Králové berou první body, na domácím ledě přestříleli Příbram

V utkání druhého kola se hostující Příbram ujala dvakrát vedení, ale Králové dokázali vždy rychle odpovědět. Domácím se podařilo vsítit v první třetině čtyři branky a odskočit do trháku. Ve druhém dějství Písek ustál řadu šancí Baníku a udeřil dalšími góly. Náskok se pak svěřencům kouče Roba a Šrámka podařilo udržet až do koce.
2. liga - skupina Jih, 2. kolo, st 22.9.2021, Písek, Zimní stadion
Příbram
7:2
4:2, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky:6. Sýbek, 11. Bednařík (Turek, Čížek), 15. Novotný (Bílek), 17. Sýbek (TS), 35. Šuhaj (Sýbek, Dosek), 40. Bednařík (Sýbek), 47. Matějček (Šuhaj, Dosek) – 6. Jelínek (Josefus, Rohlík), 9. Panna (Malý, Saňa). Rozhodčí:Jílek – Kubíček, Bělohlav. Vyloučení:4:9. Využití:1:0. Diváci:410. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 7:2.
Písek: David Novák (Kříž) – Dvořák, Dudáček, Filip Novák, Bílek, Dosek, Tampier, Turek – Karbulka, Matějka, Rod, Novotný, Čížek, Matějček, Januška, Bednařík, Sýbek "C", Šuhaj, Brož, Volf "A".
Příbram: Šorf (21. Jiroušek) – Kutlák, Vinš, Hlaváček, Straka, Malý, Saňa, Jelínek, Zdeněk – Chlouba, Rohlík "A", Sirotek, Tlačil, Kolouch, Seniov, Josefus "C", Pinkas, Káník, Panna "A", Furch.

Zahájení zápasu se neslo v lehce slavnostní atmosféře. Zástupci rozhodčích a klubu předali dary a gratulace Josefu Vlčkovi, který 16. září oslavil 80. narozeniny. Srdcař a oddaný pracant v boxu časoměřičů se rozhodl svůj koníček pověsit na hřebík a přenechat pomyslný štafetový kolík mladším. Klub mu za jeho služby pro písecký hokej ze srdce děkuje.

Příbram dala úvodní branku v polovině šesté minuty, kdy kapitán našel přesně hokejku Jelínka a ten poslal svůj tým do vedení. Vyrovnání přišlo hned z následného protiútoku. Hostující brankář Šorf při rozehrávce namazal kapitánu Písku Janu Sýbkovi, který dopravil puk na správné místo. V deváté minutě šli hosté opět do vedení. Hrálo se ve čtyřech na obou stranách a více volného prostoru na kluzišti využil po Malého nahrávce Panna ranou pod víko. O dvě minuty později Králové znovu srovnali krok na 2:2 trefou Bednaříka, který skóroval z hranice brankovišti. V čase 14:21 se domácí dostali do jedno-brankového vedení. Bílkovu akci využil trefou Matěj Novotný. Tři minuty před první sirénou bylo po faulu hostujícího kapitána mezi kruhy nařízeno trestné střílení. Toho se ujal střelec Jan Sýbek, který vymetl pravou šibenici.

Do druhé třetiny trenér Příbrami povolal do svatyně náhradního brankáře Jirouška. Nutno sportovné přiznat, že Baník měl většinu druhé periody herně navrch, jenže další zásahy přidali v jejím závěru Králové. Nejprve v 35. minutě hostující obrana zaspala, ke kotouči se dostal Sýbek a poslal do slibné pozice Vojtěcha Šuhaje. Ten nedal brankáři hostů šanci blafákem do forhendu. V poslední minutě druhé třetiny Jihočeši dali gól do šatny. Do velké příležitosti se dostal aktivní kapitán Písku Sýbek, který sice další gól nepřidal, ale k dorážce na dlouhou hokejku se natlačil Lukáš Bednařík, který překonal padajícího brankáře Příbrami.

V třetí části padla ve 47. minutě poslední branka zápasu v přesilové hře. Šuhaj předložil kotouč Martinu Matějčkovi, který povedenou střelou z levého kruhu našel místo pod horní tyčkou a zvýšil na konečných 7:2.