Nesmíme se nechat zmást vítězstvímNejen v sobotu ale i ve všech čtyřech utkáních patřil k jednomu z nejsilnějších článků modrožlutého lídra druhé ligy. V zápase s Táborem držel čisté konto až do samého závěru, pak jej ale dvě minuty před koncem překonal hostující Klimeš. „Tam jsme hráli oslabení ve třech proti pěti a já toho moc neviděl přes obránce. Pak už jsem nestihnul dát hokejku na led. Určitě to mrzí, ale hlavní je, že jsme zápas vyhráli,“ hodnotí Filip Kubiš svoji jedinou nešťastnou chvilku v utkání. Teď už to tak jednoduché nebude, Písečtí se chystají na led největších konkurentů Chrudimi na Benátek. „Budou to těžké zápasy, doufám, že i na ledě těchto riválů budeme úspěšní.“

Písečtí porazili táborské Kohouty 4:1. Téměř celé utkání bylo v domácí režii a brankový součet hovoří za vše. Filip Kubiš neměl v brankovišti příliš práce, ale když už se před něho Táborští dostali, dokázali udělat pořádný rozruch. „První třetina byla pro mě jako pro gólmana špatná tam jsem měl asi jenom dva zásahy do desáté minuty, pak přišly nějaké přesilovky soupeře, tam už jsem si zachytal,“ hodnotí průběh zápasu ze svého pohledu a ke konečnému výsledku dodává: „Pro nás jsou hlavní tři body, takže celkově můžeme být spokojení.“

Filip podal v utkání dobrý výkon a mohl odejít do šatny s čistým štítem. 131 vteřin před koncem jej o něj ale připravil hostující Klimeš, který v dvojnásobné přesilovce vymazal nulu v kolonce hostů. „Tak tohle určitě mrzí, Pína (Michal Pinkas) říkal, že jsem to udělal schválně abych nemusel platit do kasy (smích). My hráli ve třech a já toho moc neviděl přes obránce a pak už jsem nestihl dát hokejku na led. Bohužel, ale hlavní je, že jsme vyhráli, jestli je to s nulou nebo s obdrženou brankou, na tom už nezáleží,“ popisuje smolný okamžik, jenž ho připravil o první čisté konto v sezóně.

Loni asi nedostal tolik příležitosti, kolik by si možná přál. Letošní čtyři utkání se mu velmi podařila a vypadá to, že na postu prvního brankáře mužstva pobude. „Jsem za to rád a doufám, že mi to vydrží dlouho,“ říká jedna z hlavní opor Jihočechů. „Určitě jsem to přijal velice dobře, uvidíme, snad se bude dařit i nadále,“ nahlíží do budoucna.

Písečtí hokejisté jsou první v tabulce a po čtyřech výhrách zatím získali plný počet bodů. „Je to výborné, zatím se nám daří výtečně, lepší začátek jsme si přát nemohli, ale musíme bojovat dát bude to čím dál tím těžší, nesmíme se nechat zmást vítězstvím,“ dobře ví Kubiš. Čtyři výhry, každý by si asi řekl, že panuje v kabině spokojenost a skvělá nálada. Jak to vypadá v té písecké? „Nálada v šatně je prozatím vítězná a doufáme, že nám na dlouho vydrží,“ přeje si.

Hrstka fanoušků z Tábora se snažila napomoci svým hráčům skandováním „Kubiš to pustí.“ Vypadalo to, že je písecký gólman moc neposlechl a naopak ukázal velmi dobré zákroky. „Já tohle moc nevnímám, mně se dobře hraje před větších počtem fanoušků, ale tohle je mi na ledě jedno. Hlavně když je počet diváku co nejhojnější, pak se mi hraje dobře,“ vzkazuje.

Druhá třetina utkání přinesla velmi kuriózní zákrok Kubiše. Doslova skočil do hrstky hráčů před sebou a přikryl kotouč pod svou výstroj. „Tam na puku ležel obránce Pavel Kříž a rozhodčí by ho mohl vyloučit za to, že schválně zalehl kotouč, tak jsem tam skočil já, Pavel mi kotouč podal a já ho schoval pod lapačku,“ vypráví drobné zpestření jihočeského derby.

On sám sledoval časté kráčení hráčů na trestnou lavici. Rozhodčí Lacina si nebral servítky. „Bylo tam hodně vyloučení na obou stranách, rozhodčí pískal jakýkoli kontakt, některé zákroky možná pískat nemusel, přece jenom je to hokej, ale takový je dnešní trend, že se hodně vylučuje. My se s tím musíme vypořádat,“ dobře ví Filip Kubiš.

Teď už to tak jednoduché nebude, písecké mužstvo prověří jednak doma Chrudim, o čtyři dny později také Benátky nad Jizerou, které jsou zatím pouze bod za píseckým mužstvem. „Budou to těžké zápasy, jsou to pro nás asi nejsilnější soupeři ze skupiny. Doufám, že i na ledě těchto rivalů budeme úspěšní,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy