Duel maskovaných mužů dopadl lépe pro řisutského Stahla

Utkání, které ani po šedesáti minutách nenašlo vítěze muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se vedlo lépe Řisutům. Velikou roli v dnešním utkání sehráli brankáři na obou barikádách. Písecký Novák a jeho protějšek Stahl doslova deptali útočníky. Skvěle chytající gólmani drželi svůj tým až do posledních vteřin. Utkání rozhodl v prodloužení Rendla, který na píseckého brankáře našel recept rovnou dvakrát. Jihočeši se musí z této těsné porážky oklepat, neboť již ve středu se odehraje derby, které bylo z důvodu virózy o týden odloženo.
2. liga - skupina Jih, 7. kolo, so 9.10.2021, Písek, Zimní stadion
Řisuty
2:3p
1:0, 0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 18. Bednařík (Dudáček), 56. Čížek (Januška, Bílek) – 24. Matula (Havlůj), 47. Rendla (Flachs, Patyk), 62. Keszi (Patyk, Potěchin). Rozhodčí: Jílek – Bělohlav, Tuháček. Vyloučení: 5:4, navíc Dudáček (PIS) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 265.
Písek: Novák D. (Buchta) – Dosek, Novák F., Bílek, Tampier, Dvořák, Turek, Dudáček, Sýbek (C), Čížek, Šuhaj, Januška, Matějček, Matějka, Bednařík, Brož, Novotný, Hollar
Řisuty: Stahl (Pánek) – Matula, Potechin (C), Kučera, Flachs, Řepka, Zich, Malovický – Čermák, Keszi, Rendla, Havlůj, Fortelka, Patyk (A), Janeček, Kučera, Výrut

Písečtí hokejisté vstoupili do utkání o něco lépe než Řisuty a po necelých pěti minutách se do první větší příležitosti dostal Bednařík, který se ocitl přímo před brankářem a pokoušel se procedit puk pod betony, ale Stahl byl proti. O pár minut později byl ve veliké příležitosti hostující Matula, ale Novák se velmi hbitě přemístil od levé tyčky k pravé a zastavil tak letící kotouč. Písecké duo Matějček – Šuhaj se dostalo do přečíslení dva na jednoho, ale nepřesná kombinace obrovskou příležitost zhatila. Dvě minuty před první sirénou rozjásal domácí publikum Lukáš Bednařík, který pálil z předbrankového prostoru. Řisuty se pokusily rychle vyrovnat a kotouč letící na úplně volného Janečka na poslední chvíli zastavil Dudáček. Dvě vteřiny před koncem první třetiny pálil Keszi z dobré pozice, ale Novák jeho ostrou střelu zlikvidoval.

Vojtěch Šuhaj se ani ne po minutě zahájení druhé části dostal do úniku, ale Stahl přečetl svého soka. Písecký Novotný se provinil faulem, a tak dostali hosté možnost přesilové hry, kterou František Matula patřičně zužitkoval. Následovalo dobývání brankářských tvrzí, ale ani jeden muž pod maskou nepropustil kotouč za brankovou čáru. Dudáček vyfasoval v závěru třetiny trest do konce utkání a pro Řisuty to znamenalo dlouhou pětiminutovou přesilovku. Řisutům se ale početní výhoda vůbec nepovedla, a tak po čtyřiceti minutách hry byl tedy stav nerozhodný 1:1.

V úvodu třetí periody pokračovali brankáři v heroickém výkonu, ale Matyáš Rendla se dostal ke kotouči, který se odrazil od domácího obránce. Střelec Řisut už neměl problém zasunout puk do sítě. Tempo Písku se s přibývajícím časem zvedalo a tlaku nemohl do nekonečna odolávat ani brankář Stahl. Januška na pravém kruhu posunul kotouč pod sebe na Jakuba Čížka, který našel mezírku u pravé tyčky. Vyrovnaný stav nemusel trvat dlouho, neboť Janeček se dostal do úprku a v tváří tvář gólmanovi zaváhal. Následné tři na jednoho v podání hostů skončilo nepřesnou ranou Patyka. Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a tak se šlo na prodloužení.

V prodloužení se ihned dostal ke slovu Šuhaj, který málem vykoupal brankáře Stahla, ale kotouč mu v rozhodující moment utekl z hokejky. O minutu déle se dostal z levé strany přímo před Nováka Vincent Keszi, který rozhodl o tom, že Řisuty odejdou z utkání jakožto vítězný celek.