Baník těžil z důrazu a píseckých chyb

Start do nového ligového ročníků Písku nevyšel podle představ. Těžký soupeř na úvod potvrdil roli favorita a s hvězdnými jmény v sestavě vyhrál 5:1.
2. liga - Západní konference 22/23, 1., st 21.9.2022
Příbram
1:5
1:1, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 19. Pouzar (Prášek) – 14. Káník (Josefus, Hasman), 21. Josefus (Hasman, Káník), 43. Gengel (Saňa), 47. Pinkas (Dragoun, Gengel), 48. Eret (Hasman, Saňa). Rozhodčí: Jílek – Tuháček, Figer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.
Písek: Novák D. (Kříž) – Novák F., Dudáček, Kurfürst, Radoš, Tampier, Dvořák (C), Turek – Pouzar, Hollar, Koupal, Macháček, Volf (A), Březina (A), Bednařík, Matiášek, Novotný, Prášek
Příbram: Jiroušek (Šorf) – Havlín, Zedek, Vinš, Saňa (A), Jelínek, Zdeněk – Kafka, Furch, Dragoun, Káník, Josefus (C), Pinkas, Brzák, Matějka, Gengel (A), Eret, Hasman, Šinágl

V úvodu zápasu svazovala píseckým hokejistům ruce a nohy viditelná nervozita. Těžili z ní hosté, kteří diktovali tempo hry. Ujali se také vedení díky trefě Káníka. Ke konci periody přišlo písecké vyrovnání. Překvapivě v oslabení pláchl po levé straně Jaroslav Pouzar a nadvakrát překonal gólmana Jirouška.

Ve druhé třetině měli Králové štěstí, že se Baníku podařilo jen jednou skórovat. Gól si připsal kapitán Josefus po pohotové dorážce. Několika pěknými zákroky se vytáhl písecký brankář David Novák, který ve 27. minutě vytěsnil puk při nařízeném trestném střílení. A Písek mohl i vyrovnat - dvakrát dokonce nastřelil tyčku.

Branková konstrukce ale zvonila i za gólmanem Davidem Novákem. Středočeši v posledním dějství zápas definitivně zlomili. Trefy Gengela, Pinkase a Ereta znamenají porážku v úvodu druholigového ročníku.