Dohánění ztráty na Kobře Písku nevyšlo

Horší začátek, nadějné snížení, ale Kobra Praha nakonec zápas rozhodla ve třetí třetině. Králové se během zápasu třetího kola dostali do nelehké pozice, když v první třetině prohrávali už 4:1. Nakonec zlepšenou hrou snížili na 4:3 a sahali po vyrovnání. Sympatickou stíhací jízdu ale dotáhnout nedokázali, Písek padl na pražském Braníku 3:6, když se za něj trefili Stanislav Dosek, Jan Sýbek a Vojtěch Šuhaj.
2. liga - skupina Jih, 3. kolo, so 25.9.2021, Praha - Kobra, Zimní stadion HC Kobra Praha
Kobra Praha
6:3
4:2, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Bříška (Šťastný), 13. Šťastný (Bříška, Tondr), 17. Pelant (Šťastný, Tondr), 18. Bříška (Šťastný, Ryzák), 48. Bříška (Tondr, Šteiner Do.), 55. Tondr (Pelant) – 12. Dosek (Bednařík, Sýbek), 19. Šuhaj (Dosek, Sýbek), 37. Sýbek (Matějka). Rozhodčí: Šmika – Hradil, Štěpánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 83.

Úvodní vteřiny utkání patřily hostům, domácí hráči ale brzy převzali kormidlo hry a už v polovině čtvrté minuty slavili první úspěchy. Nedůslednost jihočeské obrany potrestal přesnou přihrávkou na nehlídaného Kamila Bříšku Tomáš Šťastný a kobří kapitán přesně trefil levý horní růžek Křížovy svatyně. Domácí nadále okupovali branku Jihočechů, v polovině třetiny se ale tlak přesunul na druhou stranu a přišlo srovnání. Sochůrka z bezprostřední blízkosti překonal dorážkou Stanislav Dosek. Jenomže tím nastartovali něco, co rozhodně nechtěli. O minutu a sedmnáct vteřin později si Pražané vzali vedení zpátky, když si Kamil Bříška s Tomášem Šťastným vyměnili role. Další trefa přišla na konci 17. minuty. Šťastný se po vysvobození z lavice hanby dostal před brankoviště a jeho zakončení sice Kříž vyrazil, na následnou dorážku z dílny Davida Pelanta už byl ale krátký. O dvacet čtyři sekund později Kobra trestala další nedisciplinovanost Písku. Na trestné byl sám kapitán Sýbek, když si Kamil Bříška z kruhu přesnou ranou zadělal na hattrick a vyhnal Richarda Kříže na střídačku. Ale i Písečtí dostali příležitost trestat a také ji využili. Kobra se během 28 sekund dostala do dvojitého vyloučení a Vojtěch Šuhaj dokázal využít závaru před Lukášem Sochůrkem.

Zkraje druhého dějství měl velkou šanci na zvýšení Marek Ryzák, kterému se na hokejku odrazila střela Kamila Bříšky. Ryzák ale ani nadvakrát nedokázal překonat gólmana Davida Nováka a na branku se tak po několika dalších akcích Kobry čekalo až do konce 37. minuty. To se totiž z přesilovky Písku stala kvůli špatnému střídání hostí během deseti vteřin hra 4 na 4 a byl to právě písecký kapitán Jan Sýbek, který přetavil v přesný zásah prudký výpad svého mančaftu. V závěru třetiny se znovu přihlásil o hattrick Kamil Bříška. Kotouč se se po jeho zakončení z pozice těsně před pravou tyčí pár sekund nebezpečně pohybovat po brankovišti, hostující obrana ho ale dokázala vyhodit ven.

Od prvních minut třetí třetiny se Písek hnal za srovnáním, ale už to byla jen labutí píseň. Ve 48. minutě Kamil Bříška málem dokonal hattrick, když po 36 vteřinách trestali Pražané dorážkou hrubou hru Dominika Bílka. Nakonec ale byla branka přisouzena Lukáši Tondrovi. Písečtí ještě zahrozili na konci 53. minuty tyčkou, o minutu a půl později ale přišla šestá domácí trefa. Davida Nováka překonal Lukáš Tondr a završil tak další úspěšný druholigový zápas pro Kobru.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Věděli jsme, že Písek je sice mladý mančaft, ale za to velmi dobře trénovaný. Bylo hrozně důležité, že jsme první třetinu zvládli 4:2. Druhá třetina od nás nebyla ideální. Nedostupovali jsme hráče a byli jsme zbytečně vylučovaní. Šest vyloučení, to je hrozně moc. Ve třetí třetině jsme si něco řekli a utkání dotáhli do vítězného konce."

Luboš Rob (IHC Králové Písek): "Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas. My jsme, bohužel, dneska doplatili na špatnou obranu v předbrankovém prostoru, kdy jsme dostali pět gólů. Navíc Kobra má zkušené hráče, kteří na malém hřišti umějí hrát, tak nás tím potrestali. Za stavu 4:3 jsme chtěli výsledek zvrátit, jenomže jsme dostali gól v přesilovce. Myslím si, že je škoda toho, že jsme si z dnešního zápasu neodvezli alespoň bod."