Fazóna juniorů pokračuje! Formu píseckých mladíků pocítil Salzburg!

Písečtí junioři nepřestávají překvapovat! Po výhře nad lídrem z Přerova si písecká organizace připsala další cenný skalp, když ve večerních pátečních hodinách přehrála rychlostně a technicky vybavený tým ze Salzburgu. Loňský extraligový mančaft sice dokázal srovnat s Pískem krok, ale ve třetí periodě rozhodl o zisku tří bodů Sabiniok. Králové předvedli po celých šedesát minut bojovný výkon, který byl podpořen skvělými zákroky Korytara. Dvakrát se trefil Sládek a jeden přesný úder zaznamenal i obránce Šipla.
Liga juniorů 22/23, 41. kolo, pá 9.12.2022
EC Red Bull Salzburg II
4:3
1:1, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 16. Šipla (Hořejší, Hlaváček), 25. Sládek (Cháb, Cícha), 32. Sládek (Velíšek, Dubský), 56. Sabiniok – 8. Schellander (Weiselthaler, Zelenov), 46. Samanski (Gesson, Zelenov), 51. Vinzens (Zelenov, Kaiser). Rozhodčí: Martin Šperl — Milan Jindra, Ondřej Tuháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Písek: Korytar (Tesař) – Čančura, Čunát, Polák (A), Šipla, Velíšek, Cícha – Řehoř, Fencl, Hlaváček, Cháb (C), Strnad, Sládek, Reiser, Zátopek, Dubský, Sabiniok, Šindelář, Hořejší, Bouška
EC Red Bull Salzburg II: Windhofer (Lamp) – Weiselthaler, Gruber, Schellander, Kaiser, Vinzens, Hupach, Zelenov, Ziesche, Simek, Bürgelt (C), Brada, Samanski, Gesson

Jihočeši si v samotném úvodu utkání zahráli hned dvě přesilové hry po sobě, avšak ani jedna z těchto přesilovek nebyla dobře zahrána. Udeřilo tak mužstvo z Rakouska. Rychlý útočný výpad přesně zakončil Elias Schellander. Pět minutek před úvodní sirénou se ale domácím hokejistům podařilo vyrovnat, když se do pravé šibenice přesně trefil zadák Tobis Šipla.

Ve druhé periodě pálil ostrými pouze Písek, konkrétně Ondřej Sládek. Salzburg měl rovněž mnoho šancí, ale brankář žluto-modrých v prostřední části nekapituloval. První branku zaznamenal písecký forvard po rychlé kombinaci, když se během pěti vteřin domácí dostali z vlastního obranného pásma až před branku soupeře. Podruhé se útočník Králů trefil v polovině utkání, když jemně tečoval Velíškův projektil. Při Písku stálo i štěstí, když například jeden z hostujících útočníků trefil tyčku.

O dvoubrankové vedení ale domácí ve třetí třetině přišli. Salzburg začal bušit ze všech stran a písecká defenzíva zkrátka nemohla do nekonečna vzdorovat. Hon za vyrovnáním začal Noah Samanski, jenž všem ukázal své rychlé ruce, když vymíchal píseckého gólmana. Deset minut před koncem nastal v píseckém brankovišti rozruch a Paul Vinzens byl tím, který se jako poslední dotkl kotouče. Králové si ale vzali vedení zpět! Ondřej Sabiniok vybojoval ve středním pásmu u střídaček kotouč, projel do útočného pásma a prudkou ranou k tyči překvapil brankáře Windhofera. Hosté to zkoušeli v závěru v šesti a měli neuvěřitelný tlak. Písecký týmový duch se jim ale zlomit nepodařilo.