Na sebevědomí si Písek naordinoval Klatovy, přehrál je s čistým štítem

Výkony Písku v přípravných zápasech mají bezpochyby vzestupnou tendenci. Po výhře nad Milevskem 3:1 přišla výhra další a tentokrát ještě jednoznačnější. Klatovy se povětšinu zápasu hlavně bránily, a i když Písek teprve formu ladí, šancí na vstřelení branek měl nespočet. Potěšitelný je ale i fakt, že brankář Michal Pinkas ani jednou nekapituloval a udržel tak první čisté konto Písku v sezóně. Góly za domácí vstříleli Hovora, Bican, Vondřich a Novák. Nyní čeká Jihočechy několik zápasů venku, další domácí zápas bude již o body.
přípravné zápasy A-týmu, přípr., pá 22.8.2008, Zimní stadion Písek
Klatovy
4:0
1:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Hovora (Kalečík), 24. Bican (Míka, Nikodem), 34. Vondřich (Novák, Ježek), 53. Novák (Vondřich). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110.
Písek: Pinkas - Burkoň, Klíma, Kalečík, Předota, Švácha, Kříž, Svoboda - Ježek, Nikodem, Mošovský, Hovora, Pitel, Stropnický, Vondřich, Míka, Slavík, Novák, Novotný, Bican
Klatovy: Jež - Hauer, Setikovský, Dvořák, Geltner, Kuželík, Klaus, Vondryska, Kreuzman, Holý, Mužík, Hobl, Kepl, Horejš, Pericat, Plánička, Babka, Turhobr, Polák, Hochmann
Poslední domácí přípravné utkání před nadcházející sezónou odstartovalo tutovkou Píseckého Vondřicha, ležící Jež byl ale úspěšnější a nepustil domácí v úvodu do vedení. První vyloučení zápasu přišlo po faulu Kříže v desáté minutě, Klatovy ale nedokázaly početní převahu zužitkovat. Aktivní Vondřich mohl otevřít skóre také ve třinácté minutě, kdy dostal namazáno před Ježovu branku, z metrů ale mohutného gólmana hostů nepřekonal. Necelé tři minuty před koncem první fáze putoval k menšímu trestu ex-písecký hráč Lukáš Hauer. Na lavičce proti střídačkám nepobyl dlouho a koual se, jak jeho bývalý klub využívá přesilovku – po Kalečíkově střele od modré čáry vyšachoval Hovora Ježe a pohotovou střelou švihem rozvlnil sítě poprvé – 1:0. Závěr první fáze přinesl ještě jednu gólovku na straně Písku – po dlouhém pasu Ježka se ocitl v nájezdu Novák, jehož stísněné zakončení Jež vychytal.

Další branka Písku na sebe nenechala v prostřední části dlouho čekat. Zřejmě první přesný zásah v seniorském hokeji zaznamenal, po přihrávce Nikodema, Bican. Po faulu Míky mohli hosté upravit nepříznivý stav v přesilovce, Klausův pokus od modré čáry ale Pinkas včas do ochranné sítě nad brankou. Ještě po přesilovce měl na hokejce snížení Kepl, v těsné blízkosti Pinkase ale zakončil přímo do připravené hrudi domácího gólmana. Nedáš – dostaneš, něco podobného se potom potvrdilo a Keplovu promarněnou příležitost zastínil třetí gól v brance Ježe. Novák našel volného Vondřicha a zkušený útočník střelou po ruce přinutil Ježe k další kapitulaci. Závěr druhé dvacetiminutovky přinesl postupně vyloučení Klatovského Hobla a Píseckého Nováka, ani v jednou případě nedošlo k využití.

Ze začátku poslední fáze utkání se Míka pokoušel na Ježe vyzrát kličkou do bekhendu, lapačka hostujícího gólmana však dokázala hbitě zareagovat. Domácí mužstvo se čtvrtého gólu přece jenom dočkalo – v čase 52:08 Novák střelou mezi Ježovy betony upevnil písecké vedení – 4:0. Ke konci zápasu si po faulu Pitla zahráli hosté přesilovku. Písecká čtveřice držela puk daleko od Pinkasovy branky a po šedesáti minutách mohli Písečtí, kromě vítězství, oslavovat také čistý štít svého brankáře. Písečtí zaslouženě porazili celek Klatov 4:0.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Jsem spokojený, že jsme utkání vyhráli. Pro nás je to motivace do další práce, pro tým je to dobré na psychiku. V naší hře se ale stále objevují určitě chyby, na kterých je třeba pracovat. Doufám, že se nám povede tyhle věci doladit do začátku ligy. Celkově byl tedy výkon mužstva dobrý, dokonce s nulou, za kterou musím pochválit Michala Pinkase. Jediné, co nám to kazí, to jsou chyby z nesoustředěnosti a hrubky v obranné činnosti.“