Generálku Písek zvládl, Šuhaj má hattrick!

Zápas proti týmu SHC Klatovy nabídl devět gólů a vítězství Písku 6:3. V generálce před ligou se hattrickem předvedl útočník Vojtěch ŠUHAJ, další trefy přidali Jan SÝBEK, Filip NOVÁK a Lukáš BEDNAŘÍK.
Příprava A-tým, 6. kolo, čt 9.9.2021, Písek
Klatovy
6:3
2:1, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 13. Šuhaj (Bílek), 13. Šuhaj (Sýbek), 28. Šuhaj (Sýbek, Volf), 30. Sýbek (Volf), 43. Novák (Sýbek), 60. Bednařík – 20. Uhlík (Sysel, Roubal), 33. Roubal (Sysel, Roubal), 46. Eret (Procházka). Rozhodčí:Šperl – Mitáš, Poskočil. Vyloučení: 4:3. Využití:1:1. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Písek: David Novák – Dosek, Dvořák, Dudáček, Turek, Bílek, Filip Novák, Tampier – Sýbek "C", Volf "A", Šuhaj, Bednařík, Čížek, Matějček, Karbulka, Januška, Rod, Brož.
Klatovy: Polívka – Houfek, Kovářík, Jan Brtník, Sysel, Moravec, Houdek, Jánský – Uhlík, David Roubal "C", Josef Roubal, Kolda, Michel, Tulačka, Eret, Procházka, Fořt, Reitspies, Morawetz, Kolář, Kaiser.

Písečtí hokejisté šli do vedení v 13. minutě, kdy přesná přihrávka Bílka poslala do úniku Šuhaje a ten se trefil mezi betony Polívky. O 11 sekund později to bylo 2:0. Sýbek přihrál na Šuhaje, který svým druhým gólem v první třetině rozjásal fanoušky. V poslední minutě první třetiny Klatovy využily početní výhodu pěti proti třem. Tu zužitkoval Uhlík.

V druhé části se Králům podařilo navýšit náskok o další dvě branky. V 28. minutě Šuhaj zkompletoval hattrick, když se po nahrávce Sýbka prosadil v přesilové hře. Na 4:1 upravil Sýbek, který z bezprostřední blízkosti přehodil kotouč za záda brankáře hostů. Sedm minut před sirénou se podařilo Klatovům snížit na rozdíl dvou gólů. Sysel poslal puk Josefu Roubalovi, který našel mezírku v chráničích gólmana Písku.

Po dvou minutách poslední části mohli z velké šance snížit hosté. David Novák jejich úmysl vystihl a lapil dorážku skokem po kotouči. O minutu později se prosadil Filip Novák, domácí bek. Ve 46. minutě naději Klatovům vykřesal Eret, který prudkou ránou propálil domácího brankáře - projektil skončil v horním růžku. Pět minut před koncem měli klatovští další příležitost ke skórování, ale Koldovu dorážku dokázal vychytat muž hájící píseckou svatyni. V poslední minutě zkoušeli hosté hru v šesti bez brankáře. To využil Bednařík, který do prázdné klece upravil na konečných 6:3.