Králové nestačili na favorita z Tábora

Na zimní stadion k Otavě dnes přijel tradiční rival z Tábora. Hosté se ujali jedno-brankového vedení už v první části. V druhé třetině se sice jednou prosadil domácí celek, ale Kohoutům se dařilo více a vsítili další tři zásahy. V posledním dějství táborští zasadili pátou branku. Králové na to dokázali ještě jednou odpovědět, ale víc už nestihli. Zaslouženou výhru si připsal soupeř, který si odvezl z píseckého stadionu všechny body.
2. liga - Západní konference 22/23, 7. kolo, st 12.10.2022, Písek, Zimní stadion
Tábor
2:5
0:1, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 33. Bednařík (Brož, Hanus), 52. Hanus (Bednařík, Brož) – 7. Bárta (Matušík, Šulek), 21. Plášil (Severa, Matušík), 34. Plášil (Bárta, Milfait), 36. Hajič (Matušík, Severa), 44. Vlček (Matušík, Severa). Rozhodčí:Zeliska – Gregar, Pěkný. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 510. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 2:5.
Písek: D. Novák (R. Kříž) – F. Novák, Kurfürst, Dudáček, Radoš, Hanus, Turek – Volf "C", Cháb, Hrakholski, Prášek, Koupal, Macháček, Andrle, Brož, Matiášek, Bednařík, Novotný, Pouzar. Trenér: Tomáš Matušík.
Tábor: Gába (T. Dvořák) – A. Dvořák, L. Kříž, Hubata, Vala, Černý "C", Plášil – Severa, J. Matušík "A", Vlček, Dančišin, Duda, Zayml, Chocholoušek, Milfait, Šulek, Bárta, Zíb "A", Hajič. Trenér: Radek Bělohlav.

Úvodní branka padla v čase 6:34 z hokejky Bárty, kdy Tábor využil přesilovku pět na čtyři. Poté měli hokejisté od Jordánu další dvě početní výhody, které dokázal Písek ubránit.

V druhé části přišlo navýšení náskoku hned v první minutě. To Severa našel Plášila a bylo to 0:2. Sedm minut před koncem 2.třetiny přišla povedená kombinace Králů. Brož zprava přesně adresoval kotouč na Bednaříka a ten rozjásal své spoluhráče. Kohouti znovu udeřili ve 34. minutě, Bárta poslal projektil na Plášila a ten do horního rohu přidal druhou trefu v utkání. O dvě minuty později lovil domácí gólman puk ze své sítě znovu. To přišla dobrá kombinace táborských, po Matušíkově přihrávce skóroval Hajič.

Ve třetím dějství přišla změna skóre po čtyřech minutách z rychlého zakončení Vlčka. Osm minut před koncem dnešního duelu přišlo snížení na rozdíl tří branek. O to se postaral Hanus, kterého přesně našel Bednařík.