Menu Další Zavřít Zavřít
Mládežnický hokej
     16.07.2017       Kateřina Němcová

Informace o mládežnických soutěžích pro sezonu 2017/2018

O zkvalitnění hokejového prostředí u nás usiluje ČSLH v poslední době snad více než kdy jindy. Diskuzí a polemiky, jež apelují na skutečnost, že jde o běh na velice dlouho trať, proběhlo na toto téma již mnoho, nicméně k pravému naplňování každé vize je vždy zapotřebí spíše konat. Své o tom dozajista vědí i svazoví činovníci, kteří se onen ujíždějící vlak pokoušejí dostihnout různými způsoby. Určitých změn tak v nadcházející sezoně nedozná pouze první liga mužů, ale i nejstarší mládežnické kategorie. Jednou z nejcitelnějších reforem je pravděpodobně zrušení juniorské ligy, k němuž se však přistoupilo zejména kvůli nízkému zájmu o účast ze strany klubů. K výraznějším úpravám ale došlo i na polích dorosteneckých kategorií, které budou muset přivyknout novým soutěžním systémům, o nichž se lze více dočíst v následujícím článku, kde je možné najít i základní informace o dalších soutěžích mládeže.

Starší dorost

Starší dorostenci zahájí svou štaci nově pod vedením ostříleného Radka Volfa již druhý víkend v září. Po loňské více než nevydařené sezoně, kdy se museli nekompromisně rozloučit se svou extraligovou příslušností, však letos mohou otočit na nový list a začít s úplně čistým štítem. Skvělou příležitost jim k tomu dává čerstvě vzniklá soutěž - Regionální liga staršího dorostu, jíž se budou účastnit hráči ročníků 1999, 2000 a 2001, a v jejímž rámci navíc změří síly s dosud neprověřenými soupeři. Na začátku sezony se mapa ČR rozdělí do tří konferencí (Západ, Střed a Východ), jež budou navíc čítat ještě několik dalších skupin označených písmeny A-H. Písek se v základní části představí ve skupině C, v níž se dvoukolově utká celkem s devíti rivaly. Volfovi svěřenci postupně zkříží hole s výběrem Tábora, Strakonic, Rokycan, DDM Č. Budějovic, Soběslavi, Českého Krumlova, Klatov, Třemošné a Domažlic. Na základě dosaženého počtu bodů a tím stanoveného pořadí posléze absolvují druhou část soutěže - a to buď postupovou, nebo nesestupovou (tzv. skupinu o umístění). V postupové fázi se postoupivší týmy znovu rozdělí do tří skupin (K, L, M), kde se opět utkají dvoukolově každý s každým. Postupují vždy čtyři nejúspěšnější celky z každé skupiny dané konference. Ve skupině o umístění si to pak mezi sebou o čest rozdají hůře umístěná mužstva rozčleněná do nesestupových skupin N, O, R, P, S. Počet účastníků se však v tomto případě vzhledem k rozdílnému obsazení základních skupin liší. Ve třetí části už bude v sázce právo účasti v NEON ELSD 2018-2019, kdy vítězové skupin K, L a M odehrají ještě 6 střetnutí, která o novopočeném extraligisotvi s konečnou platností rozhodnou.

Mladší dorost

Mladší dorost odstartuje svou hokejovou pouť druhou zářijovou neděli. Do zápasového tempa naskočí pod taktovkou nového trenéra Herra, jehož debut na písecké střídačce se bezesporu zařadí k nejbedlivěji sledovaným událostem sezony. Na začátku své premiéry u ročníků 2002 a 2003 bude spolu se svými svěřenci hledat recept na překonání sedmi konkurentů, s nimiž budou mít na čas co dočinění v rámci skupiny H. Obdobné systémové změny jako v případě starších kolegů se totiž dotkly i druhé nejvyšší soutěže kategorie U16, po jejímž zrušení vznikla ELIOD Regionální liga mladšího dorostu, která je rovněž rozdělena do konferencí (Západ, Střed a Východ) a skupin (A-J). Písečtí mladíci se v základní části de facto hned čtyřikrát utkají v atraktivním derby s výběrem jihočeské metropole, neboť dvěma aktéry skupiny jsou i mužstva DDM Č. Budějovice a Motor Č. Budějovice "B", k nimž následně přibydou ještě dvoukolová zápolení s Příbramí, Sedlčany, Strakonicemi, Českým Krumlovem a Veselím nad Lužnicí. Dále následuje výše zmiňovaná postupová část (skupiny K, L, M), do níž se probojují čtyři nejlépe umístěná družstva z každé ze čtyř skupin konferencí Západ a Střed a pět družstev z obou skupin konference Východ, zbytek týmů si zahraje o umístění ve skupinách N, O, P, R, S. Vítězové skupin K, L, M pak postupují do ELIOD ELMD 2018-2019.

Starší žáci

Kategorie starších žáků se představí ve společné soutěži (skupině) Plzeňského a Jihočeského kraje, v níž bude dres IHC hájit složený tým sedmé a osmé třídy a tým šesté třídy (ročník 2006). Ve čtyřiatřiceti herních kolech se postupně utká vzájemně celkem osmnáct klubů. Mladí Jihočeši postupně vyzvou celky Plzeň 1929 B, Žebrák, Třemošná B, Klatovy, Rokycany, Sušice-Vimperk, Rakovník, Domažlice, Motor ČB B, Tábor B, SLH J. Hradec B, Strakonice B, Veselí n. Luž. B, Milevsko 2010, Č. Krumlov, Tábor-Soběslav a Lvi ČB 2009.

Mladší žáci

Na malé naděje ročníku 2007 (tedy na pátou třídu) pak čeká v rámci ligy mladších žáků „D" osmadvacetikolová porce zápasů, v nichž se střetnou s týmem Benešova, Velkých Popovic, Wolves Plzeň, Lvi ČB 2009, Vajgar Jindřichův Hradec, výběrem Českého Krumlova a Příbrami.

4. třídy

Sezona ročníků 2008 bude rozdělena do dvou částí. Do konce roku 2017 sehraje dvanáct klubů ve dvanácti termínech vždy tři turnaje v minihokeji o třech týmech, přičemž každé z družstev bude mít shodně čtyřikrát pořadatelství. Písek by se měl tohoto úkolu zhostit ve třetím, šestém, sedmém a devátém termínu. Druhou část následně sehrají od ledna 2018 systémem na celé hřiště a jednokolově každý s každým. Malí Jihočeši tak zde podstoupí jedenáct herních kol, v nichž se postaví týmům HC Tábor, Lvi 2009, Milevsko 2010, Vimperk, SLH J. Hradec, Č. Krumlov, Motor ČB, Soběslav, Veselí nad Lužnicí, Strakonice a Sušice. Začátek soutěže je naplánován na poslední den měsíce září.

3. třídy

Třináct týmů ročníku 2009 absolvuje ve své soutěži ve třinácti termínech vždy čtyři turnaje o třech klubech, přičemž jeden z nich bude mít volno. Otázka pořadatelství zůstává podobná. Každý z klubů bude pořádat čtyřikrát, Písek ve třetím, sedmém, desátém a třináctém termínu. Volna si užije v termínu osmém. Sestava protivníků se od jejich o rok starších vrstevníků liší pouze v připojení celku Vajgar Jindřichův Hradec, jenž se stane lichým třináctým účastníkem, a v nahrazení týmu Sušice druhým výběrem SLH J. Hradce. Soutěž se rozběhne shodně posledního září.

2. třídy

Soutěž malých hokejistů narozených v roce 2010 vypukne o něco dříve, konkrétně 28. září. Zúčastní se jí opět třináct klubů, které se potkají v sedmi termínech, během nichž se odehrají vždy čtyři turnaje o třech klubech, jeden má kvůli lichému počtu volno. Písečtí by své soupeře měli hostit ve třetím a sedmém termínu, volněji budou mít již v tom prvním. Čelit mají identické sestavě protivníků, s níž se budou muset vypořádat i hráči třetích tříd, v jejich případě se však tým Sušice do soutěže opět normálně zapojí.