Trenér Benešova neláteřil, krutá prohra daní za úspěchy

Již téměř rok trénuje benešovské hokejisty Josef Kaisr. Kouč, který v roce 1987 odešel do Itálie, kde působil v různých pozicích ve čtyřech klubech. Právě před rokem se vrátil a ujal se Benešova. A ten pod jeho vedením šlape, drží se v horní polovině tabulky, což je na tým bez výrazných osobností určitě fakt potěšující. V Písku ovšem dostali Vodní Lvi ledovou sprchu. Kaisr se však nevztekal. "Je to daň za naše předchozí úspěchy," zhodnotil debakl svého týmu.
Jak hodnotíte dnešní zápas?
Utkání z naší strany bylo velmi špatné a to hlavně v obranné fázi. Asi je jasné, že mužstvo nesplnilo mé představy o tom, jak jsme měli hrát. Naopak soupeř předvedl velmi dobrý výkon, než jsme se stačili rozkoukat, tak už to bylo 5:0 a to se pak utkání hodně špatně dohrává. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a myslím, že kdyby jsme dali ještě jeden gól na 5:3, tak by se s utkáním ještě něco dalo dělat.

Co jste si řekli v kabině po katastrofální první třetině, kterou jste prohráli 5:0?
Řekli jsme si, že horší už to být nemůže. Nasadili jsme do hry ještě čtvrtou řadu juniorů a trošku se hráči rozhýbali. Zřejmě to bylo i z toho důvodu, že soupeř vývoj zápasu již podcenil Za stavu 5:0 panuje vždy na vítězící straně velká spokojenost a to se projevuje do hry. Ve třetí třetině domácí zase potvrdili, že jsou lepší, to si nás zase rozebírali.

Byl pro Vás tento výsledek překvapením?
Byl. Teď jsme v posledních kolech hráli dobře. Ale je vidět, že tenhle výsledek je daň za to, že od nás dobré výsledky nikdo neočekával. Vždyť v loňském roce jsme se trápili mezi posledníma. A tenhle zápas - to byla jakási daň tomuto úspěchu, hráči byli spokojení, v podstatě jsme hodně dlouho neprohráli, tak jsme si to teď vybrali.