, Svach, Šteiner "A", Ryzák, Janda – Zídek, Petrov, Šťastný, Mucha, Heldák, Tondr, Hrubý, Čech, Dominik Novák, Bříška "C", Petrák, Havrda. Trenér: Miloslav Šeba

Vstup do zápasu 23. kola měli lepší Pražané. I když Písečtí zahájili zápas aktivně, Kobra hned z první šance skórovala. Po propadnutí ve středním pásmu uspěl Dominik Novák. Když pak Králové neproměnili šanci k vyrovnání, ujala se v deváté minutě střela Václava Zídka z levého kruhu. Snížení přišlo na začátku 16. minuty, když se trefil Tomáš Rod mladší z dorážky v mezikruží.

Zlom v utkání přišel v prostředním dějství, které gólově ovládla Kobra. Až skóre 5:0 působí jednoznačně, hostům napadalo do branky snad všechno, na co sáhli. Na rozdíl od Králů, kteří si cestu ke gólovým šanci často sami komplikovali. Pražané měli skvělý úvod třetiny, ve kterém vybojoval třetí trefu Sebastian Janda. Největší krizi prožili Písečtí mezi 29. a 37. minutou, kdy dostali čtyři góly.

Nejprve se ke šťastné dorážce dostal Václav Zídek, chvíli po něm mířil přesně Tomáš Šťastný, na 6:1 zvyšoval ve 35. minutě Dominik Novák a ve 37. minutě uspěl šťastnou střelou Marek Ryzák. Do třetí třetiny nahradil mladého brankáře Štěpána Malečka Richard Kříž. Dohrávalo se poměrně tvrdě a prosadil se už jen Písek. Osm minut před koncem korigoval na 2:7 Martin Matějček.