Juniorka se dál trápí, padla s Technikou

Písečtí junioři se v neděli představili na domácí půdě proti Technice Brno. Výtečná první třetina, ve které Písek přehrával svého soka ve všech ohledech však k úspěchu nestačila. V prostřední části přišel ze strany Králů výpadek a celek z Brna nasázel čtyři branky. Ve třetí třetině se sice Písku podařilo snížit, ale zbytek zápasu si dokázala Technika pohlídat.
Liga juniorů 22/23, 7. kolo, ne 2.10.2022
Technika
2:5
1:0, 0:4, 1:1
Branky a nahrávky: 20. Zátopek (Cháb), 42. Hlaváček (Zátopek, Cháb) – 26. Pospíšil E. (Pospíšil A., Blaško), 31. Szemmelroth (Sladký), 36. Sever (Pospíšil E.), 39. Toman (Pospíšil E., Trögner), 59. Toman. Rozhodčí: Vokoun – Hlinka, Štěpánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Průběh utkání: 1:0. 1:4, 2:4, 2:5.
Písek: Jansa (Tesař) – Dohnal, Polák, Velíšek – Cháb, Kaiser, Dubský, Bouška, Lechnýř, Sabiniok, Mikeska, Řehoř, Hlaváček, Sládek, Strnad, Šindelář, Zátopek, Hořejší, Pitel (C)
Technika: Nešpůrek (Sekanina) – Šupa, Holcman, Blaško (C), Žák, Svoboda, Čapka, Pospíšil A. – Líska, Škodík, Fornál, Apolenář, Sladký, Toman, Sever (A), Pospíšil E. (A), Přidal, Růžek, Trögner, Szemmelroth

Celá první třetina patřila domácím, kteří svého soupeře přehrávali a brankář Nešpůrek měl tak plné ruce práce. Brankář Techniky ale kapituloval až v poslední minutce první periody, kdy ho prostřelil Jan Zátopek, jenž vymetl levý horní růžek brány.

V prostředním dějství ale přišel výpadek ze strany domácích, kteří inkasovali hned čtyřikrát. Přesilovku pět na tři využil Erik Pospíšil. O pět minut později propálil brankáře Jansu i Gergö Szammelroth. Aby toho nebylo málo, tak Písek inkasoval i v přesilovce, kdy brejkovou situaci zakončoval Alex Sever. Minutu a půl před druhou sirénou se na listinu střelců zapsal Jan Toman.

Výkon píseckých juniorů byl ve třetí části mnohem lepší, ale bohužel už to nestačilo. Na 2:4 snížil zkraje třetiny Tomáš Hlaváček, ale následně si domácí hokejisté vylámali zuby na skvěle chytajícím Nešpůrkovi. Jihočeši to v závěru zkoušeli bez brankáře, ale prosadilo se opět hostující mužstvo. Do odkryté klece se trefil Jan Toman.