I havlíčkobrodská juniorka v Písku tvrdě narazila

Souboj prvního s druhým nabídlo aktuální kolo Ligy juniorů. Královská družina se ale musela obejít bez nejproduktivnějšího hráče Ondřeje Peška, a i o nejlepšího kanonýra Jaroslava Kreuzmana. Aby toho nebylo málo, tak na soupisce Písku chyběl i brankář Vondraš, který v posledních zápasech předváděl dechberoucí výkony. I přes tyto silné absence si dokázali svěřenci trenéra Volfa dokráčet pro vysoké vítězství 6:2. Dvakrát se přesně trefil Kovařík, po jedné brance mají Hollar, Hrakholski, Dubský a Sládek.
Liga juniorů 2021/2022, 31. kolo, pá 21.1.2022, Písek, Zimní stadion
Písek
Havl. Brod
6:2
2:0, 3:1, 1:1
Branky a nahrávky: 12. Hrakholski (Dubský), 16. Hollar (Kulvejt, Ryba), 33. Kovařík (Sochor), 34. Dubský (Hrakholski, Kulvejt), 35. Sládek (Ryba), 60. Kovařík (Pitel, Hail) – 22. Janko (Zych), 45. Krejčí (Pártl). Rozhodčí: Hacaperka – Rubáš, Kaiser. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Písek: Kadlec (Císař) – Dohnal, Hail, Polák, Kulvejt, Kurfürst (C) – Pitel, Sochor, Lechnýř, Kovařík, Sládek, Hrakholski, Hlaváček, Ryba, Hála, Dubský, Hollar (A), Kříž
Havl. Brod: Pulda (34. Kukeně) – Hrbek, Kuchta, Besmák, Zych, Kultivašr – Pártl (C), Mlejnek (A), Janko, Machovský, Sedláček, Kravec, Fiala (A), Bulík, Krejčí, Prášek

Oba týmy vkročily do utkání směle a ihned v samotném úvodu bylo k vidění několik zajímavých příležitostí. Písek i Havlíčkův Brod si zahráli v prvních deseti minutách i přesilovou hru, ale předvedli se především defenzívy. Blízko ke gólu byl hostující obránce Kultivašr, jehož dělovka se zastavila na tyči. Z následného protiútoku domácích padla úvodní branka utkání, o kterou se postaral Yahor Hrakholski, který mířil na přední tyč. Po čtyřech minutách mohla domácí střídačka opět slavit, neboť do střely Kulvejta vložil hůl Tomáš Hollar a kotouč změnil směr dráhy letu a projel mezi betony brankáře Puldy. V závěru první části mohl snížit Mlejnek, který se dostal do samostatného úniku, ale na brankáře domácích nevyzrál.

Celek z Vysočiny vstoupil do prostředního dějství pravou nohou a po necelých dvou minutách hry se měnilo skóre. Havlíčkův Brod nahodil po mantinelu kotouč do útočného pásma a brankář Kadlec chtěl za brankou rozehrát, avšak puk se od jakési nerovnosti odrazil a zamířil přímo před domácí svatyni, kde byl připraven Michal Janko, který kotouč posílal do zcela odkryté klece. V polovině utkání ale nastala pro Havlíčkův Brod hororová dvouminutovka, ve které se Písek prosadil celkem třikrát. Nejprve se dostal do samostatného úniku rychlonohý Kryštof Kovařík. Následně střelou do pravého horního růžku přesně zamířil Alois Dubský a pátý gól domácích vstřelil Ondřej Sládek.

Zkraje třetí periody hrál Písek přesilovou hru, ale více nebezpečný byl Havlíčkův Brod, který se dokonce prosadil! V předbrankovém prostoru našel Pártl přesnou přihrávkou nikým nehlídaného Davida Krejčího, kterému se podařilo překonat brankáře Kadlece. Stíhací jízda se ale nekonala a Jihočeši půl vteřiny před koncem upravili na konečných 6:2, když se podruhé v utkání prosadil Kryštof Kovařík.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy