Písek přivítá nepříjemný Benešov

Středečním zápasem uzavřou hokejisté IHC Písek úvodní devatenáctku utkání, jež tvoří první polovinu základní části letošní soutěže. V druhé polovině má druhá liga na programu odvety s obráceným pořadatelstvím. Mužstvem, které letos jako poslední ze skupiny čeká na souboj s kádrem trenérů Rybáčka a Malého st., jsou benešovští Vodní Lvi. Píseckým se proti Lvům loni příliš nedařilo, ani jedno ze tří utkání nedokázali vyhrát. Nejprve v Benešově v přípravě podlehli 0:2, poté doma již v soutěžním zápase 0:4 a nakonec alespoň remizovali venku v odvetě 2:2. Jak si poradí Písečtí hráči s benešovskými Vodními Lvy tentokrát?
Benešovští Vodní Lvi vkročili do druhé ligy jako nástupníci Hvězdy Praha, od níž koupili před sezonou 2006/07 druholigovou licenci, a obě sezony odehráli víceméně ve středu tabulky. Loni těsně z konečného devátého místa ve skupině Střed nedosáhli na play-off.

Připomeňme, že hráčům Benešova se přezdívá Vodní Lvi podle sponzora, jímž je mimo jiné Vodohospodárenská společnost (VHS).

Benešov sehrál minulou sezonu s favorizovaným Pískem dva duely a ani jednou neodevzdal favorizovanému soupeři všechny body. Ba co víc, jako první v té sezoně u Otavy vyhrál za tři body a navíc nedovolil domácím jediný gól, naopak sám udeřil čtyřikrát, což loni znamenalo nejtěžší domácí prohru Písku. V Benešově se oba dnešní soupeři rozešli smírně 2:2, oba písečtí střelci Kašpar a Řehoř již v mužstvu nejsou. Stejně tak je oproti loňsku ochuzen kádr Benešova o hlavního strůjce překvapivé výhry v Písku, jímž byl mistr světa z Lillehammeru Tomáš Kucharčík.

A jak si vedou Benešovští letos? Oproti předchozím sezonám o poznání lépe, v konkurenci dalších devatenácti týmů jim patří osmá příčka ve vyrovnaném středu tabulky, přičemž na první Milevsko ztrácí pouhých sedm bodů a na třetí příčku Tábora dokonce jen body tři. Čtvrtý Písek vyvyšují nad Benešov jen dva body, a tak můžeme bez nadsázky říct, že v dnešním utkání blízkých soupeřů půjde rovnou o bodů šest.

Výsledky Vodních Lvů v posledních kolech vykazují vzrůstající tendenci a také díky tomu se Lvi posunuli v tabulce nahoru. V minulém kole přehráli Lvi Řisuty 6:3 a předtím porazili silný Tábor nebo venku Děčín, na druhou stranu však překvapivě podlehli v Trutnově. Že proti favoritovi Benešov umí, dobře vědí také v České Lípě. Vodní Lvi se mohou opřít o stálé jádro týmu, většina loňských hráčů zůstala pohromadě a naopak přišlo několik dalších posil. Z Benátek přišli Kounovský a Kocman, produktivitě týmu vládne navrátilec z Norska a Anglie Michal Kaňka, bývalý hráč Kladna. V brance stejně jako loni nastupuje dvojice Jiří Babka a Ondřej Malík.

Sestava Benešova: Malík – Košatka, Macek, Kocman, Kaňka, Kounovský – Zeman, J. Verbík, Vacek, Dvořák, Jágr – R. Verbík, Kouba, Holánek, Starec, Jaeger.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy