Králové s Kobrou dokonali dech beroucí obrat

Sobotní hokejový večer nabídl u Otavy fantastickou druholigovou podívanou. Třetí tým Kobry Praha v Písku ještě v půlce zápasu vedl 0:2. Málokdo si v tu dobu pomyslel, jaká divočina ještě nastane. Králové do pauzy vyrovnali na 2:2, v závěrečné třetině šli Pražané znovu do vedení, které ale vzápětí domácí hráči rozcupovali dvěma slepenými góly. Pojistku přidali v power-play. Písek vyhrál 5:3 a připsal si ohromně důležité body v boji o záchranu. Rival z Řisut totiž doma prohrál s Příbramí.
2. liga - skupina Jih, 38. kolo, so 12.2.2022, Písek, Zimní stadion
Kobra Praha
5:3
0:1, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 34. Čížek (Sýbek, Volf), 40. Volf L. (Novák, Dudáček), 53. Matějček (Dosek), 54. Januška (Čížek, Bednařík), 60. Čížek (Januška, Sýbek) – 12. Šťastný (Duda), 21. Bříška (Tondr, Šťastný), 49. Tondr (Bříška, Šťastný). Rozhodčí: Jílek – Sýkora, Tuháček.. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 275.
Písek: Kříž (Buchta) – Dudáček, Novák, Dosek, Turek, Kurfürst, Tampier, Velíšek – Volf L., Januška, Sýbek, Matějček, Čížek, Bednařík, Novotný, Brož, Volf J., Hracholski
Kobra Praha: Ondrík (Suchůrek) – Svach, Holý, Duda, Ženíšek, Knesl, Janda – Tondr, Čech, Bříška, Havrda, Heldák, Novák, Zídek, Petrák, Šťastný, Petrov, Hlinka

Písečtí hokejisté pokračovali v předposledním zápase základní části v sympatických výkonech. V minulém kole v Příbrami toto pojetí hry ještě na body nestačilo, ale u Otavy v sobotu bylo pořádně veselo. Vyrovnaný zápas lépe rozjela Kobra, když ve 12. minutě střelou přes bránícího hráče uspěl Šťastný. Šance se střídaly na obou stranách, ale byla to znovu Kobra, kdo udeřil. Hned ve 21. minutě proměnil brejkovou situaci jeden z nejlepších hráčů ligy Kamil Bříška a bylo to 0:2.

Králové však nesložili zbraně a domácím fanouškům přichystali úchvatnou podívanou. Nejprve ve 34. minutě ukořistil puk na útočné modré kapitán Jan Sýbek. V přečíslení měl dvě možnosti na přihrávku. Vybral lépe postaveného Jakuba Čížka, který střelou do protipohybu k pravé tyči snížil na 1:2.

Na vyrovnání se čekalo do posledních sekund druhé třetiny. Hostující brankář Ondrík jakoby spíš vyhlížel konec třetiny na chvíli ztratil koncentraci, když od modré čáry v tu chvíli vylétla z hokejky Filipa Nováka neposedná včelka k jeho bráně. Puk k ledu sklepl mimo dosah brankáře Lukáš Volf a bylo to 2:2.

Nervy drásající bitva napsala další pokračování ve třetí třetině. Když Písek zahodil pár šancí, uspěl hostující Tondr dorážkou na brankovišti a překonal brankáře Kříže, který celý zápas skvěle držel písecké naděje na body - 3:2.

Rozhodující minuta přišla v čase 52:59. Písek zamkl Kobru v pásmu a ohrožoval bránu. Dvakrát střela k Ondríkovi neprošla, třetí už ano. Před brankou stál Martin Matějček, který tečoval puk za bezmocného brankáře Pražanů - 3:3. V čase 53:37 přišla nádherná kombinace po ose Čížek - Bednařík - Januška. Když už se zdálo, že Lukáš Bednařík bude z mezikruží po pasu od mantinelu střílet, přišla přihrávka na pravý kruh volnému Františku Januškovi. I přes skok gólmana zavěsil do volného koutu branky - 4:3.

Až do poslední minuty to na píseckém zimáku byly pořádné nervy. Kobra se vrhala do útoků vstříc obětavé obraně Králů a jistému Křížovi, zatímco Písek si více hlídal zadní vrátka. Zbytečná ztráta, kterých bohužel Písek zažil v sezoně až příliš, už ale nepřišla. Naopak domácí doručili do branky hostů pojistku v podobě gólu v power-play. Kapitán Jan Sýbek od své střídačky ve středním pásmu poslal po ledě puk na odkrytou klec a trefil jen tyčku. Stadionem to zahučelo, ale k puku se dostal mladík František Januška, který založil novou akci. Poslal puk do jízdy Jakubu Čížkovi, který si klepal o přihrávku tak hlasitě, že nejspíš vyplašil i kachny venku na řece Otavě.