Junioři zabrali v Brodě a otočili zápas

Písečtí junioři vyhráli i další zápas ve druhé nejvyšší soutěže. Na ledě Havlíčkova Brodu se ale výhra nerodila lehce. Králové prohrávali 1:0. Dokázali však vyrovnat a v závěru zápasu rozhodli o triumfu.
Liga juniorů 2021/2022, 23. kolo, ne 5.12.2021, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina
Havl. Brod
1:2
Branky a nahrávky: 7. Kutlvašr (Prášek) – 39. Hracholski (Dubský, Kulvejt), 55. Kreuzman (Ryba).. Rozhodčí: David Labuta – Kristýna Hájková, Jaroslav Štěrba.. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 124.
Havl. Brod: Pulda (Kukeně) – Hrbek, Besmák, Kutlvašr, Zych – Mlejnek (A), Pártl (C), Hrdlička, Dymák, Straka, Fiala (A), Kravec, Krejčí, Janko, Prášek Písek
Písek: Vondraš (Kadlec) – Dohnal, Kulvejt, Dolhý, Kurfürst (C), Kouba – Pešek, Pitel, Hála, Dubský, Kreuzman, Hracholski, Mikeska, Ryba, Lechnýř, Hollar (A), Kříž

Bruslaři vstoupili do utkání s aktuálním lídrem tabulky a papírovým favoritem velmi aktivně a měli o poznání více ze hry. Už v 5. minutě se domácím nabídla výhoda přesilové hry a Jihočeši se dostali pod velký tlak. Havlíčkobrodští střelci byli sice hodně při chuti, ale trápila je přesnost zakončení. Paradoxně to byl ale Písek, kdo mohl jít do vedení. Brankář Pulda vyrazil ránu Dubského a do odkryté brány zakončoval Pitel, ale maskovaná opora mladých Bruslařů fantasticky zamezila holí jisté pohromě. Na druhé straně zahrozili Janko s Mlejnkem, kteří byli důrazní před brankovištěm, ale gólman Vondraš se vyznamenal. Úspěchem neskončilo ani brodské přečíslení 2 na 1 Krejčího a Mlejnka. První jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a vyprášil jen Vondrašovy betony. V 17. minutě se však už domácí dočkali zasloužené odměny. Jaroslav Prášek našel svým pasem Maxe Kutlvašra, který z mezikruží skóroval parádní střelou.

Domácí naskočili s chutí i do prostřední části a hned si vytvořili velkou šanci. Straka našel před bránou Hrdličku, jehož ránu vytěsnil brankář Vondraš koncem betonu. Sám na bránu potom pelášil brodský útočník Janko, jenže Vondraš opět podržel svůj tým. Na opačné straně kluziště se dostal do úniku i Hracholski, zblízka však zakončil nepřesně. Střelecké štěstí nepřálo ani Fialovi, který z dobré střelecké pozice pálil vedle písecké brány. Adamova družina mohla litovat zahozených šancí o to víc v závěru 2. třetiny, když hosté vyrovnali. Alois Dubský nahodil kotouč na bránu a Jahor Hracholski šikovnou tečí usměrnil puk přesně k tyčce. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

V úvodu prostřední části se mladí Bruslaři dopustili dvou faulů a museli se bránit jen ve třech. Paradoxně však ujeli do přečíslení 2 na 1, jenže Dymák po Práškovu pasu nepřehodil Vondrašův beton. Horko bylo také u brodské brány. Kouba mohl zakončovat do odkryté klece, ale gólman Pulda ve spolupráci se svými spoluhráči nepustil puk za brankovou čáru. V 54. minutě přišlo pro havlíčkobrodskou defenzivu důrazné varování. Z pravého kruhu vypálil nebezpečně Dubský, brankář Pulda však vytasil ze svého arzenálu parádní zákrok. Zhruba za minutu už ale udeřilo. Adam Ryba přistrčil puk Jaroslavu Kreuzmanovi, jenž si najel až před brankoviště a bekhendem zasunul puk za záda přesouvajícího se brankáře Puldy. Bruslaři se hnali za vyrovnáním a vynutili si tlak, defenziva Jihočechů však odolávala. Vyrovnání na holi měl Fiala, jeho krásnou ránu do horního rohu brány však Vondraš výtečně zlikvidoval. Havlíčkův Brod ještě zkusil hru v šesti bez brankáře, ale bez gólového efektu. Písek si tak domů odvezl všechny tři body za těsnou výhru 2:1.