Jak se žije na chvostu

Písek a Tábor. Loni dva vyrovnaní soupeři. Tedy alespoň v tabulce, ve čtyřech vzájemných zápasech totiž v minulé sezóně Písek nevyválčil ani bod. A letos? Po čtyřech kolech základní části se Tábor topí bez bodu, Písek naopak čtyřmi mocnými skoky doskočil na první příčku. Jak se asi cítí extraligou ostřílený trenér Jaroslav Pařízek, když jeho tým zatím nestačí ani na celky z druhé ligy?
Jak jste viděl utkání na píseckém ledě?
Já si myslím, že soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. My jsme měli výbornou pasáž ve druhé půlce druhé třetiny, kdy jsme byli lepší my, ale nedali jsme góly. Podali jsme zatím asi nejlepší výkon. Minule jsem byl rozčilený, protože někteří hráči nebojovali jako dneska, dohrávali jsme to na deset lidí, zítra je volno, tak si oddychnou. Ti co nebojují, ti hrát nebudou, i když je nás málo. Jediné, co mužstvu mohu za dnešek vytknout, je to, že jsme měli zase spoustu vyloučení. Je to náš problém, že máme za zápas deset jedenáct vyloučení. To nás stojí strašně sil, protože bránit chodí stále ti samí hráči a vždycky nějakého toho góla dostaneme, dvanáct přesilovek se nedá ubránit.

Tábor skutečně příliš nepřesvědčil, v čem je jeho hlavní problém?
Měli jsme těžký los. Vždyť teď jsme hráli proti Benátkám a proti Chrudimi, ještě jsme měli takový los, že jsme hráli třikrát venku a doma jsme měli Chrudim. Navíc máme kádr podstatně slabší než loni, hrajeme nejenom bez elitních hráčů Györiho, Kocara, Ševčíka, ale i bez Kreuzera, Hrušky a bez dalších, kteří tady byli loni. Kádr tedy letos není takový, takže jsme sestavu doplnili o šest juniorů, kteří se musí otrkat.

Kdybyste měl někoho z Vašeho kádru vyzdvihnout, koho byste jmenoval?
Dneska si absolutorium zaslouží brankář a první lajna Mrkvička – Kupec - Ficek, která odehrála půl zápasu, ale v téhle soutěži hrát na jednu lajnu nejde. Tahle lajna v podstatě v každém svém střídání měla navrch, ale nemůže hrát bez střídání, kádr máme úzký.

Jste stále bez bodu, jaké plány máte na změnu této bilance?
My musíme hlavně pracovat. Ale loni jsme měli také start špatný. Teď budeme pracovat s těmi mladými hráči. Ohlížíme se rovněž po zkušených posilách. Když si vezmu, že Mrkvička patří u nás k těm nejzkušenějším a je to ročník 84, tak potřebujeme, aby Arpi (Arpád Györi) zase začal hrát. Snad se domluvíme i na Kocarovi a doufáme, že se Ševčík brzy uzdraví. Musíme být trpěliví a sehnat zkušené posily do útoku. Ale i když nikdo nepřijde, budeme muset nějakým způsobem vyžít.

Jak se Vám líbil domácí celek Písku? Zdá se Vám silnější než v loňské sezóně?
Písek mi přišel konsolidovanější více než loni, to rozhodně. Ale je brzy, Písek vypadá dobře, ale Benátky a Chrudim vypadají dobře zrovna tak. Písek má ambice, ale měl by zůstat při zemi, protože Benátky s Chrudimí jsou hodně silné. Ale já samozřejmě věřím, že Tábor se ještě zlepší, vždyť loni jsme byli čtvrtí. Musím však uznat, že letos na to asi nemáme. Kluci ukázali, že natrénovaní jsou, vydrželi do konce i v deseti lidech, ale chybí nám kvalita a zkušenosti.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy