Výsledkový servis mládeže

Přinášíme výsledkový servis písecké mládeže po uplynulém víkendu.

po 6.3.2023

Písek nedokázal srovnat v sérii krok. Králům tak končí sezóna v předkole play-off

Po čtyřech letech se objevily písecké barvy ve vyřazovacích bojích druhé hokejové ligy. Po těsné porážce v Mostě se Králové představili na domácí půdě a ihned v samotném úvodu bylo veselo, když dostal Jihočechy do vedení Jan Radoš. Pak už ale přesně pálilo pouze mužstvo ze severu, které si dokráčelo pro vítězství 4:1. Písecké hokejisty se rozhodlo podpořit téměř pět set fanoušků, kteří byli slyšet po celých šedesát minut.

Preview k zápasu
čt 20.10.2022

Do Písku přijede poslední Hronov

Na Krále čeká po středeční výhře v Klatovech domácí představení, když v sobotu k řece Otavě dorazí Hronov, který se v aktuální sezóně velmi trápí. Souboj desátého týmu s šestnáctým vypukne v 17:00.

Mládežnický hokej - zápasy
po 9.12.2019

Závěrečným vzepětím sil junioři na body nedosáhli, přestřelku ovládli Bruslaři

Druhou adventní neděli si mladí Králové zpestřili výjezdem do havlíčkobrodské Kotliny, kde se v rámci čtyřiadvacátého kola utkali s domácími Bruslaři, svým aktuálním tabulkovým sousedem. Vstup do zápasu se písecké omladině příliš nevyvedl, ztrácet na svého soupeře totiž začali již po necelých dvou minutách hry. Své hubené vedení pak hráči Brodu do konce třetiny ještě dvakrát navýšili, na což se Píseckým podařilo alespoň jednou gólově zareagovat. O moc veselejší ale nemohli být Jihočeši ani po druhé přestávkové poradě, kdy měli na svém kontě shodně po třech inkasovaných a jedné vstřelné brance. Na světelné tabuli tak začátkem závěrečného dějství zelo prozatímní skóre 6:2, které žlutomodrým řadám nedávalo příliš mnoho nadějí. Hostující celek se však v průběhu třetí periody nadechl k poslednímu vzdoru a třemi přesnými zásahy dokázal stav utkání částečně zkorigovat. Střelecky se ovšem znovu angažovali i hokejisté Brodu, kteří tak své domácí představení uzavřeli na konečných 8:5 a svého jihočeského rivala tím v tabulce zdárně přeskočili.

so 19.10.2019

Další domácí výzva. Přijedou Klatovy

Třetí nejvyšší soutěž se překlopila do druhé rundy vzájemných zápasů a tak písečtí hokejisté opět poměří síly se západočeským celkem Klatov. První vzájemný zápas v Klatovech vyzněl jednoznačně pro domácí, kteří vyhráli 6:1. Jedinou trefu Písku si připsal Ladislav Paule.

čt 25.7.2019

Písek hostí malé hokejisty z Kyrgyzstánu

Od 20. do 27. července hostí královské město Písek další hokejově exotickou návštěvu. Po loňské přípravě hokejistek Kuvajtu se na zimním stadionu u Otavy prohání malí hokejisté z Kyrgyzstánu. Jde o ročníky 2010, které hrají v našem kluzišti letní turnaj proti IHC Písek, Veselí nad Lužnicí a hokejovým školám IHCP a South Stars.

ne 3.12.2017

Mladší dorostenci zakončili základní část výhrou v samostatných nájezdech

Mladší dorostence čekalo poslední utkání Regionální ligy mladšího dorostu, ve kterém zavítali na led Veselí nad Lužnicí. V základní hrací době rozvlnil síť Marek Matašovský a to hned dvakrát. Po nerozhodném stavu se šlo na dovednostní disciplínu, kde byli úspěšnější chlapci ve žluto-modrém dresu. V samostatných nájezdech se prosadil nejprve Dráb a posléze Řezáč. Stejně jako starší dorost, tak i mladší bude čekat nadstavbová skupina.

ne 22.10.2017

Mladší dorost porazil Veselí nad Lužnicí

Mladší dorostence čekalo další utkání v Regionální lize mladšího dorostu. Tentokrát dorazilo k Otavě Veselí nad Lužnicí, které momentálně okupuje páté místo skupiny H. Utkání dopadlo lépe pro mladší dorostence Písku, kterým se povedlo vyhrát podruhé v řadě. Obrovský podíl na výhře má brankář Filip Hořejší, který skvělými zákroky deptal hráče Veselí. Za Písek se postupně trefil Dráb, Suchan, Žák a Smetana.

pá 1.9.2017

Starší dorost si v přípravě i nadále mete vítěznou cestičku, Táboru splatil dluh za mladší kolegy

Co zasejí, to sklízí. I starší dorostenci se v rámci dalšího přípravného utkání postavili svému jihočeskému rivalovi z Tábora, proti němuž nakonec vyrukovali s opravdu přesvědčivým výkonem. Začátek klání sice bleskurychle přivál radost na střídačku hostujícího celku, který šel již v půli druhé minuty do vedení, domácí ovšem se vznesením první námitky v žádném případě nemínili jakkoliv otálet. Veškeré nadšení tak na svou lavici přestěhovali poměrně záhy, když soupeře zaskočili svižným vyrovnáním. Co víc, prvotní veselí snad ještě ani nestačilo pořádně opadnout a hráči IHC zvedali ruce nad hlavu podruhé. A přestože kotouč drželi na svých holích i nadále, jako kdyby se rozhodli dát svému soupeři do konce periody čas a prostor vstřebat onu studenou sprchu, kterou mu v úvodu třetiny připravili. K rozdávání gólů se tudíž vrátili až ve druhém dějství, na jehož konci se na listině píseckých střelců objevila další dvě jména. Stejnou porci branek si pak pro hostující celek schovali i do závěrečné části hry, čímž definitivně rozhodli o svém konečném triumfu 6:1. Vydařené utkání za sebou má především mladičký střelec Václav Pechlát, který si připsal hned dva přesné zásahy.

Mládežnický hokej
ne 16.7.2017

Informace o mládežnických soutěžích pro sezonu 2017/2018

O zkvalitnění hokejového prostředí u nás usiluje ČSLH v poslední době snad více než kdy jindy. Diskuzí a polemiky, jež apelují na skutečnost, že jde o běh na velice dlouho trať, proběhlo na toto téma již mnoho, nicméně k pravému naplňování každé vize je vždy zapotřebí spíše konat. Své o tom dozajista vědí i svazoví činovníci, kteří se onen ujíždějící vlak pokoušejí dostihnout různými způsoby. Určitých změn tak v nadcházející sezoně nedozná pouze první liga mužů, ale i nejstarší mládežnické kategorie. Jednou z nejcitelnějších reforem je pravděpodobně zrušení juniorské ligy, k němuž se však přistoupilo zejména kvůli nízkému zájmu o účast ze strany klubů. K výraznějším úpravám ale došlo i na polích dorosteneckých kategorií, které budou muset přivyknout novým soutěžním systémům, o nichž se lze více dočíst v následujícím článku, kde je možné najít i základní informace o dalších soutěžích mládeže.

ne 20.3.2016

Trenér Radek Volf: Konec zápasu jsme zvládli skvěle

Poslední zápas sezóny juniorské ligy si budou fanoušci a hlavní protagonisté na ledě asi dlouho pamatovat. Mezi mantinely u Otavy se odehrálo pořádné drama, ve kterém oba týmy - Písek a ostravská Poruba, sahaly po celkovém prvenství. Šťastnější byli nakonec Písečtí, Ostravané si musejí na vysněný postup do extraligy minimálně rok počkat.

pá 20.11.2015

První půlku základní části zakončí Písek s Kolínem

Písečtí druholigový hokejisté změří v závěru první poloviny základní části soutěže síly s výtečným Kolínem. Středočeští kozlové se vyhřívají na špici západní skupiny se 44 body a svou formu budou chtít jistě potvrdit i na jihu Čech. Písek je osmý a má bodů 24.

Rozhovory
so 17.10.2015

Trenér Karel Slabý: Máme před sebou ještě hodně práce

P í s e k - Po sérii tří proher mužstvo IHC Písek nastoupilo v 9. kole II. ligy proti Drakům z Bíliny. Do poslední chvíle vyrovnaný zápas domácí nakonec zvládli a svého soupeře přetlačili 7:4. Po devíti zápasech tak jsou s 14 body na sedmé příčce. Poslední zápas i začátek sezóny celkově okomentoval trenér Karel Slabý (na snímku vpravo).