Koukám, že v Písku to teď šlape!

Z hráče juniorky se stal přes jednu sezónu tahoun Áčka. Petr Kica, v loňské sezóně překonal všechny předpoklady odborníků a to, jak vlétl na zkušené prvoligové soupeře, bylo nevídané. Důrazný mladík se stal jedním z mála světlých bodů sezóny 2004/2005. O to větší bylo zklamání, když Petr odešel. Hráč z Vimperka kývl na nabídku Jindřicha Setikovského a odešel hrát extraligu juniorů do Plzně. Na Písek se ale jen tak nezapomíná: „To si pište, že jsem rád, že jsem zpátky,“ usmívá se Petr Kica.
„Určitě jsem moc rád, že si zase můžu zahrát za muže za Písek,“ zahajuje Petr Kica rozhovor. Rodák z Vimperka však již ochutnal i soutěž nejvyšší. „Nastoupil jsem za Plzeň jen na pár střídaní. Byla to určitě velká porce zkušeností,“ ví Kica o zápase Plzně proti Vsetínu, ve kterém dělal jedno z křídel Michalu Strakovi. A na stálé usazení v kádru plzeňského Áčka Kica nemyslí? „No tak předně musím na sobě ještě hodně, hodně a hodně makat...,“ říká s úsměvem.

Plzeňskou juniorku trénuje Jindřich Setikovský, loňský nepříliš úspěšný trenér Písku. Snad žádného jiného hráče si v Písku tak neoblíbil, jako právě Kicu. Proto není divu, že jejich vzájemná spolupráce rozepsala další kapitolu. „Určitě mi pan Setikovský hodně pomohl, že tu juniorskou extraligu můžu hrát,“ mluví vděčně o svém současném kouči. A jak to Plzni jde? „No, daří se nám jakžtakž, máme tak na ten střed tabulky.“

Zápas proti Táboru byl letos pro Petra první na píseckém ledě, za Písek však již odehrál dva venkovní zápasy. A ve všech utkáních, ve kterých nastoupil, Písek vyhrál. Velká změna oproti loňsku, kdy tým v podstatě pouze prohrával. Hodně se toho v Písku změnilo... „Jistě, tým se určitě dost změnil, přišli noví kluci, ale mančaft šlape jako jeden muž a myslím, že je to super,“ pochvaluje si Petr. „Loni byla sice dobrá parta, ale myslím že hlavně chybělo štěstíčko. Tenhle rok je parta, i to šlape na ledě, a to je ideální kombinace.“

A samotný zápas s Táborem? A přijetí píseckých diváků? „Tak určitě všechny pocity jsou super, těšil jsem se zpátky. Mám radost, že jsme vyhráli, že se vše takhle povedlo.“ Zápas s Táborem byl trochu více nervózní, všichni mluvili “o zápase trenérů“. Potvrdil to i Kica. „Už jenom to, že Tábor trénuje pan Mazanec - z toho taková menší rivalita vyplývá. Ale určitě nejde o nějakou pomstu nebo tak, ale i mezi trenéry rivalita určitě je. Pan Mazanec trénoval tady, teď tam. To samý u pana Slabého, který trénoval minulý rok Tábor... Navíc Tábor je blízko, bylo to zkrátka nervózní derby. Vím, že i v juniorských soutěžích je zápas Písku s Táborem dost prestižní,“ vzpomíná navrátilec Petr Kica na dobu, kdy slavně válel za píseckou mládež.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy