Junioři deklasovali Chrudim, rozhodla první třetina

K desátému kolu Ligy juniorů zavítala na písecký zimní stadion Chrudim. Začalo se poměrně zostra, když se ani ne po minutě hry prosadil Kreuzman. Následovala přestřelka, na kterou vždy Chrudim našla ráznou odpověď. Hostům se podařilo pouze dvakrát udržet krok se soupeřem, ale pak následovala krutá potence píseckých hráčů, kteří po první periodě odešli do kabin za stavu 7:2. Hokejisté od zlatonosné řeky Otavy přidali v prostřední části další dvě branky, Chrudim ve třetí třetině pak jedním vstřeleným gólem umírnila i tak vysokou porážku 9:3.
Liga juniorů 2021/2022, 10. kolo, ne 17.10.2021, Písek, Zimní stadion
Chrudim
9:3
7:2, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 1. Kreuzman (Pešek), 4. Hála (Dubský), 5. Pešek (Dolhý, Krasanovský), 10. Pešek (Krasanovský), 11. Dubský (Hrakholski), 12. Hollar (Ryba, Kovařík), 12. Krasanovský (Kreuzman, Pešek), 29. Hála (Hrakholski), 35. Kreuzman (Pitel, Krasanovský) – 3. Gromadzki (Bárta, Pilař), 5. Burda (Macas, Kubíček), 44. Jaša (Helikar). Rozhodčí: Trnka – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 9:2, 9:3.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Houdek, Kulvejt (A), Dolhý, Kurfürst (C) – Kovařík, Pitel, Krasanovský, Lechnýř, Hrakholski, Ryba, Sládek, Hollar (A), Mikeska, Pešek, Hála, Dubský, Kreuzman
Chrudim: Baťek (10. – 12. Stodola) – Pazdera, Prýl (C), Jiroušek, Bárta, Vašíček – Hrdlička, Pilař, Helikar, Gromadzki, Felcman, Panchartek, Macas, Votava, Jaša, Burda, Kubíček

Písečtí na nic nečekali a okamžitě se dostali do vedení, když situaci dva na jednoho vyřešil pohotově Jaroslav Kreuzman. Chrudim oplatila stejnou mincí, když se rovněž po přečíslení prosadil Adrian Gromadzki. Jihočeši si vzali vedení okamžitě zpět zásluhou Daniela Hály. V následné přesilové hře navýšil vedení Ondřej Pešek, jehož ostrá střela překvapila brankáře Baťka. Chrudimští hokejisté se ale nevzdali a ihned se z další útočné akce prosadili, konkrétně Daniel Burda vyzrál na Lokajíčka. Ondřej Pešek si připsal další přesný zásah, a to znamenalo konec pro brankáře Baťka, kterého nahradil Stodola. Nový muž se ale v brance příliš neohřál, neboť tři inkasované branky během jedné minuty ho vyhnali zpátky na střídačku. Prosadili se Dubský, Hollar a Krasanovský. Poslední jmenovaný mohl ještě první třetině opět skórovat, ale jeho dělovka orazítkovala pouze tyč.

Druhé dějství bylo rozhodně klidnější než dějství první. Chrudim mohl částečně do hry vrátit Kubíček, který se dostal do dvou gólových příležitostí, ale ani jedna mu nevyšla podle představ. Žluto-modří hokejisté žádné drama nepřipustili a přidali navíc další dva přesné údery. Nejprve se prosadil opět Daniel Hála, který si z křídla najel do středu a přesnou ranou zápěstím zakončil. V následné přesilové hře vstřelil poslední, devátou, branku Písku Jaroslav Kreuzman.

Chrudim vstoupila do třetí části slibně, když se po třech minutách hry při vlastním oslabení prosadil Tomáš Jaša. Další veliké šance hostujícího celku zlikvidoval skvěle chytající Lokajíček, který jenom ve třetí třetině zabránil minimálně třem jasným gólům.