Písek má z loňska Táboru co oplácet

Tým IHC Písek vstoupil do letošní sezony parádně – po třech výhrách figuruje na prvním místě tabulky. Zcela opačné výsledky má však sobotní soupeř Písku – mužstvo HC Tábor. To letos ještě nevyhrálo a dokonce ani nebodovalo, a tak sdílí spolu s J. Hradcem chvost tabulky.
To jistě budou chtít Kohouti trenéra Jaroslava Pařízka v utkání 4. kola změnit, vždyť v minulé sezoně se jim proti Písku velice dařilo – vyhráli všechny čtyři zápasy. Stejně jako Písek došel Tábor v loňské play-off jen do 1. kola, 2:3 na zápasy prohrál s týmem HC Klatovy. Úvodní buly tohoto jihočeského derby bude vhozeno v písecké s.n.o.p. areně v 17,00 hod.
Táborští letos ještě nebodovali - nejprve podlehli venku Meziříčí 3:6, poté nestačili ani na dva silné týmy – v Benátkách vyhořeli 0:5 a doma s Chrudimí 1:5.

Výsledky Tábor jako by se ne zcela srovnal s absencí tradičního tahouna mužstva, bývalého hráče extraligového Motoru Arpáda Györiho, jeho body zřejmě budou hodně chybět. Nahradit by ho měl po roční pauze se vrátivší František Ševčík, který stojí za třemi za čtyř letošních branek Tábora. Táborské řady také posílili obránci Jan Kanov ze Sparty nebo Michal Klíma z ČB, a útočníci David Kupec a Jaroslav Korbela z Jindřichova Hradce. V brance Tábora dostávají prostor talentovaní mladíci Anderle s Pipkem.

Sestava Tábora z posledního zápasu s Chrudimí:
Pipek (Anderle) – Kanov, Heršálek, Škulina, Klíma, Trieb, Balík, Samec – Ševčík, Kupec, Mrkvička – Korbela, Voříšek, Ficek – Ježek, Hubáček, Mikeska – Žižka, Kratochvíl, Lidral

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy